یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۴:۵۷ قبل از ظهر

بهره برداری از بهسازی و مرمت میدان خان

کد خبر: 48508
تعداد بازدیدکننده: 200
تاریخ: ۰۸ مهر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، صبح امروز با حضور مدیر مالی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع ستی و گردشگری استان و معاون فرماندار از مرمت و بهسازی میدان خان بافق بهره برداری شد .

معاون فرماندار بافق در این مراسم با اشاره به اینکه آثار تاریخی نشان از فرهنگ و تمدن هر منطقه است گفت: احیاء ومرمت و معرفی آثار تاریخی بافق باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان کشوری و استانی قرار گیرد.

“محمد علی طالعی” به برخی از مشکلات حوزه میراث فرهنگی شهرستان بافق اشاره کرد و گفت: ارتقاء نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان به اداره ، اتمام پروژه های ناتمام میراث فرهنگی و ایجاد موزه مردم شناسی و تامین نیروی انسانی از خواسته های شهرستان می باشد که امیدواریم مجموعه استان درصدد رفع مشکلات و نیازها اقدام کند.

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق در خصوص احیاء و مرمت این پروژه گفت: طرح کف سازی ، مرمت و احیاء میدان خان شامل بهسازی آبنما و پیاده رو می باشد که با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیون ریال از محل اعتبارات سازمان انجام شده است.

حمید عباسی از اختصاص مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال بابت مرمت و بهسازی مجموعه کاکامیر خبر داد و گفت: با پیگیری های بعمل آمده و مساعدت استان در خصوص ابنیه و امکان تاریخی و مذهبی بافق درآینده با تزریق اعتبارات ملی و استانی شاهد مرمت مجموعه مسجد جامع ( کوچه های منتهی به مسجد و وردوی مسجد) و قلعه باقر آباد خواهیم بود .

 

New1015 New1061 New1065 New1066 New1067 New1069