سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۴۴:۵۶ بعد از ظهر

کوتاهترین خطبه های نماز جمعه شهرستان بافق

کد خبر: 47566
تعداد بازدیدکننده: 390
تاریخ: ۰۷ شهریور ۱۳۹۳

به گزارش بافق فردا

به نقل از بافق نیوز

در کوتاهترین خطبه های نماز جمعه شهرستان بافق مطرح شد ؛

.این مردمان همان مردمی هستند که درمدت ۴۰روز قبل نشستند واعتراض کردند،حالا هم نشسته اند /نباید به این مردم اتهام زدومن همان ۳ماه قبل گفتم مسئولین از تهران بیاییند ومشکلات مردم را پاسخ دهند،اینجا مردمی ولایی زندگی میکنند/چرا مسئولین توپ را در زمین ما می اندازند وخودشان که باید پاسخگو باشند در صحنه نیستند.به گزارش خبرنگار بافق نیوز؛نماز جمعه امروز شهرستان بافق با  ۴۵ دقیقه تاخیرآغاز و خوانده شد.

حجت الاسلام سلیمانی خطیب نماز جمعه امروز بافق درخطبه اول و بسیار کوتاه خود با اشاره به دهه کرامت، ولادت حضرت معصومه(سلام الله علیها) وامام رضا (علیه السلام )را تبریک گفت .

سپس درخطبه دوم خودبا گرامیداشت ۸شهریور سالروز شهادت شهیدان رجایی وباهنر به سختی های دوران عمر این دوعزیز،قبل از انقلاب وبعد ازآن اشاره کرد .

* نماز جمعه این هفته را نخواهم خواند/علی رغم میل باطنی نماز جمعه رامی خوانم

نماینده ولی فقیه درشهرستان بافق  به عدم برگزاری نماز جمعه امروز اشاره کرد وعنوان داشت:علی رغم میل باطنی برای برگزاری نماز جمعه این هفته طی تماس مستقیم  از تهران  ودرخواست از بنده برای برگزاری نماز جمعه درحدارائه گزارش به مردم ،درمسجد جامع حاضر شدم وقرار شدمشکلات از طریق اژه ای معاون آیت الله لاریجانی ،رئیس قوه قضاییه پیگیری شود.

وی درادامه به ارائه گزارش کار ودیدارها وتماس های خود با مسئولین مبنی برآزادی زندانیان پرداخت وعنوان داشت:بنده از شنبه گذشته روزی نبوده که با مسئولین استان تماس نگرفته باشم  وسه شنبه به همراه عده ای از روحانیون با رئیس سیاستگذاری ائمه جمعه وآیت الله ناصری دیداری داشتم وعنوان کردم  درصورت حل نشدن مشکلات نماز جمه این هفته را نخواهم خواند.

وی همچنین عنوان داشت:آیت الله ناصری نیز برای آزادی زندانیان تماس های متعددی گرفته اند وبنده درمحضر ایشان عرض کردم:مردم شهرستان بافق ولایت محورند،متدین اند ،پاکند ،سابقه  مبارزاتی وجبهه دارند.اینها فقط اعتراض کردند،مسئولین بیایند وبررسی کنند .

* بنده به مسئولین  گوشزدکرده بودم  

بنده سه ماه قبل نامه نوشتم وبه مسئولین گوشزدکردم :  بیاید مشکلات مردم را حل کنید ،بیایید جواب مردم رابدهید ،اینها مدافع انقلاب و ولایتند ،  ضد نظام ودولت نیستند  .این مردمان همان مردمی هستند که درمدت ۴۰روز قبل نشستند واعتراض کردند،حالا هم نشسته اند .

حجت الاسلام سلیمانی عنوان کرد:الان هم دل من  خون است ، بنده از هیچ کس شکایتی نکرده ام،ندارم ونمیکم  ،منتها مسئله حقوقی  چیز دیگری است .وی با اشاره به تحصتن خانواده های زندانیان درب فرمانداری گفت : چراباید زن وبچه مردم  دراین گرما در خیابان بنشینند؟اینها را آزادکنید.وگروهی بیاید ومشکلات مارا بررسی کند.

