جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۵۶:۰۱ قبل از ظهر

شروع هفته پدافند غیرعامل در بافق

کد خبر: 50203
تعداد بازدیدکننده: 199
تاریخ: ۰۶ آبان ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ مراسم آغاز هفته پدافند غیر عامل با حضور امام جمعه ، فرماندار ،نیرو‌ها و سازمان‌های تخصصی عضو ستاد مدیریت بحران شهر بافق در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی بافق برگزار شد.

فرماندار بافق در این آیین ضمن تسلیت ماه محرم و ایام عزاداری حضرت اباعبدالله (ع) ، از پدافند غیر عامل به عنوان یک نوع دفاع غیرنظامی یاد کرد و گفت: پدافند غیر عامل به مجموعه اقداماتی اطلاق می شود که بکارگیری جنگ افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

“سید مهدی طلایی مقدم” افزود : پدافند غیر عامل در حقیقت مجموعه اقداماتی است که موجب افزایش بازدارندگی ، کاهش آسیب پذیری ، تداوم فعالیت های ضروری ، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابله با تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می گردد.

وی ضمن تاکید بر سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر تلاش و حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی ، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی خود یک نوع پدافند غیر عامل محسوب می شود زیرا وضعیت و مباحث مربوط به اقتصاد جامعه را بررسی می کند.

طلایی مقدم خاطر نشان کرد : کشورهایی که پدافند غیر عامل را به عنوان یک راهکار اصلی انتخاب می کنند، به شرایطی از نظر کاهش آسیب پذیری دست می یابند که طمع کشورهای تهدید کننده بر علیه آنها کاهش می یابد.

فرمانده نیروی انتظامی بافق در ابتدای این دیدار هدف از اجرای مانورهای پدافندی را آمادگی نیروها و ارگانهای مربوطه و آشنایی ایشان با هفته پدافند غیر عامل می باشد.

“سرهنگ فرهاد بیگلری” بر اهمیت فرهنگ سازی ونهادینه شدن پدافند غیر عامل در جامعه تأکید کرد و خواستار سیاست گذاری ها و برنامه ریزی منسجم در این شد.

New4370 New4374  New4396New4384