شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۵:۴۵ بعد از ظهر

جلسه هماهنگی اقامه نماز ظهر عاشورا در بافق برگزار شد

کد خبر: 50515
تعداد بازدیدکننده: 62
تاریخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ جلسه هماهنگی اقامه نماز ظهر عاشورا در بافق با حضور امام جمعه، فرماندار و سایر مسئولان مرتبط در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه بافق در این جلسه با تسلیت ایام ماه محرم ، بر برگزاری هرچه بهتر و باشکوه تر نماز ظهر عاشورا تاکید کرد.

حجت الاسلام سلیمانی افزود: شهرستان بافق رده اول برگزاری مراسم نماز ظهر عاشورا در استان را دارد و مراسم روز عاشورای بافق به عنوان یک نماد شاخص در استان باید به نحو احسن مطرح شود.

فرماندار بافق در ادامه ضمن اشاره به اهمیت نماز اول وقت اظهار داشت: نماز ظهر عاشورا به عنوان مهم‌ترین پیام واقعه کربلا باید سرلوحه کار عزاداران و عاشقان حسینی قرار گیرد چرا که امام حسین(ع) شهید راه نماز بود.

“سید مهدی طلایی مقدم” در رابطه با فرهنگ سازی نماز ظهرعاشورا عنوان کرد: تمامی عزاداران حسینی باید به مدت نیم ساعت عزاداری را برای انجام فریضه نماز جماعت تعطیل کنند و برپایی نماز ظهر عاشورا که بزرگ‌ ترین آموزه و درس واقعه کربلا است به نمایش درآورده و اقامه نمایند.

در ادامه حاضرین در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون مکان و نحوه برگزاری نماز ظهرعاشورا، استقرار وسایل مورد نیاز این روز از جمله سیستم صوتی، تأمین نظم و امنیت مراسم، تامین آب و سایر موارد مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

لازم به ذکر است با توجه به تقارن سیزده آبان با عاشورای حسینی، شعار استکبار ستیزی و همچنین قرائت قطعنامه ۱۳ آبان بین نماز ظهر و عصر روز عاشورا انجام خواهد شد.

New4776 New4777 New4778