نباید به این مردم اتهام زدومن همان ۳ماه قبل گفتم مسئولین از تهران بیاییند ومشکلات مردم را پاسخ دهند.

* مسئولین درصحنه نیستند/بنده در کنار مردم هستم

چرا مسئولین توپ را در زمین ما می اندازند وخودشان که باید پاسخگو باشند در صحنه نیستند.

بنده در کنار مردم هستم تا حقوق قانونی آنها داده شود،این مردم خلاف قانون چیزی را نمی خواهند

در این ۴۸ساعت گذشته از تهران بارها به  من زنگ زده شده است ومن جواب نداده ام و گفته ام حق مردم .

من از مردم هم میخواهم آرامش را حفظ کنندوحقوق قانونی خود را پیگیری کنندوبه بعضی اجازه ندهندفضا را متشنج کنند تا دیگرانی از این مسئله به ضرر مردم سوءاستفاده کنند .

بند مسئولین را  موظف کرده ام که مشکلات را حل کنند  

  وی ازحمایت جوانان ومردم شهر وآرام نگاه داشتن فضا تشکر کردواز مسئولین خواست هرچه زودتر این مشکلات حل شود.

* از امیرالمومنین کمک بخواهید

وی به دعای کمیل شب گذشته  درب فرمانداری اشاره کردوخواست که مردم از امیر المومنین در دعای خود برای رفع مشکلات کمک بخواهند .

درحاشیه نمازجمعه وپس از آن مردم درحمایت از حجت الاسلام سلیمانی شعارهایی دادند وخواستار آزادی زندانیان بی گناه خود شدند

۳۹ نظر

 1. سید می‌گه:

  سلام
  تشکر از امام جمعه محترم شهرمان که حمایت خود را کامل کرد.
  حال باید دید مسئولین چه عکس العملی نشان می دهند.
  آیا صحبتها و درخواستهای نماینده ولی فقیه در بافق را در نظر می گیرند یا نه.
  تا جمعه دیگر……..

 2. حسین2 می‌گه:

  با تشکر از امام جمعه معزز شهر که با حمایت خود از حق شهر وکارگران و بازداشتیها بار دیگر نشان داد که جدا از مردم نیست و اجازه نداد تا عده ای که سابقه انها مشخص است از حرفهای بی ارزش سرکرده خائن منافقین سوءاستفاده کنند و شهر را به التهاب بکشانند

 3. ناشناس می‌گه:

  آقای ابراهیمی چرا نظر بنده را منتشر نمی کنی.
  قانون کجا رفته است؟
  عده ای بیایند اعتصاب به راه بیندازند و به وسایل و تجهیزات سنگ آهن نظیر دامتراکها و …. صدمه بزنند.بعد عده ای فشار بیاورند و آنها را آزاد کنند.اصلا قابل قبول نیست که مسئولین در مقابل این افراد کوتاه بیایند.همانطور که گفته شد افراد بازداشتی به خاطر اعتصاب بازداشت نشده اند بلکه به خاطر صدمات مادی که به سنگ آهن زده شده بازداشت شدند.
  پس از این بعد نیز کارگران سنگ آهن هر وقت خواستند اعتصاب به راه می اندازند.
  اگر وضعیت به این گونه پیش رود فاتحه ی قانون را باید در بافق و ایران خواند.

 4. اشکان می‌گه:

  انشاالله خداوند این سید بزرگوار را برای مردم نگهدارد

 5. شهروند می‌گه:

  امام جمعه عزیز ازاینکه در کنار مردم ایستاده اید ممنونیم!

