شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۱۹:۴۶ قبل از ظهر

طی نامه ای به ریاست محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه :

کد خبر: 47632
تعداد بازدیدکننده: 109
تاریخ: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳

طی نامه ای به ریاست محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه :
امروز طی نامه ای به ریاست محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، علما و روحانیون شهرستان بافق از مواضع امام جمعه محترم این شهرستان پیرامون مسائل جاری شهر اعلام کردند و خواستار مرتفع شدن چالش ها و مشکلات مردم زجر کشیده این خطه شدند.

به گزارش بافق نیوز ؛ امروز طی نامه ای به ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، علما و روحانیون شهرستان بافق از مواضع امام جمعه این شهرستان پیرامون مسائل جاری شهر اعلام کردند و خواستار مرتفع شدن چالش ها و مشکلات مردم زجر کشیده این خطه شدند.

متن کامل این نامه بدین شرح می باشد :

بسمه تعالی

ریاست محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

حضرت آیت الله تقوی (مدظله العالی)

سلام علیکم :

از آنجا که مستحضرید شهرستان بافق در خطه ای از کویر کشور قرار دارد که به قصبه طیبه معروف بوده و مهد مردمان شجاع،اصیل و اهل هنر می باشد، باایمان راسخی کهنسبت به انقلاب و ارزش های اسلامی در قلب مردم می تپد، همواره در تمام عرصه ها پیش قدم و حائز رتبه های برتر بوده اند.

به لطف خداوند این شهر از جهت سرمایه های مادی معادن، نیز آنچنان برخوردار است که فلات مرکزی معادن آهن در این خطه قرار گرفته است .البته با وجود این همه موهبت الهی از کمترین امکانات ساختاری در این شهر محروم بوده ایم و سال هاست رنج این محرومیت ها مردم انقلابی شهر ما را آزرده خاطر کرده است. لذا قاطبه ی علما و روحانیت این شهرستان به دنبال تدبیر و مدیریت راسخ امام جمعه محترم و ولایی شهرمان حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب حاج سید جواد سلیمانی (دام ظله ) در پی گیری مطالبات به حق مردم عزیزاین شهر، حمایت قاطع خود را از مواضع آن جناب اعلام می دارد و همواره تا تحصیل نتیجه ی مطلوب در معیت ایشان ادای وظیفه خواهد نمود.

امروز امید مردم شهید پرور و ولایت مدار این خطه به سکان دار شهر، امام جمعه محترم است که فردی انقلابی با بصیرت، مدیر،مدبر، با سابقه مبارزاتی قبل از انقلاب، زندان های سیاسی وخادم خانواده  شهداء و در یک کلام تمام افتخارات حاصله ی شهر در تمام عرصه ها برگرفته از هدایت های انقلابی وولایی ایشان بوده است که همواره دغدغه ی حل مشکلات مردم را داشته و جلوه ای از محبت و ارادت برخاسته از جان این مردم به رهبری عزیز،نایب برحق امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (اطال الله عمره) بوده است، که با حفظ یکپارچگی و اتحاد، همه مردم ،علما و اقشار مختلف با محوریت ایشان وبیعت با رهبری، با تمام وجود بر اساس منویات معظم له ،تا آخرین مرحله از پیشبرد امور در صحنه خواهند بود و با توکل بر خداوند باری تعالی و حمایت همه جانبه از امام جمعه خدوم و ولایت محور از احقاق حقوق حقه ی شهر کوتاه نخواهند آمد.

