دوشنبه ۱ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۳۲:۵۵ بعد از ظهر

انتخابات مهم‌ترین ابزار تحقق مردم‌سالاری است

کد خبر: 488
تعداد بازدیدکننده: 140
تاریخ: ۲۰ دی ۱۳۹۰

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ،‌معاون فرماندار بافق در نخستین جلسه کمیته بانوان ستاد گرامیداشت دهه فجر شهرستان بافق که در محل فرمانداری بافق برگزار شد، پیرامون نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت :انتخابات از شرایط و لوازم مردم‌سالاری و مهم‌ترین ابزار تحقق آن به حساب می‌آید؛ زیرا انتخابات فرایند گزینش فرمانروایان یا ناظرانی برای مهار کردن قدرت است.

علیرضا صمدی اظهار داشت :انتخابات ابزاری است که با آن می‌توان اراده مردم را در شکل‌گیری و تعیین متصدیان حکومت اِعمال  کرد .

وی افزود :زنان به عنوان رکن اصلی خانواده می‌توانند نقش فعالانه در آگاه‌سازی سایر افراد خانواده برای حضور پررنگ و هوشمندانه در پای صندوق‌های رای داشته باشند.
صمدی تصریح کرد: زنان با حضور چشمگیر خود در انتخابات مجلس و انتخاب فرد اصلح بار دیگر ثابت می‌کنند که مهم‌ترین مسئولیت و نقش زنان در هر سطح از توانایی‌های اجتماعی، نقش مهم آنها در خانواده است.

وی فراهم سازی زمینه مشارکت وحضور فعالانه زنان در برگزاری مراسم ایام الله دهه فجر،تبیین نقش زنان در پیروزی وتدام انقلاب اسلامی ،تیبین دستاوردهای علمی ،فرهنگی ،ورزشی وهنری زنان طی سنوات پس از انقلاب ،تشویق وترغیب زنان وبرنامه ریزی مناسب به منظور نقش آفرینی خودجوش آنان در برگزاری مراسم پیروزی انقلاب اسلامی را از وظایف  و برنامه های این کمیته در طول ایام دهه مبارک فجر برشمرد  از نمایندگان ادارات خواست تا تلاش گسترده ای داشته باشند .

مسئول دفتر بانوان و خانواده فرمانداری نیز در این نشست با تشریح اهداف برنامه‌های کمیته بانوان در دهه فجر سال جاری و بیان این مطلب که رویکردهای فرهنگی- تبلیغی دهه فجر انقلاب اسلامی سال ۹۰ با محورهای آگاهی بخشی، امیدآفرینی، خودباوری و جهاد و کار تبیین شده؛  فراهم‌سازی زمینه مشارکت و حضور فعالانه زنان در برگزاری مراسم ایام‌الله دهه فجر را از جمله وظایف اعضای این کمیته عنوان و بیان کرد: بهره‌گیری از تشکل‌های دولتی و غیر دولتی مرتبط با زنان و انجام هماهنگی جهت استفاده از توانمندی‌‌های علمی، ‌هنری و فرهنگی زنان به‌منظور نمایش خلاقیت‌های آنان نیز از اهداف این کمیته جهت برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های امسال است.
ناهید مظفری برگزاری نمایشگاه حجاب و عفاف ، برگزاری همایش ها ی لمی و فرهنگی , جشنواره طبخ آبزیان ،مسابقه آشپزی و شیرینی پزی ؛ ‌دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت‌های زندگی با رویکرد دینی ویژه زوج‌های جوان و همچنین برپایی مسابقات ورزشی مختلف بانوان در سطح ادارات را از برنامه های شاخص  شهرستان بر شمرد .