سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۵۹:۰۵ بعد از ظهر

جلسه آمادگی طرح زمستانه و مدیریت بحران درجاده های روستایی بافق برگزار شد

کد خبر: 52202
تعداد بازدیدکننده: 87
تاریخ: ۱۹ آذر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ در جلسه ای با حضور بخشدار مرکزی بافق ، فرمانده پلیس راه بافق-بهاباد و جمعی از مسئولان و دهیاران روستاهای بخش مرکزی این شهرستان در مورد آمادگی جهت استقبال از فصل زمستان بحث و تبادل نظر کردند.
بخشدار مرکزی بافق در ابتدای این جلسه ضمن تشریح اهداف جلسه طرح زمستانه و مدیریت بحران گفت:
باتوجه به شرایط خاص منطقه ، کوهستانی و برف گیر بودن برخی از مناطق و پراکندگی زیاد روستاها در خصوص جاده های روستایی نیاز به هماهنگی لازم بین دستگاه های زیربط برای مقابله با حوادث احتمالی می باشد.
“محمد رضا فتاحی” با تاکید بر همکاری دهیاران با مسئولان در زمان حوادث گفت: دهیاران و اهالی روستاهای این بخش باید در مواقع بحرانی و برف گرفتگی جاده با پلیس راه و اداره راه وشهرسازی داشته باشند.
در ادامه رییس پلیس راه بافق –بهاباد ضمن بیان برخی نکات آموزشی به دهیاران بیان داشت: همکاری و هماهنگی دهیاران واهالی روستاها با پلیس راه و مسئولان اداره راه و شهرسازی در زمان برف گرفتگی و یخبندان جاده های روستایی می تواند راهگشا و موثر باشد.
گفتنی است در پایان این نشست مقرر شد دهیاران در مواقع لزوم نسبت به تامین محل اسکان در راه ماندگان، پیگیری و هماهنگی در زمینه نصب تابلو و علائم راهنمایی ورانندگی و تامین خودرو درمواقع یخبندان جهت نمک پاشی جاده همکاری و مساعدت با مسئولان اداره راه و شهرسازی و پلیس راه داشته باشند.

New6019 New6022 New6023

۱ نظر

  1. بی غم می‌گه:

    سلام
    مسلما دهیاران و اهالی روستا میتونن در کنترل بحران نقش بسزایی داشته باشن لازمه این کار استخدام در اداره راه میباشد چون این عزیزان اینقدر کار و زندگی دارن نمیتونن به وضع اسفناک جادهای غیر استاندارد ما رسیدگی کنن و یا حتما باید تو این جاده ها چند نفر از دنیا برن تا یه فکری به حالشون بشه . بودجه نیست بهترین جواب به مردم .خداییش تاحالا چند بار این جمله به گوشتون خورده؟؟؟؟؟
    جاده غیر اصولی و هردم بیل سه راهی سه چاهون را سرو سامان بدید با گارد ریل چیزی عوض نمیشه برادران مسئول صندلی ریاست چند روزی دست شماست فردا معلوم نیست چه کسی صاحب آن باشد.