پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۷:۰۳ قبل از ظهر

فرماندار بافق : شکست تابلوی استکبار نتیجه مقاومت و ایثار در ۸ سال دفاع مقدس

کد خبر: 47730
تعداد بازدیدکننده: 488
تاریخ: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ در آستانه ۳۱ شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی و آغاز هفته دفاع مقدس صبح امروز نشست هماهنگی برگزاری مطلوب برنامه‌های این هفته با حضور فرماندار، فرمانده سپاه ناحیه و جمعی از مسئولان ادارات و نهادهای شهرستان بافق در محل فرمانداری برگزار شد.

 فرماندار شهرستان بافق در ابتدا این نشست با اشاره به عملی که مقام معظم رهبری طی روزهای اخیر داشتند گفت: الحمد الله عمل با موفقیت به پایان رسیده و خبرهای رسیده حاکی از بهبودی حال ایشان است و جای بسی خوشحالی و خرسندی است که با دعای خیر ملت عزیز ایران شاهد سلامتی و بهبودی کامل و طول عمر با برکت ایشان باشیم.

“سید مهدی طلایی مقدم” در ادامه با تبریک هفته دفاع مقدس، رشادتهای ۸ سال دفاع مقدس و رزمندگان را یادآور شد و گفت: در جنگ تحمیلی ، ایران به تنهایی مقابل تمام ابرقدرتهای جهان ایستاد.

وی افزود: ۸ سال دفاع مقدس باعث شد ایران به عنوان یک الگو در سطح جهان شناخته شود و رشادتهای رزمندگان ما تابوی استکبار را در جهان شکست و در مقابل ابرقدرتها ایستادگی کردند.

فرماندار بافق در ادامه به ۱۷ شهریور سالروز قیام خونین ملت ایران در سال ۴۲ اشاره کرد و گفت: آن زمان امام خمینی (ره) فرمودند سربازان من در گهواره ها هستند ، سربازانی که در دوران دفاع مقدس افرادی شدند مانند شهید فهمیده سردارانی چون شهید همت و بابایی که جوانمردانه در دوران دفاع مقدس ایستادند تا یک وجب از خاک این سرزمین دست ایادی استکبار نیفتد.

طلایی مقدم یادآور شد: باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم تا فرهنگ ایثار و شهادت و رشادتهای رزمندگان ضمن حفظ کردن به نسلهای دیگر انتقال دهیم.

در ادامه فرمانده سپاه ناحیه بافق ضمن لزوم برگزاری هرچه بهتر برنامه ها در این ایام گفت: همانطور که رهبر انقلاب نیز چندی پیش فرمودند، امروز دشمن دریافته است که با سلاح و تانکهایش نمی تواند به کشور نفوذ کند، و متاسفانه راه و چاره را فهمیده و توانسته تا حدودی در زمینه فرهنگی جامعه ما را با اختلالاتی مواجه نماید.

“سرهنگ رضا جمالی” به برکات جنگ هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: جنگ یکی از مشکلاتی بود که دشمن برای از بین بردن انقلاب اسلامی به راه انداخت و در این اندیشه بود که بتواند انقلاب ما را متزلزل کند، اما هشت سال دفاع مقدس عاملی برای محکم کردن و جهانی شدن انقلاب و باعث بیداری اسلامی در سراسر دنیا بود.

وی در ادامه ضمن ارائه برنامه های فرهنگی این نهاد در این ایام ، از مسئولین شهرستان خواست تا با همکاری و همدلی مراسم امسال باشکوه تر از مراسمات قبل برگزار گردد؛ به جوانها باید نشان داد ملت در دوران دفاع مقدس چه سختی هایی را متحمل شده اند، باید فرهنگ جبهه و جنگ را در مدرارس و دانشگاه ترویج نمود؛همکاری لازم را داشته باشند.

دیدار مدیران دستگاههای اجرایی و بسیجیان شهرستان با امام جمعه بافق ( تجدید میثاق با ولایت ) ؛ گلباران و عطرافشانی قبور مطهر شهدای هشت سال دفاع مقدس ؛ برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای نظانی و انتظامی شهرستان ؛ طنین زنگ ایثار و شهادت در دبیرستان دخترانه حضرت معصومه (س)، رژه یگانهای رزمی ، موتوری و ادوات جنگی ؛ دیدار با خانواده معظم شاهد و جانبازان بالای ۷۰ درصد شهرستان ؛ برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی ؛ انجام تبلیغات محیطی و نصب بنر ؛ برپایی نمایشگاههای پوستر ، عکس و کتاب دفاع مقدس و ایستگاههای صلواتی ؛ برگزاری یاواره شهدا- برگزاری مسابقات فرهنگی ، هنری و ورزشی ؛ برگزاری همایش رالی خانوادگی ؛ برگزاری شب شعر و خاطره گویی از جمله برنامه های فرهنگی است که در هفته دفاع مقدس در شهرستان بافق برگزار می شود.

IMG_2276 IMG_2282 IMG_2283