سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۳۴:۱۴ بعد از ظهر

برگزاری همایش تجلیل از پیرغلامان حسینی در بافق

کد خبر: 50883
تعداد بازدیدکننده: 115
تاریخ: ۲۱ آبان ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ در آیینی با حضور امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولان بافق از ۱۲۰نفر از پیرغلامان حسینی بافق در مهدیه مبارکه این شهرستان تجلیل به عمل آمد.
سخنران این مراسم ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های خادمین و پیرغلامان تاکید کرد: در برگزاری مراسم عزادار ی سرور سالار شهیدان به کیفیت برگزاری اهمیت بدهید نه اینکه به دنبال تعداد تفرات و جمعیت باشید.
“حجت الاسلام حقیقت” باتاکید بر اهمیت پیوند قلبی با اهل بیت (ع) اظهار داشت: یکی از خواسته های خداوند از ما پیوند قلبی و صمیمی با خاندان عصمت وطهارت است و ما باید روح و جسم خود را به این خاندان بزرگوار پیوند بزنیم.
وی در ادامه به موضوع اتحاد و همبستگی بین هیئت های مذهبی اشاره کرد و افزود:باید تمام هیئت های فعال در شهرستان با وحدت وهم دلی به دنبال یک هدف خاص باشند.
این روحانی هم چنین با تاکید بر برگزاری صحیح مراسم و مجالس عزاداری عنوان کرد: برگزاری مجالس باید با اصول و اهداف ائمه اطهار همخوانی داشته باشد و نباید بر اساس آیین و روشی که خودمان میپسندیم برگزار کنیم.
گفتنی است برگزاری مدیحه سرایی مداح اهل بیت و چاوش خوانی و همچنین اهدای .تندیس به پیرغلامان حسینی از دیگر برنامه های این همایش بود

 

 

 

 

New5221 New5217 New5223 New5216 New5220 New5219 New5222 New5229 New5230 New5228