شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۳۱:۳۳ قبل از ظهر

دیدار مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق با فرماندار شهرستان

کد خبر: 49553
تعداد بازدیدکننده: 68
تاریخ: ۲۶ مهر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ فرماندار بافق در دیدار رئیس و جمعی از معاونین دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق با اشاره به سابقه درخشان دانشگاه آزاد و موفقیتها و افتخارات این واحد دانشگاهی گفت: کار فرهنگی در کنار آموزش مهم است و با توجه به شعار امسال باید با فرهنگ سازی و توسعه امور فرهنگی زمینه را برای رشد و توسعه اقتصاد کشور فراهم کنیم.

سید مهدی طلایی مقدم ضمن تاکید بر پتانسیل و ظرفیتهای شهرستان بافق در تمام زمینه ها بخصوص نیروی انسانی خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک قطب علمی شهرستان می تواند در توسعه و احیاء پتانسیل های شهرستان کمک حال خوبی برای مسئولین باشد.

وی از اجرای کرسی های آزاد اندایشی در دانشگاهها استقبال کرد و تصریح کرد: منظور از کرسی های آزاد اندیشی ایجاد فضایی مناسب در محیط های علمی از جمله دانشگاهها برای طرح اندیشه ها و دیدگاههای مختلف در زمینه های گوناگون در فضایی کاملاً علمی و بر پایه استدلال و منطق و فارغ از هرگونه تبلیغات منفی و بزرگ نمایی ها است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق در ابتدای این دیدار ضمن تشریح برنامه ها و فعالیتهای دانشگاه آزاد اسلامی بافق گفت: با پیگیری هایی که انجام شد امسال سه رشته در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه تعلق گرفت و مجموعه رشته ها در این مقطع به ۱۶ رشته رسیده است.

وی افزود : برگزاری همایش ملی رباتیک با عنوان حمایت از یوزپلنگ آسیایی در اسفند ماه ، برگزاری مسابقات تکواندو لیگ خردسالان کشور و اجرای طرحهای عمرانی و توسعه ای از جمله فعلیتهای اخیر دانشگاه میباشد.

حسینعلی لازمی ضمن تاکید بر پتانسیلهای موجود شهرستان و حرکت دانشگاه به سوی امور پژوهشی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق در نظر دارد در ادامه فعالیتهای خود با توجه به حمایتهای مسئولین شهرستان به سمت پژوهش محور و دانش بنیان حرکت کند.

وی از راه اندازی دفتر کارگذار بورس در دانشگاه آزاد خبر داد و تصریح کرد: اقدامات اولیه و مجوز کار از سوی دانشگاه آزاد درخواست شده که حمایت و پیگیری مسئولان شهرستان را می طلبد.

لازمی در ادامه صحبتهای خود به راه اندازی برگزاری هفته فرهنگی در دانشگاه اشاره کرد و افزود: با مصوبه دانشگاه آزاد اسلامی یک روز در هفته در خصوص مباحث فرهنگی بحث می شود که مخاطبین این برنامه اساتید و دانشجویان بصورت مجزا می باشند.

راه اندازی صندوق قرض الحسنه دانشجویی عماد ، اقامه نماز جمعه شهرستان در دانشگاه به مناسبت هفته دانشجو و پیگیری اخذ مجوز رشته دکتری برای ترم بهمن از جمله مواردی بود که رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بافق به آن اشاره کرد.

New3340 New3343 New3347