چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۶:۴۸ قبل از ظهر

بازدید فرماندار بافق از حوزه علیمه خواهران الزهرا

کد خبر: 49358
تعداد بازدیدکننده: 512
تاریخ: ۲۳ مهر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، “سیدمهدی طلایی مقدم” به همراه معاون خود ضمن دیدار و نشست با مدیر و طلاب خواهر این حوزه با اشاره به نقش و جایگاه بانوان در ارتقاء معنوی جامعه اظهار داشت:نقش کلیدی حوزه های علمیه خواهران در اصلاح و ارتقای مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه بخوبی مشهود می باشد.

طلایی مقدم تصریح کرد : زنان و بانوان از ارکان اساسی جوامع بشری اند و عالی ترین نقش سازنده را با عناوین همسر و مادر در دوران زندگی انسانی دارا می باشند و بدین خاطر است که اگر بانوان در جامعه ای سالم و با کمال و عفت باشند و از انحرافات بدور باشند ،‌آن جامعه در کمال سلامت اخلاقی و سعادت انسانی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند گفت: بانوان در مدیریت خانواده نقش بسزایی در پرورش و توسعه فرهنگ و تربیت فرزندان دارند.

فرماندار بافق ابراز امیدواری کرد: امیدوارم حوزه علمیه خواهران شهرستان بافق با مدیریت کارآمد ، بتواند منشاء تحولات و برکات فراوانی در این شهرستان و بویژه در ارتباط با مسائل بانوان شود.

وی ضمن ابراز رضایت از عملکرد بانوان طلبه در حوزه های علمی ، ورزشی و پژوهشی خاطر نشان کرد: بهترین عیدی که بنده پس از عید غدیر دریافت کردم ، شنیدن افتخارات بانوان طلبه حوزه الزهرا بافق است و این جای بسی افتخار و خوشحالی است.

در ادامه فرماندار بافق گزارشی از فعالیتهای و پیگیری های صورت گرفته در توسعه شهرستان از جمله بزرگراه ، فاضلاب شهری ، گاز رسانی ، توسعه صنایع جوار معدنی و ریلی و بهداشت و درمان ارائه کرد.

در ابتدای این بازدید مدیر حوزه علیمه خواهران شهرستان بافق ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های حوزه گفت : ساختمان حوزه علمیه الزهرا بافق در زمینی به مساحت ۳۲۰۰ متر با زیربنای ۲۱۵۰ متر مربع در سه طبقه با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال سال گذشته به بهره برداری رسید.

مریم دست افشان افزود: ۱۳ کلاس درس، هفت اتاق اداری، نماز خانه، کتابخانه ، مهمانسرا، اتاق جلسات و سالن اجتماعات از مجموعه واحد هایی است که در این ساختمان پیش بینی ، ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی تعداد طلاب خواهر مشغول به تحصیل در این حوزه را ۱۵۷ نفر عنوان کرد و گفت: شرط ورود و تحصیل در حوزه علمیه داشتن مدرک کارشناسی است که پس از دریافت مدرک سطح ۲ فارغ التحصیل یا برای کسب درجات بالاتر می توانند اقدام کنند.

دست افشان به افتخارات حوزه علمیه الزهرا بافق اشاره کرد و افزود : در چند سال اخیر طلاب این حوزه موفقیت هایی از جمله: جشنواره علامه حلی ، طلبه برتر در بین طلاب استان ، انتخاب دو مورد از پایان نامه اساتید جهت تهیه کتاب ، کسب مقام کشوری در رشته های ورزشی از جمله تیراندازی و … کسب نموده اند .

در پایان فرماندار و هیات همراه از مجموعه حوزه بازدید و برای رفع مشکلات و درخواستهای حوزه ، تشکیل جلسه هیات امناء حوزه علمیه خواهران بافق را خواستار شد.

New3354 New3362 New3368 New3371 New3392 New3393

۱ نظر

 1. ناشناس می‌گه:

  سلام ضمن خسته نباشید به فرماندار
  یک نظر بی اهمیت دارم آقای فرماندار این سریال بازدید های شما که به پایان می رسد مبینم هر روز مردم به فرمانداریمراجعه
  میکنند یا با در بسته مواجه مشوند یا فرماندار حضور ندارد یا اگر باشند امروز و فردا میکنند آخر هم نشد ، نمیشود. بودجه نداریم ،وقت ندارم …..
  خدایا خدایا تو خدای خوبی هستی
  ما بنده ناشکر توییم
  اگر درد و مشکل نکشیده باشیم موقعی هم که به جایی برسیم درد ومشکل کسی را نمی فهمیم فقط همین ی