جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۵۹:۰۵ قبل از ظهر

از این نوشته چه برداشتی می کنید؟

کد خبر: 5095
تعداد بازدیدکننده: 258
تاریخ: ۰۷ تیر ۱۳۹۱

استاد محترم

با سلام

لطفا از ثبت نمرات دانشجویان ذیل بدلیل بسته بودن فایل مالی در سایت خودداری نموده و نمرات این دانشجویان را بصورت دستی و از طریق فرم ذیل به اداره امتحانات اعلام نمایید.

نکته مهم:ضمنا در صورت تماس دانشجو با جنابعالی در خصوص وضعیت نمره ،علت عدم ثبت نمره را بسته بودن فایل مالی دانشجو و عدم دسترسی به سایت اعلام فرمایید.

۷ نظر

 1. تقی می‌گه:

  به این میگن دانشجو محوری

 2. حسن می‌گه:

  با سلام
  باید توجه داشت که هیچ یک از اساتید دانشگاه به این نامه عمل ننمودند و این نامه به خاطر ضعف و عدم توانایی …دانشگاه می باشد.

 3. دانشجو می‌گه:

  با سلام من خودم یکی از دانشجویان کارمند این دانشگاهم . دقیقا همینجوره. ماباید هرروز بابت باز شدن پروفایل خودمون به دانشگاه مراجعه کنیم . با توجه به اینکه قرار بود شرایط پرداخت شهریه ماهانه ۶۰هزار تومان باشد ولی دانشگاه با اینکه تا این تاریخ مبلغ پرداختی دانشجویان بیش از این مبلغ میباشد ولی باز هم همیشه سایت را به بهانه نپرداختن شهریه می بندن . یا حرفی را برای جذب دانشجو نزنند یا اینکه سر حرفشان باشند

 4. رضا می‌گه:

  عجب استاد با حالی .شاید کار این استاد مانند دانشگاهی است که دانشجویان را فراری می دهد .

 5. ماندگار می‌گه:

  برای سایت شما زشت است به اینگونه اخبار بپردازید خودتان می دانید اساتید این گونه عمل نکردند و این عبارت حذف شد چرا شما بعد از حل مسئله تیتیر کرده اید گمانم شما جزء همان دسته ای هستید که نمک خورده و نمکدان می شکنند یعنی شما قائلید به فرد بدهکار به هیچ وجه نباید اخطار داد؟

 6. علی می‌گه:

  من هم بادانشجو موافق وهمدردم

 7. حسن می‌گه:

  قابل توجه مسئولین دانشگاه آزادبافق:
  خبر خوش برای دانشجویان بدهکار دانشگاه آزاد
  مدیرکل دفتر تسهیلات اعتباری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی، در گفت و گو با فرهیختگان با بیان این مطلب که وضعیت بدهی دانشجو باید هنگام ثبت نام مشخص شود نه ایام امتحانات می‌گوید: هیچ یک از واحدها اجازه ندارند از ورود دانشجویان به جلسه امتحان به دلیل بدهی خودداری کنند. به گزارش فرهیختگان، دانشجو که باشی روزهای پایان ترم که می رسد روزهای پر اضطرابی را پشت سر می گذرانی ، حتی اگر بسیار هم اهل درس و مطالعه باشی.
  در همین ایام همه دانشجویان با نگرانی‌های مشترکی مانند حجم بالای جزواتی که باید برای آن برنامه ریزی کنند ، نمره‌ و هزار اما و اگر دیگر روبرو هستند. به همه این موارد دغدغه بدهکاری شهریه را هم باید برای دانشجویان دانشگاه های غیرانتفاعی و پولی اضافه کنید.

  ممانعت از ورود به جلسه امتحان و صادر نکردن کارت آزمون و گرفتن تعهد کتبی از دانشجو در حین جلسه روندی است که در برخی از دانشگاه های غیردولتی به خصوص برخی واحدهای دانشگاه آزاد به چشم می خورد. رویه ای که سال ها به دلیل برخی سیاست های خاص، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با آن دست به گریبان بوده اند.

