دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۰۱:۲۴ بعد از ظهر

رسالت کمیته امداد حفظ کرامت و صیانت از شرافت نیازمندان ومدد جویان است

کد خبر: 4722
تعداد بازدیدکننده: 126
تاریخ: ۲۱ خرداد ۱۳۹۱

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) : رسالت کمیته امداد حفظ کرامت و صیانت از شرافت نیازمندان ومدد جویان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ،‌مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد در دیدار با امام جمعه و فرماندار شهرستان بافق مهمترین وظیفه و رسالت کمیته امداد امام خمینی (ره ) را حفظ کرامت و شان مدجویان و صیانت از شرافت و عزت نفس نیازمندان بیان کرد.

“محمد اکبری” گفت: یکی از رسالت های این نهاد کمک به خودکفایی و توانمند سازی مددجویان است و باید به سمتی حرکت کنیم تا هرسال جمعی از مددجویان با اشتغال در طرح های خودکفایی روی پای خود بایستند و از خدمات کمیته امداد بی نیاز شوند.

اکبری مهمترین رسالت کمیته امداد در دهه چهارم را توانمندسازی خانواده ها دانست و افزود: در بحث توانمندسازی رویکرد ما از سمت خدمات مستمر و فرسایشی به سمت تک خدمتی می رود به طوری که سالانه ۱۰ درصد مددجویان در قالب طرح توانمندسازی باید از چرخه امداد خارج شوند.

وی با تأکید بر رفتار صحیح با افراد نیازمند و وظیفه اصلی کمیته امداد افزود: در برخورد با نیازمندان و خانواده های معزز و پر تلاش آنها باید با عطوفت و رافت اسلامی رفتار کنیم زیرا فقر مالی هیچگاه موجب نمی شود عزت و کرامت انسانها خدشه دار شود و آسیب ببیند.

‌مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد اظهار کرد: کمیته امداد در امر اشتغال با تکیه بر توان کارشناسان خود حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

اکبری افزود: کمیته امداد به عنوان نهاد الگو، در راستای محرومیت‌زدایی شناخته شده که بالاترین افتخار ما در این سه دهه بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اعتماد سازی در سطح جامعه بوده است.

امام جمعه بافق در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیر و کارکنان خدوم کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) در جامعه ، خصوصاً در قبال محرومین رسالت بسیار خطیری را برگزیده است و از همه کارکنان این نهاد که شبانه روز در حال خدمت به محرومین هستند باید تشکر کرد.

حجه الاسلام سلیمانی افزود: کمیته امداد امام خمینی به برکت انفاس قدسیه امام خدمات خود را آغاز کرد و وظیفه دارد تا ضمن حفظ عزت و کرامت افراد تحت پوشش نگذارد جایگاه والای نیازمندان مخدوش شود.

سلیمانی اظهار داشت: کمیته امداد به عنوان نهاد الگو در راستای محرومیت زدایی شناخته شده که بالاترین افتخار ما در این سه دهه بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اعتمادسازی در سطح جامعه بوده است.

فرماندار بافق با اشاره به شناسایی خوب افراد و ایجاد کارهای زیربنایی گفت: بسیاری از خانواده های کمیته امداد از استعداد بسیار بالایی برخوردارند که اگر حمایت شوند می تواند شکوفا شود و کارهای بزرگی انجام شود.

وی گفت: رسالت کمیته امداد تالیف قلوب است تا دلهای نگران ، پریشان و آشفته محرومان و نیازمندان را ثبات بخشد.

وی گفت: برای جا افتادن فرهنگ کار و تلاش نیازمند کار فرهنگی هستیم که در این زمینه باید یک عزم همگانی به ‌ویژه از سوی دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ها به ‌وجود آید.

حسین ندافیان با اشاره به رسالت کمیته امداد مبنی بر محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال گفت:در خصوص محرومیت زدایی برنامه شهرستان این است تا با محوریت وقف این مهم را رفع کرده زیرا یکی از اهداف وقف محرومیت زدایی است.

وی آموزش را در کنار کارهای فرهنگی بسیار مؤثر دانست و بیان کرد: هر طرحی که کمیته امداد اجرا کرده و قبل از آن آموزش‌های لازم را ارائه کرده است، آن طرح از موفق‌ترین طرح‌های اشتغالی اجرا شده بود که باید به این مهم توجه بیشتری کنیم