پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۲:۳۸ قبل از ظهر

بازدید معاون فرماندار بافق از اماکن تاریخی و گردشگری

کد خبر: 47635
تعداد بازدیدکننده: 250
تاریخ: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳

به گزارش بافق فردا به نقل از روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ معاون فرماندار و رئیس میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری بافق از برخی اماکن تاریخی و گردشگری این شهرستان بازدید کردند.

بازدید از مکان تاریخی قاضی میرجعفر:

در این بازدید مقرر شد بر اصلاح و بهسازی محوطه قاضی میر جعفر بر اساس برنامه های میراث فرهنگی اقداماتی جهت رفاه حال زائران این بقعه انجام شود.

بازدید از مجموعه تاریخی و گردشگری میدان خان :

در این بازدید رئیس میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری بافق با اشاره به فعالیتهای در حال انجام این مجموعه گفت: بهسازی و ساماندهی میدان خان و کاروانسرای میدان شامل کف سازی و ترمیم آبنمای میدان با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال در قالب پیمانکاری در حال انجام است.

بازدید از مدرسه علیمه مسجد جامع:

“حمید عباسی” دراین بازدید به ساماندهی بخشی از مدرسه علیمه بصورت مشارکتی اشاره کرد و گفت : این بنا نیز با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیون ریال در حال مرمت می باشد.

رئیس میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری بافق در پایان به مرمت و ساماندهی خانه نعیمی و خانه باغ درب هنز نیز اشاره کرد و گفت: این دو مجموعه تاریخی و گردشگری نیز با اعتباری بالغ بر ۳۶۰ میلیون ریال از برنامه های آتی این اداره می باشد.

IMG_9676 IMG_9679 IMG_9691 IMG_9696 IMG_9701 IMG_9705

۶ نظر

 1. soheil8 می‌گه:

  میراث فرهنگی خیلی ضعیف عمل میکنه

 2. بهنام می‌گه:

  با سلام اینجانب مدیر عامل شرکت راهکار دیزل کویر به میراث فرهنگی بافق بابت گرفتن تایید صلاحیت کار نامه زدم که نه تنها الان سه ماه جوابی به نامه من ندادن بلکه با سه دفعه مراجعه به آن اداره با این که باید از یزد سوال کنیم و جواب نمی دیم به نامه شما بنده از رفتن بی فایده انجا سر باز زدم و همین جا از مسئولین برای چنین نوع جواب ندادن به نامه من رسیدگی کنند
  با تشکر
  شرکت راهکار دیزل کویر

 3. بهنام كريمي بافقي می‌گه:

  به نامه بنده هم بابت تایید صلاحیت این اداره جوابی سه ماهه است که نداده شایدم بیشتر
  شرکت راهکار دیزل

 4. فکر کنم می‌گه:

  فکرکنم یکی ازبزرگترین جاذبهای بافق مجتمع شهیدبرزگری باشه اینجاهاکه خبری نیست

 5. ساکن شهرک می‌گه:

  جناب معاون فرماندار خسته نباشید.از شما تشکر میکنم.
  از شما تقاضا دارم یک سر هم به شهرکهای سنگ آهن جنب سپاه (امام علی ع)و شهرک جنب کمربندی(امام حسین ع)بزدید و از نزدیک مسائل و مشکلات آنها را احساس کنید و مسئولین مربوطه را بازخواست کنید.
  آخه ما چقدر پیگیری کنیم و برگردیم سر پله اول ؟بعد از چندین سال بودن بعضی از مسائل از قبیل آسفالت نبودن خیابان اصلی یا حل نشدن مشکل سند به خدا باعث شرمساری مسئولین تعاونی مسکن سنگ آهن است اما چه کنیم که جز پیگیری نزد مسئولین شهرستان از دستمان کاری بر نمی آید.
  خیلی از جاها (جاده رضاییه و شیطور)که ربطی به شرکت نداره آسفالت شده ولی شهرک آمام علی هنوز خیابان اصلیش بعد از سه سال پیگیری هنوز خاکی است.
  با وجود تمام مشکلات باز هم از شما ممنونیم.

 6. پیر دانای همدان می‌گه:

  سلام و خسته نباشید خدمدت مسئولینی که کارشان دید و بازدید شده .هدف چیست چه فایده که هدف بازدید صورت نمی گیرد . سرعت در ساخت . سرعت در تولید .کیفیت مطلوب و به درست اوردن نتیجه بهتر و محصول خوب .هنوز بازدید نانوایی تموم نشده . هی بازدید .هی بازدید. بازدید خیلی اسونه یه ماشین با یک راننده و چند سعتی گشتن در محل . خواهش می کنم گزارش نتایج بازدید را چاپ کنید. اقا ما رفتیم قاضی میر جعفر را دیدیم . دیدید که دیدید . ما هم دیدیدیم .