  اصلاح این روند در رویه هفته های اخیر دانشگاه آزاد اسلامی موجب آن شد تا در نخستین اظهار نظر مدیرکل دفتر تسهیلات اعتباری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی از برخورد با واحدهایی که شان دانشجو را به خاطر بدهی مالی رعایت نمی کنند، خبر دهد.

  سدهی نیا تاکید کرده بود با واحدهایی که به خاطر بدهی مالی اجازه ورود دانشجویان به جلسه امتحان را نمی دهند برخورد می شود.

  اما علیرغم تاکید مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی بر این مسئله اما هنوز هم برخی واحدهای دانشگاه آزاد این رویه غلط را اصلاح نکرده و بر رویه اشتباه سابق پافشاری می کنند.

  برگه تعهد مالی به جای سوالات امتحان

  فراهانی دانشجوی کارشناسی ارشد واحد علوم تحقیقات در این باره به فرهیختگان می‌گوید: سایت دانشگاه برای دریافت کارت ورود به جلسه برای دانشجویانی که بدهی مالی دارند باز نمی شوند و ما نمی توانیم کارت ورود به جلسه آزمون را از این طریق دریافت کنیم.

  او ادامه می‌دهد: متاسفانه دانشجویانی که بدون کارت در جلسه حضور پیدا می کنند، همزمان با شروع امتحان باید به امور اداری مراجعه کنند و برگه تعهد برای تسویه حساب را امضا کنند در غیر این صورت از ورود آنها به جلسات بعدی امتحان جلوگیری خواهد شد.

  این موضوع در حالی اتفاق می افتد که چند روز گذشته معاون آموزشی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه بر این نکته که نباید به خاطر مشکلات مالی دانشجویان را از امتحانات محروم کنیم تاکید کرده بود. اما اینکه چرا برخی در واحد علوم و تحقیقات صحبت های مسئولان این واحد را جدی نمی گیرد قدر عجیب به نظر می رسد.

  از سوی دیگر پیگیری های خبرنگار فرهیختگان نیز از واحد علوم تحقیقات برای صحت و سقم این گزارش ها تا لحظه تهیه گزارش نتیجه ای نداده است و مدیریت روابط عمومی این واحد به این جمله که با توجه به توضیحات معاون آموزشی واحد، دیگری نیازی به توضیح بیشتر نیست اکتفا کرده‌اند.

  دستوری ۳۰ ثانیه‌ای برای بازکردن سایت دانشگاه

  جالب آنکه گلایه های دانشجویان در واحدهای بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی بیشتر از واحدهای شهرستان ها در این خصوص است.

  دانشجوی دیگری نیز از واحد قیام دشت (تهران شرق) در گفت و گو با فرهیختگان ضمن ابراز گلایه از این موضوع می گوید: هر بار که برای دریافت کارت ورود به جلسه به سایت دانشگاه مراجعه می کنید امکان دریافت کارت وجود ندارد و شما با پیغامی که تاکید می کند “به صندوق رفاه مراجعه کنید” مواجه می شوید.

  وی ادامه می دهد: البته وقتی که با مسئولان صحبت می کنیم امکان حضور دانشجویان در جلسه امتحان را می دهند و تنها برای تک امتحان کارت ورود به جلسه صادر می کنند. بسیاری از دانشجویان بدهکار از این راهکار برای امتحانات استفاده می کنند.

  جعفری تاکید می کند:‌ من تعجب می کنم علیرغم آن که مسئولان و رئیس جدید دانشگاه آزاد رویکرد مناسبی با دانشجویان دارند و تاکید کرده اند که باید با احترام با دانشجو برخورد شود اما چرا برخی در واحد ها این موضوع را جدی نمی گیرند.

  اما دکتر بهروز میرزا دبیر منطقه ۸ و رییس واحد قیام دشت در گفت و گو با فرهیختگان در اینباره می‌گوید: در جلسه ای که با معاونین آموزشی منطقه ۸ در هفته گذشته در این باره داشتیم، هیچ گونه گزارشی مبنی بر ممانعت از ورود دانشجو به جلسه امتحان به خاطر مشکل بدهی دریافت نکرده ام.

