جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۴۷:۵۴ قبل از ظهر

بافق میزبان پنجمین دوره همایش کشوری کویرنوردی

کد خبر: 48437
تعداد بازدیدکننده: 313
تاریخ: ۰۷ مهر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد در جلسه برنامه ریزی برای برگزاری این همایش گفت: دوره امدادی سه روزه کویرنوردی سراسری اعضای سازمان جوانان هلال احمر به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی از تاریخ ۱۸ تا ۲۶ مهر‌ماه، در دو بخش خواهران و برادران به میزبانی شهرستان بافق برگزار می شود.

” حمیدرضا پارسائیان” درباره نحوه برگزاری این دوره گفت: در این دوره ۳۵۰ نفر آقا و ۳۵۰ نفر خانم در مجموع ۷۰۰ نفر از سراسر کشور شرکت می کنند.

وی افزود: در روز اول پذیرش انجام می شود و صبح روز بعد کلاس های آموزشی جهت یابی در کویر، امداد و کمک های اولیه در کویر، زندگی در شرایط سخت و طبیعت و رصد ستارگان برای شرکت کنندگان برگزار می شود. بعد از کلاس ها اعضا به سمت کویر می روند و شب را در کمپ کویری می گذرانند و شب روز بعد هم برنامه اختتامیه برگزار می شود.

پارسائیان با اشاره به اهداف برگزاری دوره های کویر نوردی در جمعیت هلال احمر گفت: جوانان در این دوره ها با طبیعت کویر و آموزش‌های لازم در کویرنوردی آشنا می شوند و سطح آگاهی و توان جسمی و روحی اعضا در جهت مقابله با آثار حوادث و بلایای طبیعی ارتقا داده می شود.

فرماندار بافق در این نشست، به اهمیت گردشگری و صنعت توریستی گردشگری روستایی در مناطق توریستی اشاره کرد و گفت: به لحاظ طبیعت و محیط زیست زیبا شهرستان بافق این موضوع در سند توسعه شهرستان دیده شده است.

“سید مهدی طلایی مقدم” ضمن تاکید بر پتانسیل و شاخص های شهرستان بافق خاطر نشان کرد : شاخص بافق معادن غنی و سرشار از عناصر طبیعی است اما یک سری ظرفیت ها از جمله محیط زیست و طبیعی بکر کویر در شهرستان وجود دارد که درسایه معادن دیده نشده است.

وی اجرای برنامه های جذاب ورزشی از جمله مسابقه تیراندازی، شترسواری، صد ستارگان در شب کویر ، موتورسواری و… با حضور بیش از ۷۰۰ نفر از علاقه مندان به کویرنوردی را از حاشیه های برگزاری این همایش برشمرد.

فرماندار بافق بر مشارکت اداره ها و نهادها و تلاش دهیاران برای معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان در این همایش ۱۰ روزه تاکید کرد.

گفتنی است پنجمین همایش کویرنوردی با حضور ۷۰۰ نفر از جوانان سازمان هلال احمر سراسر کشور در تل ماسه های ریگی شهرستان بافق ( کمپ گردشگری شهید بزرگری) برگزار خواهد شد.

New0989 New0993 New0994 New0997

۲ نظر

  1. علمدار می‌گه:

    باسلام این بهترین فرست است برای شناخت منطقه بافق ویوزآسیایی به این کویرنوردانی که ازسرتاسراین کشور پهناور به این منطقه کویری می آیند مسئولین درنظرداشته باشند که بهترین فرست می باشد سپاس ودرود فراوان برشما
    برادر کوچک شما طالبی بافقی

  2. س می‌گه:

    باسلام .
    طرح زیبا وقشنگی میشه پیشاپیش بهتون میگم