پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۵:۴۳ قبل از ظهر

بافق جزو مناطق گرمسیری محسوب می شود

کد خبر: 51810
تعداد بازدیدکننده: 257
تاریخ: ۱۰ آذر ۱۳۹۳

 

مدیرتوزیع برق بافق با بیان این مطلب که بافق جزو مناطق گرمسیری محسوب می شود گفت: هزینه برق در سه ماهه گرم خرداد، تیر و مرداد با تعرفه مناطق گرمسیری محاسبه می شود

سیدناصرمیرفخرالدینی در گفت و گو با خبرنگار “بافق فردا” اظهارکرد: بیش از ۲۲ هزار مشترک برق تک فاز، سه فاز و صنعتی در شهرستان داریم.

مدیرتوزیع برق شهرستان بافق افزود: از این تعداد بیش از ۲۱ هزار مشترک تک فاز و بقیه نیز اشتراک های سه فاز و صنعتی است.

وی با اشاره به افزایش بیش از ۹ درصدی مصرف انرژی نسبت به سال گذشته در شهرستان، گفت: پرداخت هزینه انرژی در مجموع در این مدت کمی بیش از ۲ درصد رشد را نشان می دهد.

میرفخرالدینی با بیان این مطلب که بافق جزو مناطق گرمسیری محسوب می شود، افزود: هزینه برق در سه ماهه گرم خرداد، تیر و مرداد با تعرفه مناطق گرمسیری محاسبه می شود.

وی با اشاره به نحوه پلکانی محاسبه قیمت برق مصرفی مشترکان، عنوان کرد: در شرایط عادی تا ۱۰۰ کیلووات ۳۷۲ ریال و از ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلوات با ازای هرکیلوات ۴۳۴ ریال و از این مقدار تا ۳۰۰ نیز هر کیلوات ۹۳۰ ریال و با بالاتر رفتن مصرف بهای برق مصرفی تا ۶۰۰ کیلوات به همین طریق بر اساس جدول افزایش می یابد.

میرفخرالدینی با بیان این نکته که قیمت ها در ماه ها گرم سال کاهش می یابد، افزود: بطور مثال مصرف تا ۱۰۰ کیلوات ۲۹۸ ریال و از یکصد تا ۲۰۰ کیلوات نیز ۳۴۸ ریال و از این مقدار تا سیصد نیز هر کیلوات ۶۲۰ ریال محاسبه می شود.

مدیرتوزیع برق بافق با اشاره به مصرف بالای برق در کولرهای گازی و ضرروت پرهیز از این نوع خنک کننده ها، عنوان کرد: مقدار مصرف انرژی در مدل های مختلف این کولرها نیز تفاوت های زیادی دارد.

۱ نظر

  1. ح-ا-ا می‌گه:

    باسلام
    یعنی ازامسال اینجوری شده ویاقبلاهم بوده؟.هزینه ما که خیلی زیادمیشه