یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۰۱:۰۹ قبل از ظهر

بدهی مالیاتی چادرملو سه برابر بودجه یکسال استان/ سازمان مالیات توان دارد این یک قلم را نقد کند!

کد خبر: 50908
تعداد بازدیدکننده: 226
تاریخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۳

 

در حالی که بسیاری از صنعتگران استان از رفتارهای سازمان مالیات استان گلایه دارند به نظر می رسد این نهاد در نقد کردن بدهی چند صد میلیاردی معدن خصوصی چادرملو ناتوان است!

به گزارش یزدی نیوز امروز نادر قاضی‌پور نماینده مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، به بدیهی میلیاردی معادن “چادرملو” و “گل‌گهر” اشاره کرد و اظهار داشت: این دو شرکت معدنی مالیات خود را پرداخت نکرده‌اند.

وی افزود: شرکت معدنی “چادرملو” حدود ۸۲۸ میلیارد تومان و شرکت معدنی گل‌گوهر حدود ۸۱۳ میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارند.

قاضی‌پور تصریح کرد: با استناد به جز ۳ بند الف تبصره ۱۰ قانون بودجه ۹۳ باید بدهی مالیاتی این دو معدن به خزانه واریز شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن خاطرنشان کرد: این دو معدن بدهی مالیاتی خود را پرداخت نکرده‌اند و جریمه دیرکرد را باید پرداخت کنند.

در حالی که معدن چادرملو در استان یزد واقع شده است و از امکانات و پتانسیل های سرزمینی یزد بهره می برد صرفا بدهی مالیاتی آن تقریبا سه برابر بودجه استان است و تنها نقد کردن این یک قلم بدهی توسط  سازمان امور مالیاتی استان یزد نه تنها مشکلات فعلی بودجه ای استان در زمینه های مختلف از جمله پروژه های عقب افتاده و … حل می شود که فشار مضاعف این نهاد نه چندان محبوب در نزد صنعت و تولید استان بر صنعتگران کاهش خواهد یافت.

متاسفانه به نظر می رسد رفتارهای برخی مسئولان  در مقام همان مثلی هستند که می گوید اسب را گم کرده اند و در پی نعلش می گردند، هست.

شرکتی به این عظمت و بزرگی که نه تنها هیچ سرمایه گذاری ارزنده ای در استان نکرده و در عین حال تنها درامدش پتانسیل های سرزمینی استان یزد است چنین رقم بزرگی بدهی مالیاتی دارد را رها کرده اند و به شرکت هایی که در بحران اقتصادی اخیر با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند فشار مالیاتی می آورند.

نکته جالب توجه در روند انتشار این بدهی مالیاتی این است که هیچ یک از مقام های استان چه مدیران دولتی و چه نمایندگان مجلس هیچ یک خبری از این بدهی نداشته و اگرهم مطلع بوده اند تلاشی برای انتشار ان نکرده اند.

به نظر می رسد سازمان امور مالیاتی استان یزد تمام تلاشش را برای نقد کردن این بدهی ۸۲۸ میلیاردی بکند در کشور  رکورددار خواهد بود.

۱ نظر

  1. حسین می‌گه:

    متاسفانه این بدهی بزرگ را نادیده گرفته ودنبال چند نفر کاسب را به خاطر مالیات میگیرندحکم جلب واخطار صادر میکنند اگر عرضه دارید ۸۲۸ میلیارد را نقد کنید نه فشار برکاسب را