جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۲۶:۵۸ قبل از ظهر

آغاز اردوهای طرح هجرت سه در بافق

کد خبر: 5100
تعداد بازدیدکننده: 179
تاریخ: ۰۷ تیر ۱۳۹۱


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، “بمانعلی باقیان” در مراسم افتتاحیه طرح هجرت ۳ در کانون شهید باهنر بافق اظهار داشت: این طرح برکات و ثمرات زیادی دارد که علاوه بر غنی‌سازی اوقات فراغت، بسترهای لازم برای حرفه‌آموزی جوانان و نوجوانان را فراهم آورده و به توسعه و آبادانی شهرستان کمک شایان توجهی می‌کند.

وی ادامه داد: از مهم‌ترین مزایای این طرح این است که مورد تائید مقام معظم رهبر نیز هست و ایشان بر اجرای آن تاکید دارند و در همین راستا همه ماباید عزم خود را برای موفقیت این طرح به کار گیریم.

فرمانده بسیج ناحیه مقاومت بافق خاطرنشان کرد: آرمان‌های امام راحل و خلف صالح او، دستاوردهای بسیاری را برای ما به ارمغان آورده است.

وی عنوان کرد: آمریکا و انگلیس تفکر حمله و سوء استفاده از ایران را ندارد زیرا تفکر بسیجی که در میان مردم نهادینه شده است، سلاحی مقاوم در برابر آنهاست و آنها از این سلاح هراس دارند.

فرمانده بسیج ناحیه مقاومت بافق تاکید کرد: در سالیان اخیر طرح هجرت ۳ میزان قابل توجهی در خدمت‌رسانی به مناطق محروم شهرستان در عرصه‌های مختلف انجام شده و امروز که بیش از هر زمان دیگر به جوانان فعال و پرانرژی نیاز داریم، این طرح موفقیت ‌لازم را در راستای شادابی و نشاط و توسعه کارآفرینی فراهم کرده است.

وی با اشاره به این که این اردوهای جهادی نیز از ابتدای تیرماه آغاز می‌شود، تصریح کرد: طرح هجرت ۳ با انجام فعالیت‌هایی مانند زیباسازی، نوسازی و بازسازی مدارس در سطح شهرستان و همچنین کمک به کشاورزان در فعالیت‌هایی مانند آبیاری، سم‌پاشی و برداشت محصولات صورت می‌گیرد.

رئیس آموزش وپرورش بافق نیز در این مراسم گفت : طرح هجرت ۳ بهترین عرصه ی فعالیت جوانان دانش آموز بسیجی برای عجین شدن با فرهنگ کار و آشنایی بیشتر با فرهنگ اسلام ناب محمدی است .

محمود خواجه ای افزود : آموزش و پرورش به عنوان نیروی بسیجی در اجرای دستور مقام معظم رهبری با تمام توان خود وارد عمل می شود تا تکلیف شرعی خود را به نحوی شایسته و در خور به انجام رساند .

وی یادآور شد: ما امروز در حال مجاهده هستیم و فقط میدان جنگ عوض شده و انواع جنگ نرم و تهاجم فرهنگی، سلاحی است که دشمن در مقابل ما به کار گرفته است.

خواجه ای تصریح کرد: اردوهای جهادی می‌تواند حرکتی سازنده در مباحث فرهنگی باشد و باید هر سال بالنده‌تر از سال پیش اجرا شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بافق گفت: طرح هجرت ۳ با هدف توانمند سازی دانش آموزان از امروز و به مدت ۵۶ روز در ۲۲ مدارس شهرستان اجرا می شود.

وی افزود: بیش از ۲۵۰دانش آموز در این طرح به مرمت و ترمیم دیوارها و سقف کلاس ها، زیبا سازی حیاط مدارس، ترمیم زمین های ورزشی، ترمیم سرویس های بهداشتی و رنگ آمیزی و نقاشی کلاس ها اقدام خواهند کرد.

گفتنی است این طرح با مشارکت بسیج سازندگی ،‌آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی در سطح شهرستان از اول تیرماه تا نیمه شهریور سال جاری انجام می شود.