سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۱۲:۱۳ بعد از ظهر

نشست خبری فرماندار بافق با اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان

کد خبر: 50843
تعداد بازدیدکننده: 117
تاریخ: ۱۹ آبان ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ فرماندار بافق در نشست با خبرنگاران شهرستان در ابتدا با اشاره به وضعیت و فعالیت پیمانکاران بزرگراه بافق – یزد گفت: یکی از مباحث اصلی و زیر ساختی در توسعه هر شهر جاده و راه دسترسی می باشد.

” سید مهدی طلایی مقدم” افزود: در اولین سفر معاون عمرانی استاندار به شهرستان بافق به این موضوع رسیدگی شد که نهایتا با پیگیریهای بعمل آمده و تشکیل جلسه در دفتر معاون عمرانی استاندار مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال بابت خرید میلگرد اختصاص یافت که مقرر شد توسط شرکت سنگ آهن به محل کارگاه حمل کند.

وی با اشاره به مشکلات پیمانکار فاز سوم گفت: با پیگیری و هماهنگی های لازم دو پیمانکار دیگر برای قطعه سوم در نظر گرفته شد تا انشاالله در مجموع با سه پیمانکار این قطعه سریعا به اتمام برسد .

طلایی مقدم از شروع کار پیمانکار انتخابی دوم در دو هفته گذشته خبر داد و گفت: با انتخاب پیمانکاردوم عملیات زیرسازی و احداث ابنیه فنی از ورودی بافق به طول ۱۵ کیلومتر را شروع شده که به دنبال آن در تاریخ ۱۹ آبان پیمانکار سوم نیز مشخص خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: با انتخاب پیمانکار سوم عملا سه پیمانکار قطعه سوم بزرگراه یزد –بافق را که ۴۵ کیلومتر می باشد با احداث ابنیه فنی و زیرسازی را به اتمام خواهند رساند که آسفالت آن نیز هر ۱۰ کیلومتری که زیرسازی به طور کامل انجام شد صورت خواهد گرفت.

فرماندار بافق از عقب ماندگی این پروژه به خاطر جریانات اخیر شهرستان یاد کرد و گفت: امیدواریم اگر مشکل یا دغدغه ای بوجود نیاید در سه ماهه اول سال آینده شاهد بهره برداری این پروژه باشیم.

سید مهدی طلایی مقدم با اشاره به روند احداث داروخانه هلال احمر در بافق گفت: برای پروژه مذکور اعتباری از محل ۲درصد عمرانی اختصاص داده شد ولی نقشه های موجود به تایید جمعیت هلال احمر استان نرسیده بوده که با پیگیری های مکرر این مهم دیروز طی تماس تلفنی با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان « دکتر پارسائیان» تایید شد و از هفته آینده کاراحداث داروخانه هلال احمر در میدان ولیعصر شروع خواهد شد.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان بافق در ادامه در خصوص تقسیمات کشوری و خطوط مرزی شهرستان خطاب به خبرنگاران گفت: در بحث تقسیمات کشوری کلیات این طرح این است که دولت طرح جامع تقسیمات کشوری در دستور کار خود قرار داده و در رابطه با خط مرزی تقسیمات کشوری بافق مکاتباتی به صورت محرمانه انجام شده است که امیدواریم در طرح جامع تقسیمات کشوری خطوط مرزی و منطقه های مورد نظر اعمال شود.

فرماندار در سوال یکی از خبرنگار مبنی بر عدم اختصاص عوارض ۲ درصد از سوی فرمانداری به شهرداری از ابتدای سال تاکنون گفت: اختصاص عوارض ۲ درصد در بخشنامه ۱۴ بندی از سوی استاندار به فرماندار تفویض شده است که اختصاص این اعتبارات باید در چهار چوب دستور العمل طبق بخشنامه باشد که ما در رابطه با پرداخت اعتبارات به طرح های مصوب شهرداری هیچگونه محدودیتی نداریم.

وی افزود: در جلسات متعددی که با اعضای شورای شهر داشتیم از اعضا خواستیم که طرح های که درخواست اعتبار دارد به تصویب دفتر فنی استانداری برسد که با مصوب شدن این طرح ها میتوان اداره راه و شهرسازی را ملزم کرد تا در بحث تامین زمین همکاری کند و بسیاری از هزینه هایی که در رابطه با آزادسازی هزینه می شود را در موارد دیگر خرج نمود.

طلایی مقدم با اشاره به برنامه های تدوین شده ویژه محدوده میدان امامزاده عبدالله(ع) خاطر نشان کرد: گره اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی شهر بافق در محدوده امامزاده عبدالله است که با ساماندهی و ارائه طرح مناسب شاهد رفع این مشکل خواهیم بود همچنانی که در سند چشم انداز ۱۴۰۴ هم محوریت توسعه شهرستان امامزاده عبدالله بیان شده است.

فرماندار بافق ضمن تاکید بر وجود فرهنگ بالای مردم شهرستان تصریح کرد:هر شهر یک پتانسلهای خوبی که می شود به عنوان برند از آن استفاده کرد دارد ، بافق با توجه فرهنگ بالای مردمی از پتانسیلهایی چون وجود یوز آسیایی و چهره های ماندگار می تواند در حوزه فرهنگ گامهای موثری بردارد.

طلایی مقدم هم صدایی و همدلی مسئولین ذیربط را در این حوزه خواستار شد و گفت: در مسائل فرهنگی جای کار بسیار است فقط باید در نحوه پیگیری و اخذ مطالبات بازنگری هایی صورت گیرد.

وی به اولین دیدار خود با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اشاره کرد و گفت: در اولین دیدار به بررسی مشکلات و کمبود فضاهای فرهنگی شهرستان از جمله سینما دیجیتال و اماکن تفریحی اشاره شده که به دنبال آن در کمیسیون فرهنگی نشست هم اندیشی شهرستان نیز بررسی و پیگیری می شود.

طلایی مقدم با اشاره به مباحث شرکت سنگ آهن مرکزی و واگذاری ۵/۲۸ درصد از بلوک سنگ آهن گفت: با پیگیری هایی که از سوی مسئولان استان و شهرستان انجام شد با موافقت دولت مبنی بر توقف کامل واگذاری ۵/۲۸ درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی براین شد تا با نظر مسئولان استان و شهرستان سرمایه گذار خصوصی با اولویت بومی در غیر این صورت اگر سرمایه گذار غیربومی وارد شد با شرایط سازمان خصوصی سازی این سهام واگذار شود.

وی در ادامه به طرحهای در حال احداث شرکت سنگ آهن مرکزی اشاره کرد و گفت :دو طرح عظیم گندله ۵ میلیون تن با منابع داخلی شرکت احداث و طرح کنسانتره و فولاد کسری با همکاری بخش خصوصی و شرکت سنگ آهن به مرحله اجرا در خواهد آمد.

در ادامه سوالاتی در حوزه عوارض فروش معادن بافق ، گاز رسانی به بافق مطرح شد که فرماندار به این سوالات جواب داد.

طلایی مقدم در پایان با اشاره به اینکه گام اول رسیدن به توسعه هم صدایی و همنوایی است گفت: اصحاب رسانه تلاش کنند تا با گفتار و قلم صادق خود در ایجاد وحدت ، همدلی و صداقت، اعتماد مردم را نسبت به مسئولان و نظام دوچندان کنند.

New5205 New5206 New5210 New5211 New5213