دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۳۱:۴۰ بعد از ظهر

هرگونه تصمیمی را که منجر به استمرار وضع ناعادلانه موجود در حوزه‌های انتخابیه است، غیرقابل قبول می‌دانم

کد خبر: 51398
تعداد بازدیدکننده: 143
تاریخ: ۰۲ آذر ۱۳۹۳

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی، ظهر امروز در دیدار  مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه، مسئولان کتابخانه‌ها  و جمعی از هنرمندان به مناسبت هفته کتاب اظهار داشت: کتاب تغذیه‌کننده معنوی زندگی و تقویت‌کننده مبانی اخلاقی و ایمانی مردم است.

وی افزود: کتاب‌های مذهبی و اعتقادی،  تأثیرگذار در مبانی اخلاقی و رفتاری انسان هستند و به همین دلیل باید در سبد زندگی ما سهم قابل توجهی داشته باشند.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث حوزه‌های انتخابیه استان یزد و افزایش یک نماینده به این استان اظهار داشت: پیشنهادی که ما به مبادی ذیربط در مجلس ارائه دادیم این بود که حوزه‌های تفت و ابرکوه و خاتم و مهریز و بافق و بهاباد، دارای دو نماینده شود و این ظلم فاحش در گستردگی حوزه کنونی رفع شود.

وی افزود: شنیده‌ام که به دلیل مخالفت نمایندگان، این پیشنهاد در صحن علنی مجلس رأی نیاورده و به کمیسیون برگشته است و نمایندگان تصمیم گرفته‌اند که وضعیت سابق محفوظ بماند و نماینده اضافه شده برای استان، به یزد و اشکذر تعلق گیرد.

حسینی ادامه داد: اگر این خبر صحیح باشد، برای ما تأسف‌آور است و توصیه می‌کنیم که نمایندگان مردم  فقط به فکر آینده خود و حوزه انتخابیه خود نباشند.

وی تأکید کرد: این کار، نادیده گرفتن حق و حقوق دیگر مردم شهرستان‌های استان یزد و مستلزم حق‌الناس است و باید در این زمینه طرح و تدبیری در پرتو عدل و انصاف اندیشیده شود.

حسینی گفت: بنده به سهم خود هرگونه تصمیمی را که منجر به استمرار وضع ناعادلانه موجود در حوزه‌های انتخابیه است، غیرقابل قبول می‌دانم و امید دارم آقایان کاری نکنند که مخالفت‌های مردم را در پی داشته باشد.

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، رئیس، معاون و کادر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه چهره‌های برجسته هنری در زمینه شعر و ادب، موسیقی، نمایش و دیگر هنرمندان و نیز رؤسای کتابخانه‌های شهرستان از امام جمعه شهرستان عیادت و دیدار کردند.

امام جمعه ابرکوه از چندی پیش به علت بروز یک حادثه از ناحیه کمر دچار مشکل است و پس از مدتی بستری در یکی از بیمارستان‌های یزد اکنون در بستر به سر می‌برد.

 

۱ نظر

  1. ناشناس می‌گه:

    هر چه هست برای مصلحتی است ,هر که هست به خاطر منفعتی است ,هیچ چیز به “خودش” نمی ارزد ,هیچ کس به “خودش” چیزی نیست ,همه چیز را و همه کس را برای سودی و فایده ای گذاشته