یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۹:۵۳ بعد از ظهر

نشست هیئت عاشقان ولایت در بافق برگزار شد

کد خبر: 47895
تعداد بازدیدکننده: 296
تاریخ: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳

به همت فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج بافق ؛

نشست هیئت عاشقان ولایت در بافق برگزار شد :

نشستی تحت عنوان هیئت عاشقان ولایت با حضورامام جمعه محترم، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج بافق و جمعی از علما و روحانیون شهرستان ، فرماندهان حوزه ها و پایگاه های مقاومت سطح شهر ،متربیان و سرگروه های شجره طیبه حلقه های صالحین برگزار شد.

DSC05430

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از بافق ؛

شب گذشته نشستی تحت عنوان هیئت عاشقان ولایت در نمازخانه ناحیه مقاومت بسیج بافق و با حضورامام جمعه محترم، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج بافق و جمعی از علما و روحانیون شهرستان ، فرماندهان حوزه ها و پایگاه های مقاومت سطح شهر ،متربیان و سرگروه های شجره طیبه حلقه های صالحین برگزار شد.

این نشست با آیاتی چند از کلام الله مجید با صوت خوش الحان قاری شهرستان آقای ناظمی شروع شد.

در ابتدا فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج بافق عرض خیرمقدم و خوش آمد گویی داشت خدمت همه مهمانان ومسئولین بخصوص امام جمعه محترم شهرستان و علما و روحانیون بزرگوار که در این نشست حضور دارند.

DSC05421

رضا جمالی درمورد تشکیل این هیئت گفت :هیئت عاشقان ولایت برنامه ای است که کلیه سرگروه ها و مربیان تربیتی شجره طیبه صالحین هرماه باید یه نشست صمیمی با هم داشته باشند و با طرح مباحث اخلاقی ، معنوی و بصیرتی برگزار شود.

وی افزود : راه اندازی این نشست به عهده فرماندهی این ناحیه و مسئول هیئت عاشقان ولایت امام جمعه محترم می باشد و کلیه فرماندهان حوزه ها،پایگاه های مقاومت و مربیان وسرگروه های حلقه های طرح صالحین ملزم به شرکت در این نشست ها هستند.

جمالی در ادامه از اهداف تشکیل این نشست گفت : منظوراز این نشست ها تقویت فضائل اخلاقی و بصیرتی فرهنگی فرماندهان پایگاه ها ، بحث و گسترش هدفمند گفتمان ولایت در ستوه مختلف شجره طیبه صالحین می باشد.

وی در ادامه ایجاد انس و الفت در ارتباط معنوی بین کلیه دست اندر کاران شجره طیبه صالحین،تقویت و انسجام ارتباط حلقه های سرگروه ها و مربیان با سرمربی حلقه های طرح صالحین و انگیزه سازی برای اهتمام بیشتر افراد به کسب معارف دینی و عمل صالح را از دیگر برنامه های این نشست دانست.

در ادامه این جلسه امام جمعه محترم شهرستان به ایراد سخنرانی پیرامون مسائل ولایت فقیه پرداخت.

DSC05433

وی گفت : در کشور ایران همه حرکت ها زیر مجموعه ولایت فقیه است ، مساله ولایت فقیه یک مساله جدیدی نیست بلکه بعد از غیبت حضرت مهدی (عج) این مساله به وسیله خود حضرت مطرح شده بود و در طول هزاروسیصد سال گذشته همه مراجع وعلمای ما این اعتماد را داشته و مبحثی را پیرامون ولایت فقیه مطرح کردند اما دیدگاه مراجع نسبت به ولایت فقیه متفاوت بود بعضی از علمای بزرگ ما معتقدند همان اختیاری که امام معصوم دارد تمام آنها را ولی امر مسلمین هم دارد.

حجت الاسلام سلیمانی افزود : مرحوم نائینی و کاشف الغطاء یک دیدگاه بسیار وسیعی را در راستای ولایت فقیه داشتند ودارند و همچنین امام خمینی (ره) وقتی در تبعید نجف عراق به سر می بردند مسئله ولایت فقیه را مطرح کردند و مورد توجه تمامی علما و روحانیون قرار گرفت ،حتی آقای منتظری که بعدا از صحنه کنار رفت یک دیدگاه عمیق و ژرفی را در مبحث ولایت فقیه را داشت.

 

سلیمانی در پایان خاطر نشان کرد : اختیارات ولایت فقیه از اختیارات مراجع تقلید هم بالاتراست و حکم ولایتی، ولایت فقیه بالاترازصحبتی است که مراجع تقلید می کنند.