دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۳۲:۳۹ قبل از ظهر

ورود دستگاه سی‌تی‌اسکن به بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) بافق

کد خبر: 47936
تعداد بازدیدکننده: 288
تاریخ: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ مرکز تصویربرداری بیمارستان ولیعصر بافق به دستگاه سی‌تی‌اسکن مجهز شد.

رئیس بیمارستان بافق در زمان ورود دستگاه به بیمارستان در خصوص ویژگی این دستگاه گفت: با پیگیریهای بعمل آمده از سوی شهرستان و استان و اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و درمان همچنین تهیه و تامین زیرساخت‌های موردنیاز اقدام به خرید دستگاه سی‌تی‌اسکن از نوع philips ساخت کشور هلند نموده که به یاری خدا در آینده نزدیک، این دستگاه نصب و مشغول خدمات‌رسانی به بیماران خواهند شد.

دکتر علی محمد افشاری از تامین اعتبار برای خرید دستگاه سی تی اسکن بیمارستان خبر داد و گفت: ۱میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای خرید یک دستگاه سی تی اسکن از طرف شرکت سنگ آهن مرکزی تامین اعتبار و قرارداد خرید آن منعقد شده است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه سی ‌تی اسکن می‌تواند برای تشخیص بیماریهای مغز و اعصاب استفاده می شود تصریح کرد: دستگاه سی تی اسکن چون می تواند تفاوت بین خون تازه و کهنه را به تصویر بکشد، برای نشان دادن موارد اورژانس بیماریهای مغزی بهترین کاربرد را دارد.

افشاری افزود : تشخیص بیمارهای مادر زادی مانند بزرگی یا کوچکی جمجمه ،تشخیص تومورهای داخل جمجمه‌ای و خارج مغزی ،خونریزی در قسمت‌های مختلف مغز و سکته‌های مغزی ، تشخیص بیماری اعضای داخل شکمی مانند کبد ، لوزالمعده ، غدد فوق کلیوی و بررسی بیماریهای ریه نقش بسزایی در تشخیص بیماری بیماران دارد.

رئیس بیمارستان بافق خاطر نشان کرد: مرکز تصویربرداری بیمارستان ولیعصر بافق شامل بخش‌های رادیولوژی، سونوگرافی می باشد که با ورود دستگاه سی‌تی‌اسکن این مرکز کامل می شود.

گفتنی است فرماندار بافق در زمان ورود دستگاه سی تی اسکن با مراجعه به بیمارستان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارزنده مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی و پیگیری های نماینده مردم بافق در مجلس و حوزه بهداشت و درمان ، خواستار تسریع در راه اندازی دستگاه شد که رئیس بیمارستان خبر از راه اندازی آن تا نیمه مهرماه سازی جاری را داد.

New0170 New0171

۱۰ نظر

 1. اصغرآقابابایی می‌گه:

  با وجود بی مهری هایی که در گذشته نسبت به آقای عسکری انجام شداما تحولات چشم گیری در عرصه سلامت در شهر در حال انجام گرفتن است شهر بافق از محروم ترین شهرهای استان در حوزه سلامت و درمانی است خرید این دستگاه توسط شرکت سنگ آهن و حمایت های آقای عسکری در عقد قرارداد وتجهیز بیمارستان شهر نشان از روح بلند و صبر جلیل ایشان در مقابل ناملایمات گذشته است من تردید ندارم بیمارانی که در آینده از این دستگاه جهت انجام سیر معالجاتشان استفاده می کنند با دعاهای خیر خود زمینه رشد و ارتقائ زندگی مادی و معنوی جناب آقای عسکری و تمام مسئولینی که در این راستازحمت کشیده اند را فراهم می سازد

 2. اصغر می‌گه:

  سلام
  خداوند متعال به همهی خادمین مردم بافق خیر دهد.
  سال گذشته در یک گرم تابستانی برای سی تی اسکن مادرم با آمبولانس شرکت سنگ آهن به بیمارستان فرخی یزد رفتیم . کل سی تی اسکن فقط ۲۰ دقیقه طول کشید ولی پدر ما در آمد برای رفتن
  آقای عسکری و مسئولان دلسوز دستتون درد نکند.

 3. بافقی می‌گه:

  مدیرعامل دلسوزخداخیرتان بدهد

 4. محمد می‌گه:

  شنیده بودیم دستگاه ساخت کشور آلمان وبا مبلغی بالاتر ازاین خریداری شده که دوسوم هزینۀ آن را سنگ آهن ومابقی را دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی ازمحل اعتبارت دولتی پرداخت می کند.لطفا آقای دکتر نوری یا هر مسول مطلع دیگری در این زمینه دقیق وصادقانه اطلاع رسانی کند.

 5. حسین دهستانی بافقی می‌گه:

  خدابه مدیرعامل عزیز اجربدهدانشاالله که مردم قدردان وواقع بین باشند

 6. حمید می‌گه:

  سلام
  دست تمام کسانی که در این کار نیک همکاری داشتند درد نکند ان شا ا… خداوند وزد زحماتشان را بدهد

 7. مهدی می‌گه:

  با سلام
  بیائید ما بافقی هااشتباهات گذشته راتکرار نکنیم و از آقای عسکری مدیر عامل محترم شرکت سنگ آهن حمایت همه جانبه بکنیم وبه آقای محمد درس بدهیم که نباید کار به این مهمی آقای عسکری را بی اهمیت جلوه دهیم آقای عسکری خداوند به شما اجر بدهد

 8. مروج می‌گه:

  باتوجه به همه بی مهری های تعدادی از همشهریان خداوند وجود حاج آقا عسکری را برای مردم شهر ما نگه دارد

 9. ایلیا می‌گه:

  درود بر آقای عسکری که به سلامت شهر کمک می کنند خدایشان خیر دهد