چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۱۱:۵۰ بعد از ظهر

معاون برنامه ریزی استاندار یزد : تلاش کنیم بافق به عنوان اولین تولید کننده تیلاپیا زنده بماند.

کد خبر: 52221
تعداد بازدیدکننده: 106
تاریخ: ۱۹ آذر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ “محمدرضا بابایی” در نخستین همایش ملی تیلاپیکه در بافق برگزار شد افزود: استان یزد در تولید گوشت قرمز مقام نخست کشور را دارد بگونه ای که در این استان به ازا هر نفر ۲۴ کیلو گوشت قرمز تولید می شود که باید به سمت و سوی تولید و مصرف گوشت سفید و آبزی پروری حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون سالانه ۹۵۰ تن گوشت آبزیان در استان یزد تولید می شود، خاطر نشان کرد: سرانه مصرف این استان ۷٫۵ کیلو گرم است و به هفت هزار تن از این فرآورده نیاز داریم.

بابایی اظهار کرد: در بحث آبزی پروری باید حضور خود را تقویت کرده که حداقل پنج هزار تن تولید ماهی تیلاپیا را برنامه ریزی کنیم.

معاون برنامه ریزی استاندار یزد از بافق به عنوان پایگاه بسیار مطلوب برای تکثیر و پرورش تیلاپیا یاد کرد و تصریح کرد: اگر مرکز تحقیقات ملی آبزیان کشور مجوزهای لازم را اخذ کند، آمادگی داریم در این زمینه تشویق سرمایه گذار و ارتقاء صنعت آبزی پروری اقدام کنیم.

بابایی، سخت کوشی مردم استان یزد را یاد آور شد و گفت: چنانچه آب کشاورزی به قدر کافی داشته باشیم این استان قادر است محصولات زراعی و باغی مورد مصرف کشور را تامین کند.

IMG_0512