جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۰۷:۰۰ قبل از ظهر

دیدار اعضای اتاق اصناف بافق و اتحادیه های تحت پوشش با فرماندار شهرستان

کد خبر: 50171
تعداد بازدیدکننده: 191
تاریخ: ۰۵ آبان ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ صبح امروز هیئت مدیره اتاق اصناف شهرستان بافق و اتحادیه های تحت پوشش با فرماندار شهرستان در محل فرمانداری دیدار کردند.

“سیدمهدی طلایی مقدم” در رابطه با اهمیت و جایگاه اتحادیه ها و اصناف درسطح شهرستان، به نقش فعال آنها دربرنامه ها ونظام شهری اشاره کرد و برتعامل هرچه بیشتر اتحادیه ها و ادارات شهرستان تاکید نمود.

فرماندار بافق با اشاره به نقش تاثیرگذار اصناف در مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی شهرستان ابراز داشت: اصناف و بازاریان با حرکت در کنار مسئولین و فعالیت در این فضاهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی شهرستان می‌توانند مسبب یک اقتصاد شکوفا باشند.

وی افزود: اصناف در تنظیم و مدیریت بازار و اقتصاد جامعه نقش اساسی و محوری دارند.

طلایی مقدم اصناف را یکی از با وفاترین، صبور ترین و خدوم ترین اقشار جامعه خواند و گفت: بازاریان شهرستان همه آگاه ، متعهد ، قشر تحصیل کرده و پیرامون احکام معاملات در زندگی روزمره آگاهی دارند.

فرماندار بافق بر پیام مقام معظم رهبری که سال را به نام اقتصاد و فرهنگ با مدیریت جهادی نامگذاری نمودند گفت: یکی از مهم ترین ارکان نظام در کشور اقتصاد است که باید با فرهنگ سازی مناسب بستر اقتصادی پویا را در شهرستان ایجاد کنیم.

وی از اصناف بافق به عنوان بازوی راست دولت در شهرستان یاد کرد و افزود: من به اصناف اعتقاد دارم و می دانم که اصناف می تواند با توجه به نفوذ ، توان و تجربه ای که در جامعه دارد فرهنگ مطالبات در شهرستان را تغییر دهد.

فرماندار گفت: یک جامعه ی توسعه یافته با شناخت از گذشته و نیاز آینده به راحتی می تواند موانع را حذف و بستر آرامش و رفاه را برای مردم خویش فراهم آورد.

طلایی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پتانسیل ها و مزیت های موجود در شهرستان گفت: ظرفیت طبیعی و انسانی شهرستان یک ثروت پیشتاز در استان بوده و همگام با توسعه زیرساخت ها در مسیر توسعه اقتصاد و تبدیل شدن به قطب صنعتی استان گام بر می دارد.

وی اقتصاد شهرستان را وابسته به معادن بافق دانست و خاطر نشان کرد : اگر نتوان صنایع جوار معدنی و فولادی را توسعه بدهیم و معادن به اتمام برسد ، دیگر حرفی برای گفتن نداریم و این تهدیدی برای شهرستان محسوب می شود.

وی روند رو به رشد و توسعه بافق را ایده آل خواند و گفت: با فراهم شدن زیرساختها بهترین شرایط در بافق مهیا شده است که تکیمل کننده این شروع همدلی ، همراهی و آرامش مردم و مسئولین است.

طلایی مقدم با اشاره به اینکه معادن برند و تابلوی بافق هستند ، افزود: باید با برنامه ریزی صحیح و حرکت بر اساس سند توسعه بافق این برند را حفظ کنیم .

وی صنعت آهن و فولاد را از آن شهرستان بافق دانست و یادآور شد: هر صنعت یا پروژه ای در هر مکان که برپا می شود با توجه به زیر ساخت و منابعی که وجود دارد احداث می شود ، صنعت کاشی مال نیست ، صنایع فولادی و جوار ریلی مال بافق است.

فرماندار بافق در پاسخ به سوال یکی از حاضرین در جلسه مبنی بر اینکه روستای آبریز در حوزه بافق هست یا خیر گفت: اخیرا شایعاتی در خصوص روستای آبریز و اینکه جزء سرشماری عموی کشاورزی آورده نشده به میان آمده است ، این در حالی است که بر اساس نقشه های تقسیمات کشوری روستای آبریز در حوزه شهرستان بافق می باشد در صورتیکه نقشهای آماری و تقسیمات کشوری موضوعات مربوط به خود را دنبال می کند و یک کار تخصصی است.

در پایان این نشست صمیمانه ، ابتدا اعضا به معرفی خود پرداخته و بعد از آشنایی ، مشکلات صنفی و اتحادیه های مربوطه را با فرماندار  مورد بحث و بررسی قرار دادند.

 New4347 New4348 New4353 New4354 New4355

۱ نظر

  1. bi gbm می‌گه:

    سلام ضمن تشکر از فرماندار یک نظر بی اهمیت داریم نمی شود در این جلسات و بازدید حساس و فشرده یک بازدید از روستای آبریز وd19 به عمل بیاید خداییش مشکل رفتن به این مکانهایی ما که اختیاری نداریم ولی اگر امکان داره یک بازدید انجام بدید لااقل دلگرم شویم این هم جز بافق گردی حساب می شود .لطفا خروجی جلسات را منعکس کنید که به جامه عمل می رسد یا پیگیری کنیم .امکان دارد بودجه اختصاصی بافق را بگویید چقدر است ودر کجا صرف می شود
    خدایا برگ آخرت را رو کن