یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۵۲:۰۱ قبل از ظهر

افزایش یک نماینده به حوزه انتخابیه یزد و دست خالی بافق-بهاباد و مهریز

کد خبر: 48976
تعداد بازدیدکننده: 163
تاریخ: ۱۷ مهر ۱۳۹۳

کمیسیون امور شوراهای مجلس، طرح افزایش تعداد نمایندگان خانه ملت به ۳۱۰ نفر را تصویب کرد/آیا قرار است اردکان به عدالت تن دهد؟/تغییر در ترکیب حوزه های انتخابیه یزد یک مطالبه همگانی است .

به گزارش بافق نیوز، کمیسیون امور شوراهای مجلس طرح افزایش تعداد نمایندگان به ۳۱۰ نفر در خانه ملت را به تصویب رساند.

طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آنها ماده واحده ـ تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی از ۲۹۰ نفر به ۳۱۰ نفر افزایش افزایش می‌یابد و تعداد حوزه‌های انتخابیه به شرح بندهای زیر اصلاح می‌شود:

تبصره ۱ـ وزارت کشور فهرست اسامی استان‌ها و حوزه‌های انتخابیه آنها را بر اساس حروف الفبا با ذکر نام مرکز استان در ابتدا حوزه انتخابیه هر استان، تنظیم و اعلام می‌کند.

تبصره ۲- این قانون از تاریخ تصویب لازم‌الاجرا است.

.

در این طرح با افزایش یک نماینده به حوزه انتخابیه یزد موافقت شد که در این صورت تعداد نمایندگان این حوزه به دو نفر افزایش می‌یابد.

این در حالیست که نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه استان بارها و بارها بر تغییر حوزه انتخابیه در استان یزد تاکید کرده اند:

اراده ای پشت تقسیم حوزه های انتخابیه است که نمی گذارد مردم استان،طعم عدالت را بچشند

تغییر در ترکیب حوزه های انتخابیه یزد یک مطالبه همگانی است

و…..

اما بازهم یک نماینده به حوزه انتخابیه یزد افزوده شدو از تغییر حوزه انتخابیه خبری نشد.

حال سوالی که به اذهان عمومی مردم بافق خطور می کند این است که آیا نمایندگان استان نمی توانستند لایحه تغییر حوزه انتخابیه را هم به مجلس ارائه دهند؟

آیا اردکان خونش نسبت به دیگر مردم استان رنگین تر است؟

یا اینکه اگر هر دو لایحه یعنی تغییر حوزه و افزایش نماینده با هم به مجلس می رفتند به ضرر استان بود و شاید به خاطر لایحه تغییر حوزه لایحه دیگر هم لغو می شد و حوزه انتخابیه  یزد برای  داشتن یک نماینده می بایست تا ۱۰ سال دیگر صبر می کرد اما این سوال همچنان به قوت خود در اذهان باقی خواهد ماند که چرا اردکان باید یک نماینده داشته باشد؟

مردم بافق امیدوارند که حوزه انتخابیه هم مانند بندر خشک،بارانداز،دی ۱۹،فولاد و دیگر پروژه های بافق دستخوش بی صاحب بودن نشود و طوری عمل شود که حداقلی از عدالت در بافق دیده شود.

۶ نظر

 1. دوست دار نظام می‌گه:

  با سلام
  امیدوارم ظلم و بی عدالتی در حوزه های انتخابیه موجب کم رنگ شدن حضور مردم بافق و بهاباد در انتخابات مجلس شورای اسلامی نشود .

 2. پیر دانای همدان می‌گه:

  سلام
  ما خیلی وقته دستمون خالیه . به خدا اگر گدایی هم کرده بودیم دستمون حالا دیگه پر شده بود .
  دست خالی پز عالی . حوزه خالی . نماینده عالی.
  ای بابا دست بردارید . ما جزو فراموش شدگانیم

 3. عادل می‌گه:

  چرا باید این شهرستان محروم از عدالت محروم باشه مانباید گله کنیم از همت وپیگیری مردم ونماینده پرتلاش اردکان ما باید از عدم پیگیری نمایندگان استان وحوزه انتخابیه خودمان که بجای پیگیری امورات حاشیه ای از امورات اصلی شهرمان پیگیری کنند الحمدا…که جلس هم دست جناح موافق خودشان است ایا انها نمیخواهند یا چیز دیگری هست؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!بخدا یک روزی باید جواب بدهند

 4. اصلاح طلب می‌گه:

  تا مظلومی نباشد ظالمی ÷یدا نمی شود .

 5. منتقد می‌گه:

  سلام
  به نظر می رسد با حضور شهرستان های ابرقو و خاتم امکان بی اثر کردن آرای مردم بافق و بهاباد بهتر صورت می گیرد و مهریزی ها با یک اتفاق نظر ساده برنده میدان خواهند بود و لذا فشار آقای زارع زاده برای تقسیم جوزه انتخابیه به ضرر ایشان تمام می شود و لذا همراه شدن با حوزه انتخابیه یزد در این شرایط بهترین گزینه است.

 6. ناشناس می‌گه:

  اگر در بی عدالتی ها
  بی طرف هستید
  بدانید که طرف ستمگر را گرفته اید…!