دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۰:۰۶ بعد از ظهر

فرمانده انتظامی استان یزد خبر داد کشف ۹۰۰ سکه طلای تقلبی در اشکذر

کد خبر: 47959
تعداد بازدیدکننده: 154
تاریخ: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ایرج کاکاوند اظهار داشت: با کسب خبری در مورد حفاری غیرمجاز توسط افراد سودجو برای پیدا کردن گنج در بخش خضرآباد شهرستان اشکذر، بلافاصله اکیپ عملیاتی پلیس این شهرستان تشکیل و دستگیری متهمان در دستور کار آنها قرار گرفت.

وی با اشاره به انجام اقدامات اطلاعاتی با استفاده از منابع و مخبرین تصریح کرد: ماموران پلیس اطلاعات ضمن هماهنگی با مقامات قضایی و همکاری عوامل حفاظت میراث فرهنگی اشکذر، یکی از متهمان را در هنگام حفاری غیرمجاز دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان یزد ادامه داد: با انجام بازجویی‌های فنی و پلیسی، متهم به ناچار لب به اعتراف گشود و به حفاری غیرمجاز همچنین خرید و فروش اشیاء عتیقه اعتراف کرد.

کاکاوند از دستگیری همدست این متهم خبر داد و افزود: متهم دوم این پرونده در یک اقدام ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش ۹۰۰ عدد سکه تقلبی طلا، یک عدد گلدان عتیقه و یک قبضه سلاح شکاری مربوط به دوران قاجاریه همراه با مقادیر بسیار زیادی فشنگ شکاری کشف شد.

رئیس پلیس استان یزد با بیان اینکه تحقیقات و بررسی‌های بیشتر در مورد این پرونده ادامه دارد، گفت: اشیای عتیقه و باستانی جزئی از میراث فرهنگی و سرمایه‌های ملی ما است و تک تک افراد جامعه وظیفه دارند در حفظ و نگهداری آن همت کنند و چنانچه به مواردی برخورد کردند باید به سرعت مراتب را به مسئولان مربوطه به ویژه سازمان میراث فرهنگی اعلام کنند.