سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۱۸:۴۴ بعد از ظهر

نشست بررسی نقش گردشگری در توسعه شهرستان بافق برگزار شد

کد خبر: 51742
تعداد بازدیدکننده: 194
تاریخ: ۰۹ آذر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ در نشستی با حضور معاون فرماندار، بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولان و فعالان بخش گردشگری بافق، توسعه و رونق گردشگری در این شهرستان مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.
معاون فرماندار بافق در این نشست ضمن اشاره به ظرفیت‌های گردشگری و میراث فرهنگی بافق اظهار داشت: شهرستان بافق در زمینه گردشگری و میراث فرهنگی از پتانسیل بالایی برخوردار است و باید گردشگری را یکی از مهمترین اولویت های توسعه بافق در نظر گرفت.
“محمد علی طالعی”هم چنین با تاکید بر اهمیت موضوع گردشگری درشهرستان گفت:شهرستان بافق دارای جاذبه‌های طبیعی بسیاری است که در صورت معرفی و برنامه‌ریزی برای رونق آن، می‌تواند به قطب گردشگری استان و حتی کشور تبدیل شود.
در ادامه تقی اکبرپور، با اشاره به چشم‌انداز توسعه در استان یزد و قابلیت‌های گردشگری در شهرستان بافق و جایگاه ویژه گردشگری در عصر امروز میان جوامع اظهار داشت: امروزه صنعت گردشگری از اهمیت بسزایی برخوردار است به طوری که گردشگری در جوامع با عنوان صنعتی کارآمد از نظر تولید ثروت، اشتغالزایی و درآمدزایی مورد توجه قرار گرفته است.
وی بر لزوم همکاری دستگاه‌های مختلف شهرستان برای تدوین سند راهبردی گردشگری و توسعه و تقویت ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها در گردشگری تاکید کرد و بیان داشت: باید گردشگری با هدف آگاه شدن و آگاهی همراه شود.
اکبرپور با اشاره به آیات قرآن در مورد گردش در روی زمین اظهار کرد: در قرآن سیر در زمین و احوال مردم همراه با تفکر و تعمق است.
وی با تاکید بر برنامه ریزی درست، تبلیغات و آگاهی دادن به گردشگران در مورد ظرفیت‌های موجود و پر جاذبه در شهرستان بافق عنوان کرد: می‌توان شهر بافق را به عنوان الگو در استان برای گردشگری مطرح کرد.
اکبرپور، صنعت گردشگری را صنعتی سبز، اشتغال‌زا و محرک اقتصادی و محصول آن را تجربه گردشگر عنوان کرد و افزود: این صنعت جامعه را از وابستگی به دیگر منابع اقتصادی رها می‌کند.
در این جلسه شرکت کنندگان ضمن بیان اهداف و بررسی مشکلات بخش‌های مختلف گردشگری در این شهرستان.پیشنهادها و راهکارهای خود را در زمینه توسعه و رونق صنعت گردشگری در بافق ارائه کردند.

New5889 New5890 New5893 New5894

۴ نظر

 1. بافقی می‌گه:

  پیگیر باشین و جلسه بذارین گودال معدن را پر نکنن حداقل جای گردشگری داشته باشیم

 2. گردشگر می‌گه:

  جالبه درباره این موضوع مهم هیچکدام از دفاتر آژانسهای مسافرتی بافق دعوت نشدند…

 3. حسین می‌گه:

  جالب. اینه که خودشان مجوز بر داشت ریگهای صادق اباد را میدن بعدش جلسه گردشگری میذارن

 4. بافقی می‌گه:

  آقایونی که برا جلسه دعوت میشن همگی تکراری اند جالبه برای کل شهر و تمام کارهای عمرانی و صنعتی و معدنی غیره همین ها هستند آخه کارگروهی ، کارشناسی …. بعدش هم خروجی ها را ببین فقط رو کاغذ ه آخه یه انسان چقدر توانایی داره اینقدر کار رو سرش میریزین