یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۵۵:۱۱ بعد از ظهر

امام جمعه بافق : دفاع مقدس سند عزت مردم ایران در دفاع از کیان اسلامی است

کد خبر: 48141
تعداد بازدیدکننده: 520
تاریخ: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ همزمان با اولین روز از هفته دفاع مقدس مسئولان و جمعی از بسیجیان وخانواده ی شهدا با امام جمعه بافق دیدار کردند.

امام جمعه بافق با گرامیداشت هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد : دفاع مقدس یکی از برگ‌های زرین انقلاب اسلامی است که یادآور رشادت و شجاعت و ایثار رزمندگان غیور ایران اسلامی است.

“حجت الاسلام سید جواد سلیمانی” هفته دفاع مقدس را یادآور حادثه‌اى عظیم و به بار نشستن نتایجى عظیم‌تر در سیر انقلاب دانست و گفت: دفاع مقدس ما در زمینه‏های مختلف سیاسی، نظامی، اجتماعی، فرهنگی و… توانست معادلات جهانی را بر هم بزند و تحلیل‏های آنان را نقش بر آب کرد.

وی افزود: حدود۲۰ماه از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته بود و دولت نوپای جمهوری اسلامی ایران مشغول بازسازی سازمانها و تشکیلات دولتی بوده و نیروهای مسلح هنوز سازماندهی وآمادگی کاملی برای مقابله نداشتند که جنگ شروع شد و تمام امکانات سرازیر به جبهه های جنگ شد.

سلیمانی خاطر نشان کرد : در ۳۱ شهریور ۵۹ عراق با تمام امکانات حملات زمینی ، هوایی و دریایی خود را به طول ۹۰۰ کیلومتر علیه ایران شروع کرد آن هم یک جنگ نابرابر .

امام جمعه بافق ضمن تاکید بر وجود ولایت فقیه به عنوان یک پشتیبان قوی برای نظام گفت: اگر ولایت فقیه نبود مردم وارد جنگ نمی شدند ولایت فقیه پشتوانه محکمی برای مردم بود فداکاری ، ایثار و رهبری امام باعث پیروزی در جنگ شد.

حجت الاسلام سلیمانی یکی از مزیت های جنگ را حضور بسیجی ها و پایگاههای مقاومت بسیج در تمام کشور عنوان کرد و افزود: بسیجی با یک ندا حضور پیدا می کند و این یک قدرت به تمام معنا و بدون هزینه برای یک کشور است .

وی از کشور ایران به عنوان امن ترین کشور دنیا یادکرد و تصریح کرد: مهمترین نتیجه‌ای که دفاع مقدس در پی داشت بیداری و جنبش‌های اسلامی و فرار سردمداران رژیم‌های غاصب از کشورهای اسلامی بوده که این از برکات تأسیس نظام جمهوری اسلامی است

در ابتدای این دیدار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به تشریح برنامه های این هفته در شهرستان بافق پرداخت و گفت: دیدار با خانواده معظم شاهد و جانبازان ، گلباران قبور شهدا ، رژه نیروهای مسلح ، برگزاری یادمان شهدا ، برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و هنری ، مسابقات ورزشی و فرهنگی گردهمایی حلقه های صالحین و نواختن زنگ ایثار و شهادت را از جمله برنامه های فرهنگی این هفته عنوان کرد.

 

New0545(2) New0546(2) New0550(2) New0555(2)