 6. محمد می‌گه:

  با صحبت هاى امام جمعه محترم وگفت دل من خونه ، مشخصه مه مسئولین به فکر این هستند که مردم را نسبت به نظام بدبین کنند که کردنند دل دشمن را شاد کنند که با پیام مریم رجوى مشص شد که موفق شدنند دل رهبر را برنجانند که مطمئنا اگه رهبر ازمسائل اطلاع داشته باشد حتما رنجیده خاطر شدنند ومن فکر میکنم وقت ان رسیده که با آزاد سازى زندانیان به خواسته هاى مردم تن دهند مطمئن باشید با مردم نمى شود در افتاد حتى اگر تمام قدرتهاى عالم در اختیارتان باشد . اقاى ابراهیمى مطمئن هستم کامنت مرا نمى گذارید ولى مطمئن باشید زمستان مى رود ولى رو سیاهى براى زغال میماند

 7. بصیر می‌گه:

  انشاا… با پیگیریهای امام جمعه محبوب شهرمان،هرچه سریع تر مشکلات به وجود آمده مرتفع گردد.

 8. محمد می‌گه:

  با تشکر از امام جمعه محترم امیدواریم مسولین نیز دفاع از حقوق مردم را سرلوحه قرار دهند

 9. غدایی ولایت می‌گه:

  با افراد بازداشت شده باید مطابق با قانون برخورد شود.اعتصاب،اقدامات و سخنان بعد از آن خسارات جبران ناپذیری به نظام زد.سرکرده ی گروهک منافقین از اعتصاب حمایت کرد و ذهن ها را آلوده نمود.خصوصی سازی مطابق با دستورات امام خامنه ای صورت گرفته است.پس باید به همین صورت ولایی تا آخر ادامه یابد.از افراد دستگیر شده و دستگیرنشده باید تضمین و تعهد بگیرند.تعهد بگیرند که دیگر اعتصاب به راه نمی اندازند.البته کارگران غیرزندانی هم باید تضمین بدهند که پس از آزادی این افراد به سرکار برمی گردند.مطمئن باشید اگر تضمین و تعهد گرفته نشود همین آش است و همین کاسه
  واقعا تاسف آور است که نظرات منتشر نمی شود.

 10. فدایی ولایت می‌گه:

  با افراد بازداشت شده باید مطابق با قانون برخورد شود.اعتصاب،اقدامات و سخنان بعد از آن خسارات جبران ناپذیری به نظام زد.سرکرده ی گروهک منافقین از اعتصاب حمایت کرد و ذهن ها را آلوده نمود.خصوصی سازی مطابق با دستورات امام خامنه ای صورت گرفته است.پس باید به همین صورت ولایی تا آخر ادامه یابد.از افراد دستگیر شده و دستگیرنشده باید تضمین و تعهد بگیرند.تعهد بگیرند که دیگر اعتصاب به راه نمی اندازند.البته کارگران غیرزندانی هم باید تضمین بدهند که پس از آزادی این افراد به سرکار برمی گردند.مطمئن باشید اگر تضمین و تعهد گرفته نشود همین آش است و همین کاسه
  واقعا تاسف آور است که نظرات منتشر نمی شود.

 11. جواب ناشناس... می‌گه:

  کامنت ۳ :گلم،خودت را به نفهمی نزن…اول آمدند دستگیر کنند،آنها آمدند سنگ آهن تا درمیان مردم دستگیر شوند،دامتراکها را آوردند تحصن شروع شد…یگان ویزه نازنین وارد عمل شد سد جمعیت شد بعد با خیال راحت استارت زدند و به شعارها اهمیتی ندادند و یگانه جان رفتند،مجددا بچه ها دامتراکها را آوردند و پنچر کردند تا اتفاق قبلی رخ ندهد دوباره یگان آمد و….افتاد گلم…

 12. بافقی می‌گه:

  کامنت ۳ ناشناس نیست .بلکه یک منافق به تمام معنا است.مرگ بر منافق

 13. محمد می‌گه:

  شک ندارم کامنت فدایى ولایت مجید شاهى است که میخواهد ماهیتش فاش نشودکه با نام ولایت اینچنین کامنت میگذاره مطمئن باشید اگه اخبار درست بگوش رهبرى برسد تمام مسئولینى که با مردم در افتادند راعوض میکند وانها را مورد بازخواست قرار خواهدداد اقا میگن مردمى باشید وبراى مردم خدمت کنید نه اینکه اگه کسى حف حق زد بگیریدو زندانش کنید اگه فکر مى کنید یک عده خاصى شرکت را تعطیل کردن نیم نگاهى به عکس هاى چند شب پیشتر جلوى معدن بیندازدوجمعیت را ببینید بعد نظر بدهید خداوند انشاء الاه اخر عاقبت همه را ختم به خیر کنه وتوفیقى بده خدمت صادقانه به مردم بکنیم