والعاقبه للمتقین

روحانیت شهرستان بافق

رونوشت:

-حضرت آیت الله خاتمی( دامت برکاته)جهت استحضار

-حضرت آیت الله وافی(دامت برکاته)جهت استحضار

-حضرت آیت الله ناصری(دامت برکاته)جهتاستحضار

-حضرت آیت الله سید محمد رضا مدرسی(دامت برکاته)جهت استحضار

-حضرت آیت الله سید محمدکاظم مدرسی(دامت برکاته)جهت استحضار

-استاندار محترم و ریاست شورای تامین استان جهت استحضار

۳ نظر

 1. میلاد می‌گه:

  رودرویی با مقام معظم رهبری اشتباه محض است.
  خصوصی طبق فرمایشات ایشان صورت می گیرد و هر کس مخالف فرمایشات ایشان عمل کند باید برود.
  همه باید مطع امام خامنه ای باشیم و تنها از او حمایت کنیم.

 2. هشدار می‌گه:

  بنده قصد دارم یک هشدار جدی به روحانیون بدهم.
  عده ای فکر می کنند که با شعار حمایت از نظام می توانند اعلام نمایند که اعتصاب کاملا غیرسیاسی و در چارچوب نظام است.اما این یک اشتباه محاسباتی است.
  مطمئنا روحانیون عزیز می دانند که نافرمانی مدنی یکی از شیوه های ضربه زدن به حکومتهاست.
  یکی از شیوه های نافرمانی مدنی اعتصاب و انجام تحصن های اینچنینی است .
  مطمئنا افراد نمی توانند خیلی شفاف شعار بر ضد نظام بدهند و شاید شعار بر علیه دشمنان نظام هم بدهند ولی نفس عمل اعتصاب در شرایط فعلی خود مقابله با خواستهای نظام است.
  متاسفانه مشاهده می کنیم که افرادی بنا با منافع جناحی خود از این اعتصاب حمایت می کنند.این افراد باید بدانند که سرانجام این اعتصابات جناح آنها را نیز خواهد بلعید.
  در هر صورت باید به روحانیون عزیز عرض کنم که این اعتصابات حتی با شعارهای موافق نظام ،به پیکره ی نظام ضربه وارد خواهد ساخت.
  در هر صورت روحانیون اگر حامی نظام هستند باید مخالف اعتصاب باشند و منافع بلند مدت نظام را در نظر بگیرند.
  البته ما اعتقاد داریم در این مواقع دادگاه ویژه ی روحانیت می تواند وارد عمل شود.

 3. محمدی می‌گه:

  روحانیون محترم فرض کنید که سهم بافق از معدن را دادند.
  بلافاصله مردم جنونب سهم خود را از نفت می خواهند
  مردم شمال سهم خود را از دریای خزر و جنگلها می خواهند
  مردم شهرهای معدن خیز نظیر کرمان سهم خود را از معادن آن شهر می خواهند.
  مردم فلان شهر سهم خود را از کارخانه های پتروشیمی می خواهند
  .
  .
  .
  این داستان تا انتها ادامه می یابد.
  فراموش نکنید بافق تنها شهری نیست که ثروتهایش سه دهه است در جای دیگر خرج می شود(عمدتا خارج)
  پس عزیزان روحانی و نماینده ی ولی فقیه در شهرستان شما در حقیقت سر رشته ای را باز می کنید که تا بینهایت می رود و مطمئن باشید فقط به جناح رقیب شما آسیب نمی زند بلکه به نظام ضربه وارد می سازد.
  می دانم افکار عمومی و فشار مردم در بافق باعث شده است شما اینچنین مواضعی را بگیرید ولی اندکی هم به عواقب بلند مدت آن فکر کنید.
  بهتر است شما تنها به خود نیندیشید بلکه حفظ نظام که به فرموده ی امام اوجب واجبات است را مدنظر قرار دهید.
  خود شما هم قلبا می دانید که مقام معظم رهبری با خصوصی سازی سنگ آهن موافق هستند و عدم صدور نامه از طرف ایشان این حقیقت را بیش از بیش آشکار می سازد.
  نافرمانی مدنی هدفش ضربه زدن به قانون یک حکومت است پس با کوتاه آمدن در برابر خواست عده ای به نظام ضربه نزنید.