جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۲۶:۰۷ بعد از ظهر

تصاویر امام و رهبری در مرز رژیم صهیونیستی

کد خبر: 5232
تعداد بازدیدکننده: 163
تاریخ: ۱۱ تیر ۱۳۹۱

 

به دنبال نصب تصاویری از امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در مناطق مختلف لبنان بویژه مرزهای جنوبی این کشور،مردم منطقه مرزی ناقوره که دارای مرز آبی با سرزمین های اشغالی هستند، اقدام به نصب تصویر بزرگی از رهبران ایران در سواحل دریای مدیترانه مشرف بر مرز فلسطین اشغالی کردند.

خبرنگار ایرنا از بیروت گزارش می دهد : در چند سال اخیر مجموعه تحرکاتی در لبنان آغاز شده که طی آن تصاویری از امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در مناطق مختلف لبنان بویژه در مناطق جنوبی که پس از سال ۲۰۰۰ از اشغال صهیونیست ها خارج شد، به چشم می خورد.

البته در تمامی مناطق لبنان، چه مسیحی نشین و چه سنی و شیعه نشین، عمده پلاکاردها و تصاویر چهره های مهم سیاسی و مذهبی به شکل خودجوش و توسط مردم این مناطق نصب می شوند؛ به شکلی که در زیر اکثر آنها، بانی این اقدام نام خود را نوشته و ارادت خود و طایفه یا همشهری هایش را به این چهره سیاسی – مذهبی نشان می دهد.

این امر در مناطق جنوب لبنان به شکل عموم و جنوب بیروت، به شکل ویژه ای به چشم می خورد و دیده می شود که تصاویری از امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری، امام موسی صدر، سیدحسن نصرالله، نبیه بری، عماد مغنیه و حتی مصطفی چمران در نقاط مختلف این مناطق نصب شده است.

شاید در دید اول ایرانیان از وجود تصاویر رهبران انقلاب اسلامی در کشور لبنان تعجب کنند اما از دید شیعیان لبنان که عمده آنان چه در زمان حیات امام خمینی (ره) و چه در زمان رهبری آیت الله خامنه ای از آنها تقلید می کنند، این امر متفاوت است.

اما اخیرا روند نصب این تصاویر در مناطق و شهرهای شیعه نشین جنوب لبنان به مرزهای آبی لبنان با رژیم صهیونیستی رسید و تابلویی در ساحل دریای مدیترانه و در نزدیکی شهر مرزی ‘ناقوره’، تنها در فاصله چند صد متری مرزهای رژیم صهیونیستی با لبنان نصب شد به نحوی که شخصی که در کنار این تابلو می ایستد، می تواند با دید غیر مسلح سرزمین های اشغالی را مشاهده کند.

این اقدام مردم ناقوره در حالی صورت می گیرد که این منطقه در جنوب رودخانه لیطانی واقع شده و کنترل این بخش در اختیار نیروهای حافظ صلح سازمان ملل قرار دارد.

جنگنده ها و حتی قایق های تندروی جنگی صهیونیست ها روزانه بارها با نقض حریم دریایی و تمامیت ارضی لبنان، از مقابل این ساحل دریایی لبنان رد می شوند.

این گونه امور تبلیغاتی که از سوی مردم جنوب لبنان صورت می پذیرد، به شکل گسترده ای بر روحیه سربازان صهیونیست تاثیر منفی دارد. برای مثال مردم منطقه ‘بوابه فاطمه’ که توسط رژیم صهیونیستی دید این منطقه به داخل فلسطین اشغالی با احداث دیواری حایل کور شده است، اقدام به نوشتن شعارهایی ضد صهیونیستی بر روی دیوار کردند که حتی این امر نیز حساسیت شدید صهیونیست ها را برانگیخت و آن ها را مجبور کرد که اطراف دیوار سیم خاردار کشیده و داخل آن قطعات هوشمند کار گذارند.

۱ نظر

  1. ناشناس می‌گه:

    به امید روزی که انقلاب اسلامی ایران جهانی شود و دهان مستکبران جهان خوار به زمین مالیده شود