سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۰۸:۰۳ قبل از ظهر

اصلاح حوزه های انتخابیه یزد اولویت دوم/فعلا اضافه کردن یک نماینده به یزد!!!!

کد خبر: 48676
تعداد بازدیدکننده: 104
تاریخ: ۱۱ مهر ۱۳۹۳

برای استانی با یک میلیون و ۳۰ هزار نفر جمعیت زیبنده نیست که سه نماینده در مجلس داشته باشد .

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با بیان اینکه اضافه شدن یک نماینده می تواند در تحقق عدالت و پیگیری خواسته های مردم موثر باشد بر تحقق آن تاکید کرد .

جوکار با بیان اینکه در خصوص تغییر در ترکیب حوزه انتخابیه استان مشکلی در بین مردم نیست،گفت: برخی نخبگان و افراد ذی نفوذ برای اهدا خود خواسته های جدیدی طرح می کنند ..

وی افزود: اکثر اختلاف هایی که در تغییر ترکیب حوزه انتخابیه استان یزد وجود دارد سر منشا آن همان افراد ذی نفوذ و برخی نخبگان هستند

این قانونگذار یزدی تصریح کرد: باید با همدلی در چارچوب منافع کلی نظام و انقلاب اسلامی به برخی اختلاف ها نباید دامن زده شود .

وی با انتقاد از اینکه در استان به سمت بخشی نگری رفته ایم و در حال از دست دادن اتحاد خود هستیم، خاطرنشان کرد: متاسفانه کسانی که از استان مهاجرت کرده اند و اکنون در تهران اقامت دارند، در امور استان یزد همچنان دخالت می کنند و با گسیل کردن افراد و اشخاص و لابی های مختلف، در اصلاح حوزه های انتخابیه استان یزد مقاومت می کنند و اختلافات را به مردم کشیده اند که این بدترین شکل موضوع است.

جوکار یادآور شد: به خاطر این تنش ها و اختلافات، کمیسیون شوراهای مجلس، فعلا اضافه کردن یک نماینده به استان یزد را در دستور کار خود قرار داده و اصلاح حوزه های انتخابیه در اولویت دوم قرار گرفت زیرا اگر با این اختلافات شدید به صحن علنی مجلس ورود می‌کردیم، طرح دوباره از صحن خارج و اضافه شدن نماینده به استان نیز قربانی این مسئله می شد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر هنوز مشخص نیست که همین بخش کار نیز مورد موافقت مجلس قرار گیرد و به تصویب برسد اما به هر حال به صحن مجلس رفته و بحث حوزه های انتخابیه نیز همچنان در دستور کار است اما فعلا اولویت دوم است.

جوکار تصریح کرد: ما به واقع به دنبال این هستیم که منافع همه استان تامین شود و به هیچ عنوان منافع یک منطقه را در نظر نمی گیریم و امیدواریم آنچه به صلاح استان است، اتفاق بیفتد اما اینکه یک نماینده اضافه شود، نقطه قوت استان است و نباید با تقسیم حوزه ها گره بخورد و این موقعیت از دست برود.

۱ نظر

  1. محمود می‌گه:

    شهریزد که مشکلی ندارد همین الان هم همه امکانات به مرکز استان تعلق دارد مشکلات مال شهرهایی مثل بافق است اقای جوکار دعوای شما با اردکان است که شما یک نماینده دارید واردکان هم با جمعیتی کمتر از یک هفتم شما هم یک نماینده بنازم عدالت را