یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۴۱:۲۶ بعد از ظهر

دیدار اعضای ستاد بحران شهرستان بافق با امام جمعه

کد خبر: 49297
تعداد بازدیدکننده: 99
تاریخ: ۲۲ مهر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ امام جمعه بافق در این دیدار ضمن تبریک عید سعید غدیر خم و هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی با اشاره به آیاتی از کلام وحی گفت: تمام بلایی که در جامعه امروزی اتفاق می‌افتد به دنبال رفتار و کردار خود مردم است و این در حالی است که در نیم قرن اخیر این قبیل اتفاقات و بلایای طبیعی به ندرت اتفاق می‌افتاد.

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی با اشاره به بحث فرهنگ سازی و آماده ساختن تمام جوانب پیشگیری را یکی از عوامل موثر در کاهش اثرات بلایای طبیعی دانست.

بخشدار مرکزی بافق نیز در این دیدار با اشاره به اینکه یک سری از بلایای طبیعی قابل پیش بینی نیستند اظهار داشت : شناسایی مناطق بحرانی و حادثه خیز ، احداث بندهای خاکی و سیل بند می تواند از جمله اقدامات پیشگیرانه باشد .

وی با اعلام اینکه کشور ما در حال توسعه می باشد می بایست درکنار رشد و توسعه به مسائل زیربنایی و پیش بینی امور حوادثی پرداخت و این در زمره همکاری و تعامل مردم با دستگاههای اجرایی صورت می پذیرد .

محمدرضا فتاحی برنامه های آتی ستاد حوادث شهرستان را تشریح کرد و گفت: راهکارهای برتر در سیستم هشدار دهنده ، آمادگی نیروهای عمل کننده در حوادث ،‌ایمن سازی نقاط حادثه خیز ،‌تمهیدات علمی و مهندسی ، طراحی پروژه های عظیم مطالعاتی ، آموزشی و تخصصی از جمله این برنامه ها می باشد

دبیر ستاد حوادث شهرستان بافق با موثر دانستن آموزشهای همگانی در مورد اقدامات پیشگیرانه قبل از وقوع حادثه گفت : با توجه به اینکه تا کنون آموزش داده شده در سطح وسیع صورت نگرفته شایسته است تا تمام اقشار جامعه بالاخص مدیران و مسئولین ستاد حوادث شهرستان این قبیل آموزشها را ببنیند .

وی افزود: نظر به اینکه شهرستان بافق در مسیر و خط زلزله قرار گرفته می بایست نقشه های خطرپذیری شهرستان تهیه شود و در اختیار ستاد حوادث شهرستان قرار گیرد.

 

IMG_6404 IMG_6407 IMG_6408

۱ نظر

  1. بافقی می‌گه:

    یک مانور زلزله برای همین افراد حاضر بذارید ببینیم چقدر طول میکشه تا عکس العمل نشون بدهند