شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸:۵۳ قبل از ظهر

یاران امام حسین الگوی یاران ومنتظران مهدی ( عج )

کد خبر: 50218
تعداد بازدیدکننده: 132
تاریخ: ۰۶ آبان ۱۳۹۳

Picture

در زمان غیبت امام مهدی صاحب الزمان (عج ) کسانی که در صدد یاری حضرتش هستند، باید این عمل مقدس را سرلوحه‌ی برنامه‌ی خویش قرار دهند و بدانند که اصحاب امام حسین (ع)، ولی‌نعمت خویش را با پارسایی و صبر خویش به همراه معرفت و محبت در راه یاری امام سید الشهدا وفاداری خود در طبق اخلاص نهاده‌اند،و به بالاترین حد یاری امام زمان (ع) دست یافتند

مؤمنان در زمان غیبت امام عصر ( عج ) باید از خدا بخواهند تا معرفتی به آن‌ها عطا فرماید که بفهمند اگر چه در زمان سیدالشهداء ( ع ) نبوده‌اند ولی می‌توانند از طریق یاری ایشان عملاً به این توفیق  دست یابند. نباید فراموش کرد که از یا حسین تا با حسین فرسنگها فاصله است  کوفیان یا حسین گفتند ولی با حسین نماندند  چرا که دلبستگی شان به دنیا چشم آنان را کور کرده بود در نتیجه شمشیر بروی فرزند فاطمه (س)و اصحا بش کشیدند

یکی از ویژگیهای یاران امام حسین (ع) معرفت بود شناختی عمیق همراه با  اسباب و لوازم آن که اطاعت و تسلیم محض بود. در واقع معرفتی سطحی نبود که عامه‌ی مردم به آن آشنا هستند و تنها به نام و نسب امام ختم می‌شود. بلکه مقصود معرفتی است خاص که از لوازم ایمان است. انتظار ظهور فرزند حضرت حسین (ع) نیز، در گرو معرفت ایشان است. معرفتی که بفرموده امام کاظم (ع)برترین عبادت است و منتظران واقعی را آماده‌ی ظهور می‌سازد.

از دیگر ویژگی یاران آن حضرت محبت به امام خویش بود امام حسین (ع) محبوب همه‌ی دل‌ها بودند؛ اما بیش از همه یاران خود حضرت، به او علاقه داشتندچنین عشقی است که منتظران ظهور حضرت ولی عصر ( عج ) را به دعا و ندبه‌سرایی وامی‌دارد وبی تاب ظهور زیبای او هستند . امام کاظم (ع) نیز کسانی که در دوستی با امام زمان ( عج ) ثابت قدم باشند بشارت دادند که هم‌درجه‌ی ائمه علیهم‌السّلام در بهشت هستند .

 

از ویژگی‌های فکری و عملی یاران سید الشهداء (ع)، بصیرت و بینش بود

صاحبان بصیرت چشم درونشان بیناست. با آگاهی و هوشیاری و انتخاب گام برمی‌دارند.

یاران و اصحابی که همراه امام حسین (ع) ماندند و تا آخرین لحظه از حق دفاع کردند، همگی آزادانه قدم در این راه گذاشته بودند و می‌دانستند پایان این جنگ چیزی جز کشته شدن نیست.

در صحنه‌ی کربلا، زیباترین جلوه‌های استقامت و صبر در راه عقیده و تحمل مشکلات و بلایا ترسیم شد .

صبر و استقامت و بردباری از اسباب رسیدن به پیروزی است. ایستادگی و مقاومت و مقابله با عواملی که انسان را از تلاش در راه هدف باز می‌دارد مورد ستایش خداوند در قرآن و وعده‌ی بهشت برای صابران است:

 

وفای به عهد از برترین خصلت‌ها و نشانه‌ی جوانمردی، خداباوری، شرافت نفس و صدق و راستی است. شب عاشورا، امام یاران خویش را صادق‌ترین و باوفاترین یاران معرفی کرد .

بر خلاف جمعی از کوفیان که بی‌وفایی کردند و پس از نامه نوشتن و دعوت کردن، به جنگ آن حضرت آمدند، که این بی وفایی کوفیان در دنیای امروز شبیه به این مردمانی دارذ که ” الهم عجل لولیک فرج “ورد زبان آنان شده  ولی معرفت آنان نسبت به امام زمانشان کمرنگ بوده وقلوبشان رنگ و بوی از انتظار واقعی ندارد . و اینک در زمان انتظار سرورمان حضرت مهدی ( عج ) به سر می‌بریم. ما مدعیان منتظر، آیا به اندازه‌ی یاران بی‌نظیر سیدالشهداء (ع) از جان و مال خود خواهیم گذشت؟ آیا به تهذیف نفس وتزکیه روح پرداخته ایم؟ منتظر واقعی در میدان عمل به سوی ظهور گام برمی‌دارد و هر روز صبح با امامش بیعتی تازه می‌بندد و به خدای خویش قول می‌دهد؛ هرگز از این عهد و پیمان برنگردد تا از انصار و یاران و دفاع‌کنندگان از او باشد و در این راه از همه پیشی گیرد .

در پایان یاد آور میشوم ما شیعیان ضمن ارج نهادن به ایام ماه محرم و درس گرفتن از نهضت عاشورا و  اصحاب آن حضرت زمینه ساز ظهور فرزند فاطمه (ع) باشیم ودعای دسته جمعی بجهت تعجیل در فرج ، در مجالس ابا عبد الله (ع) را از ایزد منان

مسئلت داشته باشیم . به امید روزیکه ولی نعمتمان مهدی صاحب الزمان (عج ) بیاید وانتقام خون امام سیدالشهدا (ع) و یاران با وفایش را از ظالمین تاریخ بگیرد .                                

اکبر خالقدادی

 

 

 

 

 

 

۲ نظر

  1. امیرحسین کارگران بافقی می‌گه:

    سلام آقای خالقدادی
    حسین را منتظرانش کشتند
    به امید ایرانی آباد

  2. ناشناس می‌گه:

    البته منتظران : بی بصیرت ، حرام خور ،دل بسته به دنیا و کینه صفت