یکشنبه ۴ام تیر ۱۳۹۶ ۰۳:۱۸:۰۹ بعد از ظهر

اعتبارات ورزش دانش آموزی بافق پاسخگوی نیاز دانش آموزان نیست

کد خبر: 486
تعداد بازدیدکننده: 180
تاریخ: ۲۰ دی ۱۳۹۰

خبرگزاری مهر: رئیس آموزش و پرورش بافق گفت: اعتباراتی که اکنون برای ورزش دانش آموزی بافق اختصاص داده می شود به هیچ وجه پاسخگوی نیاز دانش آموزان این شهرستان نیست.

محمود خواجه ای در حاشیه جشنواره مسابقات فوتسال جام “مدرسه، نشاط، جوانمردی” در بافق در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری که از همه به ویژه جوانان و دانش آموزان انتظار دارند به تحصیل، تهذیب و ورزش بپردازند، در حوزه ورزشی سال گذشته حدود یک میلیون و۲۰۰ هزار تومان برای مجموعه ورزش آموزشگاه های شهرستان بافق ابلاغ اعتبار شد.

وی افزود: این در حالی است که با مساعدتهای بین بخشی حداقل نزدیک به ۹ میلیون تومان در این زمینه هزینه شده است.

خواجه ای بیان داشت: در سال جاری نیز برای تامین امکانات و تجهیزات اولیه ورزش در مدارس بافق تاکنون چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه شده که این اعتبارات به هیچ عنوان پاسخگوی نیازهای تربیت بدنی آموزش و پرورش نخواهد بود.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری در شهرستان بافق بیش از هفت هزار و ۵۰۰ دانش آموز در سه مقطع مشغول به تحصیل هستند، افزود: نیاز ورزشی این تعداد دانش آموز بیش از چیزی است که در بودجه ها و اختصاص اعتبارات دیده می شود.

رئیس آموزش و پرورش بافق همچنین در مورد جشنواره مسابقات فوتسال جام “مدرسه، نشاط، جوانمردی” اظهار داشت: این مسابقات در مقطع متوسطه با حضور شش تیم به صورت دوره ای برگزار شد که پس انجام ۱۰ بازی تیم دبیرستان استقلال بر سکوی نخست ایستاد و تیمهای فارابی و شاهد شهید رجایی نیز به ترتیب مقامهای دوم و سوم را کسب کردند.

خواجه ای افزود: در مقطع راهنمایی نیز این مسابقات با حضور ۱۰ تیم به صورت دو حذفی برگزار شد که پس از انجام ۱۸ بازی تیم مدرسه راهنمایی نمونه اندیشه عنوان نخست این دوره از مسابقات را از آن خود کرد و تیم های راهنمایی وحشی بافقی و راهنمایی غیر انتفاعی امام سجاد (ع) نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

وی گفت: در مقطع ابتدایی نیز این مسابقات با حضور هشت تیم برگزار شد که پس از انجام ۱۶ بازی دبستان شاهد غدیر به مقام قهرمانی رسید و دبستانهای پیروزی و غیر انتفاعی امام سجاد به ترتیب عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند

 

 

عبداللهی / خبرنگار مهر در بافق

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق