پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۰۶:۱۰ بعد از ظهر

شهرستانهای بافق و مهریز بهترین کیفیت آب شرب را در استان دارا می باشند

کد خبر: 5053
تعداد بازدیدکننده: 129
تاریخ: ۰۶ تیر ۱۳۹۱

مدیر کل آب و فاضلاب استان یزد :

شهرستانهای بافق و مهریز بهترین کیفیت آب شرب را در استان دارا می باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، ” علی اسلامی ” در مراسم کلنگ زنی منبع ذخیره آب شرب بافق که با حضور مدیر کل بحران استان ، معاون فرماندار و تنی چند از مسئولان استان و شهرستان حضور داشتند گفت: شهرستان بافق یکی از شهرستانهای استان می باشد که از لحاظ آب شرب کمبود دارد.

وی با اشاره ۱۶ هزار مشترک آب شرب بافق و احداث مخازن ذخیره آب در این شهرستان گفت: به منظور پایداری و مدیریت آب شهر نیاز به ساخت مخازن ذخیره آب داریم که با توجه به سرانه یک متر مکعبی برای هر مشترک در بافق به ۳۴ هزار مترمکعب مخزن نیاز داریم.

مدیر کل آب و فاضلاب استان یزد با تاکید بر ساخت مخزن ۵هزار متر مکعبی در بافق افزود: با احداث به موقع و سریع، سرانه مخزن در شهرستان بافق به ۲۳ هزار متر مکعب می رسد که با توجه به ۱۶ هزار مشترک کمبود ده هزار متر مکعب مخزن دیگر در این شهرستان جهت تامین آب شرب مردم احساس می شود.

به گفته اسلامی این مخزن با ظرفیت ۵هزار متر مکعب با اعتباری بالغ بر ۷میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال با هدف ذخیره آب شرب مردم در مواقع ضروری به مدت ۹ ماه بصورت سازه بتنی ساخته خواهد شد.

وی استان یزد را یکی از معدود استانهای کشور از لحاظ داشتن سد و رودخانه دائم دانست و گفت: استان یزد با توجه به کمبود آب شرب و همچنین استفاده صنعت از آبهای زیر زمینی می طلبد کمبود آب مورد نیاز را از طریق خطوط انتقال آب خارج استان تامین کنیم.

اسلامی همچنین اجرای طرح فاضلاب شهری در بافق را یادآورد شد و افزود: طرح فاضلاب شهری بافق و مهریز در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم تا پایان سال جاری مطالعه این طرح به پایان برسد .

وی همچنین تاخیر راه اندازی و اجرای طرح فاضلاب شهری دربافق را هزینه بالای این طرح اعلام کرد و گفت : طرح فاضلاب شهری بافق اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال نیاز دارد که با پیگیری مسئولان و موافقت مسئولان شهرستان بافق امیدواریم این طرح سریعتر به مرحله اجرا در آید.

۱ نظر

  1. رضا می‌گه:

    بابا این دیگه از اون بلوفهای مدیر کلی است این آقا کجا است تا نمکها واملاح دور کولر مردم بافق را ببینه .