یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۳۲:۲۲ بعد از ظهر

همه چیز در باره تجاوز و قتل فجیع دختر کرجی توسط یک افغانی در یزد وغائله درگیری با افغانی ها

کد خبر: 5189
تعداد بازدیدکننده: 612
تاریخ: ۱۰ تیر ۱۳۹۱

 • قاتل که خود را  رحمان رحیمی معرفی کرده است،

 • این دختر جوان مطلقه -که فرزند طلاق نیز بوده است

 • دختر کشته شده تنها یک شب در یزد اقامت داشته است

 • با ردیابی پلیس یزد ،  جسد کشف  و  قاتل شناسایی دستگیرمی شود.

 • کلیه اتباع افغانی  داخل استان به واسطه داشتن کارت یا پاسپورت، مجاز محسوب می شوند

 • متاسفانه این افراد با جریحه دار کردن افکار عمومی بدنبال  تامین منافع شخصی خود هستند .

 • این حادثه در روز اول تیرماه اتفاق افتاده ومتاسفانه دو شاهد این جنایت فراری  و تحت تعقیب پلیس هستند .

 • قاتل در اعترافتش گفته است :دختر را پس از ارتباط نامشروع خفه کرده و درچاهی اطراف شهر یزد می اندازد

 • این واقعه  دستاویزی شد برای افراد خاصی که مدتهاست به ضایعات فروشی  افغانی ها در شهریزد معترض بودند

 • بر اساس تصمیم دولت، اتباع افغانی  تنها در ۴  رشته شغلی  که ۵۶ فرصت زیر مجموعه دارد ،حق فعالیت دارند

 • قاتل دختر جوان از افاغنه غیر مجاز بوده که پس از ۳ ماه دوستی و اقامت در تهران، به شیراز و از آنجا به یزد سفر کرد

 • آمار اتباع غیر مجاز افغانی شناسایی شده استان یزد را  ۵۲ هزار تبعه افغانی غیر مجاز اعلام کرد که طی سرشماری سال ۸۹ شناسایی شده اند

یزدفردا :مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد روز پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان،با اشاره به کشف جسد دختری اهل کرج، در یک چاه متروکه در اطراف شهر یزد، گفت: قاتل دختر جوان از افاغنه غیر مجاز بوده که پس از ۳ ماه دوستی و اقامت در تهران، به شیراز و از آنجا به یزد سفر کرده و تنها یک شب در یزد اقامت داشته است.

به گزارش خبرنگاریزدفردا ،”هادی هادی نسب”  با اشاره به اعترافات قاتل، گفت:  قاتل که خود را  رحمان رحیمی معرفی کرده است،در اعترافاتش گفته است ” این دختر جوان مطلقه -که فرزند طلاق نیز بوده است – را پس از ارتباط نامشروع خفه کرده و درچاهی اطراف شهر یزد می اندازد که که با ردیابی پلیس یزد ،  جسد کشف  و  قاتل شناسایی دستگیرمی شود.

وی در ادامه افزود: این حادثه در روز اول تیرماه اتفاق افتاده ومتاسفانه دو شاهد این جنایت فراری  و تحت تعقیب پلیس هستند .

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد گفت: این واقعه  دستاویزی شد برای افراد خاصی که مدتهاست به ضایعات فروشی  افغانی ها در شهریزد معترض بودند .وی افزود:متاسفانه این افراد با جریحه دار کردن افکار عمومی بدنبال  تامین منافع شخصی خود هستند .

هادی نسب  تصریح کرد: افراد شروری که برخی از آنان دارای پرونده  قضایی نیز می باشند، در این غائله دخیل بوده اند  که مسببین اصلی این حادثه توسط دستگاه های امنیتی  شناسایی و به مراجع ذیربط معرفی شده اند.

وی   با اشاره به  خسارات مادی غائله   افزود:در این حادثه تنها ۶ نفر مصدوم داشته که  آنها نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد  خاطر نشان کرد :  کلیه اتباع افغانی  داخل استان به واسطه داشتن کارت یا پاسپورت، مجاز محسوب می شوند و کسانیکه فاقد مدارک قانونی اقامت هستند،  افراد غیر مجاز محسوب می شوند.

وی آمار اتباع غیر مجاز افغانی شناسایی شده استان یزد را  ۵۲ هزار تبعه افغانی غیر مجاز اعلام کرد که طی سرشماری سال ۸۹ شناسایی شده اند .

هادی نسب در ادامه گفت: برای ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر از مجموع ۵۲ هزار نفر که شناسایی شده بودند و به صورت خانوادگی  در داخل استان سکونت داشتند ، پاسپورت با ویزای  ۳ ماهه صادر شده است .

 

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد در ادامه تشریح روند قانونی اقامت اتباع افغانی در استان افزود: در صورت عدم تخلف، سه ویزای ۳ ماهه دیگر نیز صادر می شود تا پس از یکسال به کشور خود بازگشت داده می شوند .

وی در مورد اتباع افغانی که پس از این مراحل قصد حضور در استان و ایران را دارند اظهار داشت :اتباع افغانی باید پس از بازگشت به وطن خود از داخل کشور خود مجددا روال قانونی اخذ ویزا را طی کرده ودر صورت اخذ ویزا به ایران  بازگردند.

مدیرکل اتباع خارجی استانداری یزد در ادامه تاکید کرد :اتباع خارجی غیرمجازی که در استان حضور دارند  باید توسط نیروی انتظامی دستگیر و پس از تحویل به اردوگاه مراقبتی یزد و انجام تشریفات قانونی از کشور طرد شوند.

هادی نسب ادامه داد: اتباع مجرد نیز الزاما باید  با بازگشت به کشور خود، ویزا را از داخل کشور خود اخذ نموده و به ایران سفر کنند ، بنابراین همه اتباع باید سالی یکبار،  مجوز اقامتی خود را تمدید کنند.

 
این مقام مسئول  با اشاره به طرح ساماندهی اشتغال اتباع خارجی خاطرنشان ساخت: بر اساس تصمیم دولت، اتباع افغانی  تنها در ۴  رشته شغلی  که ۵۶ فرصت زیر مجموعه دارد ،حق فعالیت دارند و در صورتی که در مشاغلی دیگر فعالیت داشته باشند طبق قانون هم  با  کارگر و هم با کارفرمای ایرانی آنها  برخورد قانونی انجام می گیرد.

وی میزان جریمه در خصوص اتباع خارجی غیر مجاز را به ازای هر روز کار غیرمجاز ۶۴ هزار تومان اعلام کرد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد از برقراری ۵ گشت ویژه اشتغال اتباع در ۲۰ روز اخیر خبر داد.