  • فدایی ولایت می‌گه:

   نه بنده آن فردی که شما گفتید نیستم-یک جوان ۲۵ ساله ام که مرید امام خامنه ای هستم و از خصوصی سازی یا عدم خصوصی سازی سنگ آهن سودی نمی برم.
   شما می گویید اخبار غلط به گوش امام خامنه ای می رسد.در حقیقت ندانسته به مقام معظم رهبری توهین می کنید.چندین بار از بافق به دفتر ایشان مراجعه کردند و دفتر ایشان را در جریان اخبار خصوصی سازی قرار دادند.پس از سخنان شما اینگونه برداشت می شود که افراد مراجعه کننده ی بافقی اخبار غلط به نمایندگان امام خامنه ای دادند.یا اینکه نمایندگان امین امام خامنه ای اخبار را دستکاری کرده و در اختیار ایشان قرار می دهند.شما در حقیقت ندانسته به اعضای شورای شهر،کارگروه،دفتر امام خامنه ای و شخص امام خامنه ای توهین کردید.امام خامنه ای از کانالهای مختلف اخبار را رصد می کنند،به ویژه خبر اعتصاب بافق که بارها از خبرگزاریهای معاند پخش شده است.ایشان بر خصوصی سازی اشراف دارند و این امر مطابق با قوانین ولایی صورت می گیرد.

 14. عدالتتان كجاست می‌گه:

  سایت بافق فردا اگر ثبت نظر کنی تشکر
  امام جمعه تشکر
  شورای شهر تشکر
  روحانیون و طلاب و دانشجویان تشکر
  همه مردم عزیز بافق تشکر بخاطر این حضور در مقابل ظلم مافیای فولاد و جلوگیری از خصوصی بازی. چرا ۱۵% را نمی دهید.
  به چه جرم اثبات شده و در کدام دادگاه محاکمه و زندانی شده اند. چطور با فردی که هفته گذشته در برنامه زنده تلویزیونی “دیروز امروز فردا” به محبین امام حسین ع توهین نمود برخوردی صورت نگرفت تا جاییکه باز هم تریبونی پیدا کرد و از صحبتهایش دفاع کرد و توجیه نمود.
  اما این عزیزان که فقط در راستای احقاق حقوق مردم و مبارزه با ظلم و مافیای فولاد سخنی رانده اندبواسطه جلسه شورای تامین و اخبار مغرضانه غلط بازداشت شده اند هیچ جای دفاعی نگذاشته اید. این همه شورای محترم شهر ، امام جمعه محترم و معزز خانواده معزز شهدا طلاب و روحانیون و دانشجویان و در کل مردم عزیز می گویند و وقعی نمی نهید و ناجوانمردانه می تازید. تا کی مسئولین استانی و کشوری می خواهند همچون کبک سر در زیر برف کنند (البته خوش بینانه) و نخواهند ببینند که چه بر سر مردم می اورند

 15. محمد می‌گه:

  سلام: بهتر نبود تولید انجم می گرفت اما سنگ از معدن خارج نمی شد تا بهانه ای دست بعضی از مسئولین کشوری نمی دادیم ؟ مگر اصل ۴۴ قانون اساسی چه می گوید ؟ مگر شماها مخالف قانون اساسی هستی یعنی مخالف رهبری ؟؟؟جناب آقای صباغیان این کارگرهای ساده را تحریک به ادامه اعتصابات نکنید چون اول کارگرها ضرر می کنند بعد شهر و بعد !!!!!!!

