سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۱۸:۴۰ قبل از ظهر

مومن زیرک وباهوش است

کد خبر: 51542
تعداد بازدیدکننده: 243
تاریخ: ۰۵ آذر ۱۳۹۳

محمدرضا-80x80

 

اگرنیازی به تاکسی نداشته باشیدوکنارخیابان ایستاده باشیدتمام تاکسی های شهرجلوی پای شما ترمزمیکنند وبوق میزنند اما اگرعجله داشته باشید ودنبال تاکسی باشید .کمتر تاکسی خالی پیدا می کنید.

این تجربه را شاید شما هم داشته باشید. مدتی بود تصمیم گرفته بودم قلم را زمین بگذارم. دراین مدت هرکجا که میروم سوژه ای خود نمایی میکند.

شب گذشته جوانی درخیابان جلویم را گرفت وبا عصبانیت گفت شما که مطلب مینویسید چرا در مورد جنایت یکی از شهرهای جنوبی کشورهیچ چیزنمیگوئید چراساکت شده اید.مردم آسایش ندارندمگر وحشتناکتراز این جنایت هم سراغ دارید مگر نیروی انتظامی چکارمیکند چرا دراخباراعلام نکردند تا مردم مواظب باشند.به صحبتهایش توجه کردم وقتی کمی آرام شد از اوخواهش کردم تابرایم توضیح دهدوبه اوقول دادم اگرخبردرست باشد آنرا رسانه ای کنم.بیدرنگ گوشی موبایلش را نشانم دادعکسهای وحشتناکی بود تعدادی دخترجوان درخانه ای تیرباران شده بودند. جریان را اینطورتعریف کرد.به خوابگاه دانشجویان دختردریکی ازشهرهای جنوبی حمله شده وپس ازتعرض همگی کشته شده اند.منبع خبرهم وایبر وواتساپ بودهمین شبکه های مجازی شایعه پخش کنی.

از شما چه پنهان اعصابم بهم ریخت تا حدودی هم قانع شدم وتاسف خوردم که چراامنیت نداریم. وبیشتر تاسف خوردم چون این خبرهم مثل اعتصابات بافق رسانه ای نشده ومردم ازمنابع دیگرمطلع شده اند.ازآن جوان خواهش کردم تا عکسها را برایم بفرستدتاتحقیق کنم .شب گذشته وقت گذاشتم ونهایتا به نتیجه رسیدم .خبرمربوط به پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبردرتاریخ ۲۹/۴/۹۳ بود (، تروریست های بعثی – تکفیری داعش، عصر جمعه به منزل یکی ازخانواده های مطرح شهرموصل حمله کرده و تمامی ساکنین خانه و میهمانان آنها را به رگبار بستند

گروه تروریستی داعش با یورش به منزل یکی از خانواده های بانفوذ شهر موصل، تمام اعضای خانواده و ۲۴ نفراز مهمانان آنها را قتل عام کردند. اغلب میهمان ها، همکلاسی های دختر این خانواده بودند که در جشن فارغ التحصیلی او شرکت کرده بودند)

جوانان عزیزهرخبری را زود باورنکنید.دشمنانمان کم نیستندآنها ازهروسیله ای برای رسیدن به اهدافشان استفاده میکنند.هوشیارباشید.ضمنامیتوانید عکسهاراببینید البته توصیه نمیکنم چون وحشتناک است ولی متن خبراین است(حمله داعش به جشن فارغ التحصیلی دختران دبیرستانی درعراق) مولا علی (ع) میفرمایند المؤمن هوالکیس الفطن-مؤمن زیرک و با هوش است.یکی از ارکان دین مبین اسلام عقل است. نگذارید به راحتی فریبتان دهند.

 

محمدرضارضایی بافقی

۴ نظر

 1. ناشناس می‌گه:

  ماشاءالله به دقت نظر و پژوهش شما آقای رضایی چون این خبر برای من هم آمده بودو متاثر شده بودم

 2. دوستدار شهریار می‌گه:

  عزیر برادر ، آیا اخباری که کشته شدن افراد مختلف در استان سیستان و بلوچستان در چند ماه اخیر می آید غیر واقعی است ؟
  مثلا همین امروز ۵ آذر :
  فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: شب گذشته در حالی که مأموران نیروی انتظامی در داخل شهر در حال گشت‌زنی بودند دو خودرو به آنها حمله‌ور شده و مأموران ناجا را به رگبار بسته و به شهادت رساندند.

