سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۲۷:۲۴ بعد از ظهر

وزیر اطلاعات : هم‌اکنون مردم راحت نفس می‌کشند و راحت صحبت می‌کنند

کد خبر: 47341
تعداد بازدیدکننده: 186
تاریخ: ۰۲ شهریور ۱۳۹۳

به گزارش بافق فردا

به نقل از تدبیر و امید

حجت‌الاسلام و المسلمین محمود علوی در ارزیابی خود از عملکرد یک ساله دولت، اظهار کرد: خصیصه دولت در یک سال گذشته دوری از جنجال و پرداختن عمقی به کار با برنامه‌ریزی و مطالعه جدی بوده است.

وی افزود: ترسیم راهبردهایی که زیربنای سیاست‌ها و برنامه‌هاست، همچنین کار پخته و سنجیده به دور از هوا و هوس‌ها، شعارها و جنبه‌های احساسی نیز از دیگر ویژگی‌های این دولت بوده است.

وزیر اطلاعات در پاسخ به این سوال که در حوزه وزارت اطلاعات چه تغییراتی نسبت به قبل مشاهده می‌شود، اظهار کرد: آرامشی که هم‌اکنون مردم در همه اقشار جامعه احساس می‌کنند مورد توجه است که این روند ثمره کار جمعی دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی و انتظامی قلمداد می‌شود.

علوی گفت:‌ الحمدالله فضایی به وجود آمده که مردم ما راحت نفس می‌کشند، راحت صحبت می‌کنند و راحت به کارهایشان می‌رسند و هم‌اکنون در زندگی مردم نگرانی و تشویش جایگاه آنچنانی ندارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که آیا شما معتقدید هم‌اکنون نگاه اطلاعاتی و امنیتی بر زندگی مردم ما حاکم نیست؟ گفت: حداقل این است که دستگاه‌های اطلاعاتی وزارت اطلاعات بنا ندارند چنین فضایی بر جامعه حکمفرما باشد و برنامه وزارت اطلاعات این است که امنیت را برای جامعه و برای مردم تعیین کند و نه بر جامعه و نه بر مردم.