جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۲۹:۳۲ قبل از ظهر

بازدید رییس سازمان ثبت احوال کشور از اداره ثبت احوال بافق

کد خبر: 50800
تعداد بازدیدکننده: 114
تاریخ: ۱۷ آبان ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ معاون وزیر و رییس سازمان ثبت احوال کشور به همراه مدیرکل ثبت احوال استان یزد از اداره ثبت احوال بافق بازدید و از نزدیک در جریان نحوه خدمات رسانی و همچنین مشکلات این اداره قرار گرفت.

“محمد ناظمی اردکانی” در حاشیه این بازدید هدف از واگذاری خدمات ثبت احوال به دفاتر پیشخوان را ارائه خدمات سریع و در دسترس به مردم بویژه در ساعات غیر اداری عنوان کرد و افزود : با انجام اینکار خدمت رسانی به مردم از سرعت بالاتری برخوردار خواهد شد.

معاون وزیر کشور با اشاره به لزوم بهره برداری از سامانه استعلام الکترونیک هویتی در دستگاههای اجرائی دولت اظهار داشت : با بکارگیری این سامانه موارد جعل و سوئ استفاده از اسناد هویتی کاهش قابل توجهی داشته است .

ناظمی اردکانی اظهار امیدواری کرد : در آینده نزدیک با فراگیر شدن استفاده از کارت هوشمند ملی و با اسکن اثر انگشت همه ایرانیان ، شناسائی شهروندان از طریق یونیک انجام گردد و ارتکاب هر گونه تخلفی از سوی سودجویان و جاعلان ناممکن گردد .

مدیرکل ثبت احوال استان یزد در این بازدید ضمن قدردانی از همراهی مسئولان شهرستان با این اداره افزود:امام جمعه و فرماندار بافق در آماده سازی و فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز آرشیو این اداره مساعدت و همکاری مناسب را انجام دادند.

سید محمد طباطبائی افزود: شهرستان بافق رتبه اول استان در ثبت ولادت و وفات در مهلت قانونی داشته است.

رییس اداره ثبت احوال بافق در این دیدار ضمن اشاره به عملکرد این اداره درشهرستان عنوان کرد: اداره ثبت احوال شهرستان بافق درسال ۴۹ تشکیل و اولین سند را به ثبت رساند و هم اکنون با دارا بودن ۵ کارمند مشغول به فعالیت است.

“محمود کریمیان “در رابطه با نرخ باروری و ولادت در شهرستان بافق اظهار داشت:نرخ باروری درشهرستان بافق در حدود ۳/۱ می باشد و ماهیانه تعداد ۸۰ تا ۸۵ مورد ولادت داریم .

وی همچنین در مورد علل اصلی وفات در شهرستان افزود:مهمترین علت مرگ ومیر در بافق ناشی از بیماری های قلبی و عروقی می باشد و انواع سرطان و تصادفات از دیگر عوامل اصلی مرگ ومیر درشهرستان می باشد.

کریمیان در ادامه به مشکلات پیش روی این اداره اشاره کرد و افزود: کمبود نیروی انسانی، مشکلات مربوط به مسائل عمرانی و ساختمان و عدم وجود زیرساخت های لازم از جمله نبود شبکه فیبر نوری در این اداره را مهمترین مشکلات این اداره می باشد.

لازم به ذکر است رییس سازمان ثبت احوال کشور در پایان این بازدید برای حل مشکلات و کمبود های این اداره قول مساعدت و همکاری داد.

New4843 New4853 New4858 New4860