 16. محمد می‌گه:

  اون آقائیکه کامنت میزاره به اسم فدائی ولایت کاش یه خورده سنجیده تر می نوشت،برادر عزیز فقط به صرف نوشتن فدائی ولایت کسی فدائی به حساب نمیاد،دوما طبق قانون اساسی (اصل ۲۷ قانون اساسی چه می گوید؟
  تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها ، بدون حمل سلاح، به شرط آنکه مخل به مبانی اسلام نباشد، آزاد است.)
  پس خواهشا زیاد جوگیر نشوید عزیز برادر ،بقول دوستمون اول که اعتراض مشکلی نداره باعث و بانی خالی کردن باد دامپتراکها هم کسی است که دستور ورود یگان ویژه رو داده پس یکطرفه قاضی نرویم دوست عزیز

  • فدایی ولایت می‌گه:

   انجام این تحصن ها مخل به مبانی اسلام است.
   وقتی عده ای تصمیم می گیرند تا در مقابل خواست مقام معظم رهبری مبنی بر خصوصی سازی قرار بگیرند و با روند قانونی و ولایی خصوصی سازی مخالف هستند در حقیقت در مقابل اسلام قرار گرفتند.
   فتنه گران سال ۸۸ نیز راهپیمایی کردند ولی نظام ولایی با آنها برخورد کرد.در شرایط فعلی نیز باید این تجمع برچیده شود و عوامل آن دستگیر شوند.اگر فردی تصمیم بگیرد که راهپیمایی راه بیندازد باید بازداشت شود زیرا در این شرایط برگزاری راهپیمایی مخالفت با اسلام است.

 17. بافقی می‌گه:

  اقای فدایی ولایت برو درابادی خودت فدایی ولایت شو بافقی ها همه فدایی ولایتند و پیگیر حقوق پایمال شده اشان

 18. غل مراد می‌گه:

  امام جمعه محترم چرا با این همه تاخیر با مردم شدید

 19. امیر حسن زاده می‌گه:

  سلام بر محبوب جانها نماینده ولی فقیه شهرمان حاج سید جواد سلیمانی
  امروز کسانی هستند که حاضرند مشکلات را به سوی امام جمعه سوق دهند و آقا را خسته کنند و به نوعی بر حقایق سرپوش بگذارند چرا؟بنده نیز از حمایت همه جانبه امام جمعه محترم از حق تضیع شده مردم بافق تشکر میکنم و میگویم حضرت آقا حرف دل همه مردم را زدید . واقعا مشکلات را بیان کردید که چرا هیچکدام از مسئولین جوابگوی مردم نیستند . خدا شما را حفظ کند . موفق باشید. انشاالله

 20. امیر می‌گه:

  ممنون از امام جمعه محترم شهرمون ای کاش بعضی از مسئولین هم یاد می گرفتند ممنون که در سخت ترین لحظات مردم را تنها نگذاشتید و پشت مردم بودبد مطمئن باشید مردم بافق قدردان شما هستند و خواهند بود

 21. پیر دانای همدان می‌گه:

  سلام
  خطاب به مسیولین و امام جمعه محترم
  زجر زندانی شدن بیگناه را ما نمی توانیم درک کنیم .چرا همه موضع احتیاط میگیرند .خدارحمت کند مرحوم کافی را که میگفت: یازنگی زنگ باشید یا رومی روم .مدت زندانی افراد از ۱۰ روز گذشت .یک فکری :اقدامی : نگذارید اوضاع بحرانی شود . که سرچشمه را اگر با بیل نگیرید . دیگر با پیل نمی توان گرفتن. استاندار بزرگ
  فرماندار عزیز امام جمعه دلسوز روحانی جلیل القدر .عجله کنید.دیگر دعابرای ازادی زندانی سودی ندارد ..اقدام کنید ..مردم الان منتظر جرقه هستند . خدای ناخواسته نگذارید حرمت ها شکسته تر شود و اوضاع بحرانی..
  با تشکر پیر دانا

 22. اشکان می‌گه:

  کامنت فدایی ولایت همان فردی است که پارچه ای از طرف خانواده محترم شهدا ءنوشت و با عکس العمل خانواده های شهدا ان پارجه از میدان امامزاده عبدالله جمع آوری شد
  کامنت فدایی ولایت کسی نیست جز ان دسته که با قرار داد میلیاردی از سنگ
  اهن سود میبرد
  او یک منافق است مرگ بر منافق و ضد ولایت فقیه

