چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۰:۵۲ قبل از ظهر

گردهمایی مسئولین هیاتهای مذهبی و مداحان شهرستان بافق برگزار شد

کد خبر: 50336
تعداد بازدیدکننده: 176
تاریخ: ۰۸ آبان ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ صبح امروز گردهمایی مسئولین هیاتهای مذهبی و مداحان بافق با حضور امام جمعه، فرماندار ، مسئولین برخی ادارات و هیئات مذهبی و ذاکرین اهل بیت این شهرستان در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بافق برگزار شد.

فرماندار بافق در این همایش ضمن تسلیت ایام محرم ، با اشاره به فرهنگ عاشورا و بازپروری روحیات معنوی افراد در این ماه اظهار داشت: حضور بی نظیر دسته ها و هیاتهای عزاداری در دهه اول محرم بخصوص روزهای تاسوعا و عاشورا، عظیم ترین همایش فرهنگی و مذهبی را خلق می کند.

“سید مهدی طلایی مقدم” افزود: شهرستان بافق یکی از شهر های شاخص استان در بحث عزاداری اهل بیت می باشد.

وی اضافه کرد: باید از برخی رفتارهای نادرست که ارزش های والای حادثه عاشورا و عزاداری برای امام حسین (ع) را کمرنگ می کند، خودداری کرد.

طلایی مقدم خاطرنشان کرد: رعایت شئونات اخلاقی و اسلامی در هیاتهای عزاداری از اهمیت بسیاری برخوردار است که باید توسط مسوولان این هیات ها مورد دقت قرار گیرد.

فرماندار بافق یادآور شد: در ایام محرم گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر نیز از اولویت های اساسی بوده و شایسته است مورد تاکید و توجه مسوولان هیات های مذهبی و اعضای آن قرار گیرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بافق ضمن تسلیت ماه محرم گفت: این جلسه توجیهی به ضرورت ارتقاء سطح آگاهی و بینش مسئولین و هیئات امناء مذهبی و ذاکرین اهل بیت در خصوص مسائل فرهنگی، اعتقادی، شناخت آسیبها و مسیرهای انحرافی و به جهت ایجاد انسجام و تمرکز در برنامه های هیاتهای مذهبی و افزایش بستر معنوی در ایام محرم تشکیل شده است.

“حجت الاسلام روحانی” ، رعایت منشور عزاداری که از سوی سازمان تبلیغات اسلامی تدوین شده است را یادآورشد و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری افزود: ایشان یکسری آسیب هایی در رابطه با نحوه برگزاری مراسم عزاداری را متذکر شدند و توصیه های ارزشمندی دارند که باید به دقت اجرا شود.

در پایان “حجت الاسلام افشاری” یکی از روحانیون اعزامی از قم در این همایش با اشاره به مسئله آسیب‌شناسی و آفت زدایی از مراسم عزاداری امام حسین (ع) مطالبی بیان کرد.

New4607 New4609 New4611 New4614 New4629