  رییس واحد قیام دشت در توضیح گفته‌های خود می‌افزاید: تا پیش از روی کار آمدن مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی بسیاری از واحدها طبق روال گذشته سخت گیری های بسیاری را به خاطر عدم تسویه برخی دانشجویان در زمان امتحان ها اعمال می کردند، اما این رویکرد تغییر کرده است.

  وی با بیان این مطلب که برخی از دانشجویان نیز وضعیت بدهی خود را مشخص نمی کنند می افزاید: برخی از دانشجویان وجود دارند که با وجود گذشت ۵ ماه از سال جدید هنوز حتی یک قسط از اقساط وام خود را پرداخت نکرده اند. اما با این وجود باز هم به مسئولان آموزشی منطقه ۸ دستور داده ایم، سخت گیری نکنند و به دانشجو اجازه دهند که در جلسه امتحان شرکت کند.

  نکته جالب در پیگیری های خبرنگار فرهیختگان عنوان این نکته از سوی رئیس واحد قیامدشت بود که تاکید کرد: “تا ۳۰ ثانیه دیگر سایت دانشگاه برای دریافت کارت دانشجویان باز خواهد شد” اما علیرغم گذشت بیش از ۲۴ ساعت از بیان این مطلب (تا لحظه انتشار این گزارش) هنوز امکان دریافت کارت ورود به آزمون از سایت دانشگاه برای دانشجویان میسر نشده است.

  عالمی دانشجوی دانشگاه آزاد تهران مرکز نیز باز هم به مشکل باز نشدن سایت به خاطر بدهی اشاره می کند و ادامه می دهد: متاسفانه اطلاع رسانی ضعیف دانشگاه نیز در تشدید این موضوع دخیل است زیرا بسیاری از دانشجویان اصلا نمی دانند که دانشگاه برای حل مشکلشان وام به آن ها می دهد.

  وی ادامه می دهد:‌ حتی در گذشته برای وام های دانشجویی دانشگاه باید سفته یا چک می دادید اما چند وقتی است که برای حل مشکل دانشجویان چک و سفته نیز از روال اداری حذف شده اند و دانشجویان به راحتی می توانند وام دریافت کنند اما عدم اطلاعات کافی آن ها مشکلات پایان ترم را به وجود می آورد.

  وضع بدهی را هنگام ثبت نام مشخص کنید نه آزمون

  سدهی نیا مدیرکل دفتر تسهیلات اعتباری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی، در گفت و گو با فرهیختگان با بیان این مطلب که وضعیت بدهی دانشجو باید هنگام ثبت نام مشخص شود نه ایام امتحانات می‌گوید: هیچ یک از واحدها اجازه ندارند از ورود دانشجویان به جلسه امتحان به دلیل بدهی خودداری کنند.

  وی در ادامه می‌افزاید: این موضوع به هیچ وجه منطقی نیست که دانشجو در طول یک ترم از امکانات آموزشی یک واحد دانشگاهی بهره مند شود و در طول ترم هیچ حرفی از بدهی در میان نباشد، اما زمان امتحانات به دلیل بدهی از شرکت در جلسه آزمون منع شود و یا با او رفتارهای نامناسبی شود.

  سدهی نیا همچنین در مورد نحوه برخورد با واحدهای متخلف گفت: اگر دانشجویان در این باره نارضایتی دارند می‌توانند مشکلات خود را به سازمان بازرسی دانشگاه‌ آزاد اطلاع دهند، این موضوع قطعا به سرعت پیگیری می‌شود.

  وی خاطر نشان کرد: متاسفانه بسیاری از دانشجویان نیز از هر راهکار و چانه زنی به غیر از راه های قانونی برای حل مشکل خود استفاده می کنند در حالی که اگر با تلفن های ۲۲۵۹۸۶۲۲ -۲۲۵۴۹۳۳۲ – ۲۲۵۸۱۷۸۶- ۲۲۵۹۸۶۲۱ یا سایت http://www.bazresi.iau.ir می توانند این تخلفات را گزارش کرده و به خوبی آن را پیگیری کنند.
  کد خبر:۱۳۰۲۸۹ –