سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۳۶:۵۸ قبل از ظهر

جاده گزوئیه تعریض و آسفالت نمی شود

کد خبر: 5106
تعداد بازدیدکننده: 250
تاریخ: ۰۷ تیر ۱۳۹۱

روز گذشته رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست شماری از خبرنگاران را به دفتر خود در پارک پردیسان فراخواند تا گزارشی از اجلاس اخیر ریو+ ۲۰بدهد.

محمدی زاده پس از صحبت درباره جاده جنگ ابر استان سمنان در موردجاده گزوئیه که از قلب منطقه حفاظت بافق(استان یزد) عبور می‌کند گفت: اهالی منطقه برای تعریض و آسفالت راهی که از قبل در این منطقه وجود داشته فشار آوردند اما سازمان حفاظت محیط‌زیست به‌دلیل اینکه منطقه زیستگاه‌ مهم یوزپلنگ است با تعریض و آسفالت موافقت نکرده و با ترمیم راه موجود آن هم در محل‌هایی که مسیر دچار شکستگی شده موافق است.

۱۰ نظر

 1. منتقد می‌گه:

  با سلام
  ضمن تشکر و قدر دانی از رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور به خاطر تصمیم صحیح ایشان. پیشنهاد می شود در صورت امکان جابجایی و یا انتخاب مسیری مشابه این جاده کاملا بسته شود تا علاوه بر ایجاد راه دسترسی مناسب برای مردم منطقه، حداقل منطقه امن موجود یوزپلنگ آسیایی از بین نرود.

 2. بامرام می‌گه:

  مرگ بر منتقد

 3. رضا می‌گه:

  قضیه جاده گزوییه شده مثل فولاد بافق که دیگه امیدی به آن نیست . جالب هم اینکه در مورد هر دورئیس سازمان محیط زیست نظر منفی داده

 4. محمد می‌گه:

  جاده گزوییه یا شهدا بهر نحو ممکن بهره برداری خواهد شد حتی به قیمت ریختن خون —–

 5. رضا می‌گه:

  از تمامی اهالی منطقه سبزدشت خواهشمند است که به خاطر ۲۰کیلومتر کوتاه تر شدن جاده و سریع رسیدن به مقصد خود منطقه را که سالیان دراز ی است که محل رفت و آمد یوزپلنگ ، پلنگ و جانواران کمیاب و منحصر به فرد که فقط در کشور عزیزمان ایران است رااز بین نبرید

 6. يوز ايراني می‌گه:

  آقا محمد آیا این جاده از خون برداران مسلمان و دینی تو با ارزشتر است ؟

 7. ۳لام–مشکلی نیست..از تو خاکی خشتره بهتر میشه برن

 8. گوهر ایران یوز می‌گه:

  ضمن تشکر از تصمیم بجا ومنطقی جناب آقای محمدی زاده ای کاش دیگر مسئولین هم کمی به فکر طبیعت و گونه نادرایران یوز
  اسیایی باشند.نه اینکه فقط با اینکه فقط تفکر انها صحیح است اصرار بر نابودی این منطقه مهم و بکردارند

 9. علی فتوحی بافقی می‌گه:

  قابل توجه مسئولین ادارهی محیط زیست:آیا بهتر نیست در این منطقه راه زیرزمینی مانند تونل ساخته شود که نه سیخ بسوزد نه کباب؟