 23. حسین می‌گه:

  اقای فدای ولایت اصلا شما باخواسته های مردم موافقیدیانه درضمن این راهم بدان یک دولت تازمانی میتواندحکومت کندکه مردم پشتیبانش باشند وگرنه باید فاتحه اونظام رو خوند

 24. موسی می‌گه:

  حاجی آقا سلیمانی امام جمعه محبوب همیشه همراه مردم بودند وخواهند بود همیشه پیگیر مسائل بودند وخواهند بود ولی متاسفانه افرادی در این شهر هستند که اخبار را وارونه تحویل مردم می دهند شما چه می دانید چه شبهائی این سید جلیل القدر بخاطر غصه های شما خواب ندارد نماینده کارگران باید برود پیش آقا وبا مشورت ایشان ودیگر بزرگان واقعی شهر تصمیمی را بگیرد والا سخنرانی بدون مشورت با اینگونه اشخاص چیزی جز ضرر برای شهر ندارد البته این ضرر چند سال دیگر خودش را نشان می دهد

 25. ناشناس می‌گه:

  منافق کسانى هستند که سرکرده منافقین از انها حمایت کرده نه کامنت ٣

 26. محمد می‌گه:

  کامنت فدائى ولایت کاملا تابلو است که فقط از اسم ولایت استفاده میکندمطمئنا جزو اصحاب فتنه است که قلب اقا رارنجاندن ودل دشمن راشادکردنند زیرا کامنت ، کامنت مردمى نیست مطمئن باشید هر قانون هر حرف هر دولت وهر تصمیمى که مردمى نباشد محکوم به شکست است وضمنا مقام معظم رهبرى بحث خصوصى سازى راتنفیض کردند ولى نگفتن با هر قیمتى این کار انجام بشه وپدر مردم را در بیان ویک مشت کارگر بى گناه رابراى تصمیم اشتباه زندانى کنند

 27. ناشناس می‌گه:

  ولایی رهبرتوهمون متی هستی

 28. جانباز می‌گه:

  فدایی ولایت یک منافق به تمام معناست که منافعش در خطره به خدا این عزیزان به خاطر حق بافق در زندانن باید ازاد گردن و سنگ اهن استارت بخوره و مافیای اهن حق بافق را بده ۱۵ %$به امید خدا

 29. فری می‌گه:

  آقای باصطالاح فدائی چند میگیری نظرت را عوض کنی.

 30. محمدنظر می‌گه:

  بافقی که دربافق ساکن نیست وهرروز مزدور این یکی وآن یکی میشه بهتره عناقش بگیره ودرمورد شهربافق فضولی نکنه می دونم عباس جون این کامنت رو نمی گذاری ولی به شاهی احمق بگو

 31. محمد می‌گه:

  مواضع امام جمعه محترم ، قابل تقدیر است و از ایشان غیر از این انتظار نمی‌رفت خداوندبه ایشان و دیگر مسولین که به مردم خدمت میکنند
  سرافرازی و سربلندی و طول عمر عنایت بفرماید

 32. رضا می‌گه:

  ناشناس تو جایی تو دل مردم فهمیده بافق نداری پس الکی جو سازی نکن منافق آدمایی هستن امثال تو پس مرگ بر منافقین و کفار .،درود بر خامنه ای

 33. حسین می‌گه:

  احتمالا این کامنت فدایی رهبر ازپشت کوه امده واصلا توی باغ نمیباشدمحلش نگیرید نمیفهمه وشیرین عقل میباشد

 34. همدم می‌گه:

  همه ی ما قلبا اطمینان داریم که آیت الله خامنه ای با نحوه ی خصوصی سازی موافق هستند اما بعضی از ما خودمان را به نفهمی می زنیم و چنین توهم می کنیم که ایشان مخالفند.
  بیش از این در مقابل خواست نظام قد علم نکنید که عاقبتی بس خطرناک دارد
  خود دانید