  به گزارش فارس، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با تأیید خبر کشته شدن ۳ نفر از مأموران نیروی انتظامی در شهرستان زهک اظهار داشت: شب گذشته در حالی که مأموران نیروی انتظامی در داخل شهر در حال گشت‌زنی بودند دو خودرو به آنها حمله‌ور شده و مأموران ناجا را به رگبار می‌بندند.

  فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: به دنبال این اتفاق ۲ نفر از کادر وظیفه ناجا و یک سرباز وظیفه به شهادت رسیدند.

  سردار رحیمی خاطرنشان کرد: در حال بررسی موضوع هستیم.
  منبع :
  http://www.tabnak.ir/fa/news/452747/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%AA-%DB%B3-%D9%85%D8%A3%D9%85%D9%88%D8%B1-%D9%86%D8%A7%D8%AC%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B2%D9%87%DA%A9
  فراموش نکنید موصل یک شبه به این روز نیفتاد.
  آقای رضایی از شما خواهش می کنم در مورد اسید پاشیهای اصفهان هم بنویسید .هنوز هیچ کس تا به این لحظه دستگیر نشده است.
  دیروز (۴ آذر)
  حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ظهر امروز در حاشیه گردهمایی استانداران درباره دستگیری عامل اسیدپاشی اصفهان گفت: عامل این حوادث به طور قطع هنوز دستگیر نشده و بررسی‌های لازم همچنان در حال انجام است.
  منبع :
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930904000407
  خوب آقای رضایی من دو مورد مربوط به امروز و دیروز را بیان کردم و منبعش را هم ذکر نمودم.
  نگرانیها چندان بی مورد هم نیست.

 3. رودست می‌گه:

  جناب رضایی فکر کنم تصاویری که شما دیدید در سایت زیر باشد :
  http://www.3nasl.com/contents/view/five-six-five-nine-eight.aspx
  اصل خبر هم به نظر می رسد دروغ باشد زیرا یک کابر فیسبوک برای اولین بار این تصاویر را منتشر نموده است .هیچ منبع معتبری آن را تایید نکرده است.
  اگر در عکس اولی نگاه کنید دختری که پیراهن قرمز داره و به اون جسم سفید(به نظر شیر دستشویی است) تکیه داده مشکوک می باشد.سرش را روی دو دستش انداخته.اگر به اینها تیراندازی شده بود و این دختر مرده بود نمی توانست به این حال قرار بگیره.از طرفی آثار تیراندازی بر دیوار عکس اولی وجود ندارد.حتی اگر در جای دیگه ای اینها کشته شده بودند و به اینجا منتقل شده باشند باز دختری که گفتم به این حال نمی توانست قرار بگیرد.
  در عکس دوم و سوم هم آثار تیراندازی وجود ندارد.به بدن و سر و صورت این دخترا نگاه کنید .متوجه می شوید خون به روی آنها پاشیده شده و آثار تیراندازی وجود ندارد.
  اما آقای رضایی جمله ی زیر که فرمودید را قبول ندارم :
  جوانان عزیزهرخبری را زود باورنکنید.دشمنانمان کم نیستندآنها ازهروسیله ای برای رسیدن به اهدافشان استفاده میکنند.
  اولا بگویید منظور شما از دشمن چیست ؟دوما چرا همه چیز را به دشمن ربطش می دهید ؟
  حالا یه جوونی در گروه وایبرش این عکس را به اشتراک گذاشته .شاید برای شوخی.
  در کل جنایت کم اتفاق نمی افتد و نیازی نیست عکس جعلی ساخت.
  جوانان امروز بسیار باهوش تر از جوانان نسل شما هستند و به این سادگیها کلاه سرشان نمی رود.

 4. همکار می‌گه:

  متاسفانه وقتی کله شان همه اش تو واتس اپ است.واتس اپ میشود خدایشان.این خبرهای پیش پا افتاده ای است که اگر روزی ۲ دقیقه وقت میذاشتن تو سایتهای خبری مثل فارس و غیره اومده بود اونهم مال ماهها قبله .