سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۵۴:۴۳ قبل از ظهر

بازدید اعضای شورای سلامت شهرستان از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شهر بافق

کد خبر: 50136
تعداد بازدیدکننده: 210
تاریخ: ۰۵ آبان ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ صبح امروز معاون فرماندار ، رییس مرکز بهداشت شهرستان ، نماینده فرماندار در شورای سلامت و مسئولین اتاق اصناف و بازرسی صنایع و معادن از تعدادی از مراکز تهیه و نوزیع مواد غذایی وکارگاههای پخت شیرینی و چند رستوران بازدید کردند.

رییس مرکز بهداشت و درمان شهرستان بافق در حاشیه این بازدید گفت : براساس برنامه تدوین شده بازدیدهای صبح وعصر از فروشگاه های مواد غذایی بویژه قنادی ها، رستوران ها، آجیل فروشی ها ، خشکبار فروشی ها توسط پرسنل بهداشت محیط وگروه های مشترک مسئولین تهیه و اجرا میگردد ودر صورت تخلف اماکن مذکورگزارش برای مراجع قضایی جهت برخورد قانونی تهیه میگردد.

جواد فتاحی با بیان برخی تخلفات در واحدهای صنفی گفت: برای اینگونه واحدهای صنفی تذکر یا اخطار، جریمه و در صورت عدم رفع نواقص پلمپ درنظر گرفته می شود که پس از رفع نواقص از سوی مرکز بهداشت فک پلمپ می شوند.

وی در بازدید از ۴ کارگاه شیرینی پزی شهر بافق که معاون فرماندار نیز حضور داشت، تذکرات بهداشتی داد وپرونده یکی از کارگاهها که وضعیت بهداشتی نامطلوب داشت به تعزیرات ارجاع داده شد.

فتاحی افزود:این کارگاهها در صورت عدم تامین سلامت مواد غذایی و در راستای اجرای موازین بهداشت محیط و پس از تذکرات کتبی به متصدیان آنها پلمب خواهند شد.

وی حفظ سلامت مصرف‌کنندگان را اصلی‌ترین وضیفه مرکز بهداشت برشمرد و گفت: تاکنون بازرسان اصناف و بازرسان و کارشناسان مرکز بهداشت این شهرستان تلاش مضاعفی را در زمینه نظارت که یکی از مهم‌ترین ارکان کنترل بازار است، انجام دادند.

فتاحی بیان داشت: تمام واحدهای صنفی مکلف هستند قبل از بازگشایی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی کلیه موارد مد نظر بهداشت را در کارگاه‌ها و مغازه‌های خود رعایت کنند ودر کلاس آموزشگاه بهداشتی اصناف شرکت نمایند ودر تمام مراحل کار آموخته های خود در زمینه بهداشت محیط ومواد غذایی را بکار بندند در غیر این صورت طبق قانون از ادامه کار آنان جلوگیری خواهد شد.

New4196 New4198 New4202 New4203 New4205 New4207 New4213

۱ نظر

  1. وای رئیس جون می‌گه:

    باسلام وخسته نباشیدبه اعضای شورای سلامت خواهشمنداست ازنظرات وکارشناس اتاق اصناف که تصویرآن درسایت است بنویست .