شنبه ۳ام تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۸:۱۱ بعد از ظهر

تشکیل جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد با حضور نماینده مجلس

کد خبر: 5269
تعداد بازدیدکننده: 271
تاریخ: ۱۱ تیر ۱۳۹۱

نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی: بحث چادرملو با قدرت و جدیت باید پیگیری شود. من دنبال اصل معدنم. بنده در حاشیه قرار نخواهم گرفت و درگیر مسائل کوچک نخواهم شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد روز شنبه جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد با حضور نماینده مردم شهرستانهای بهاباد، بافق، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار، اعضای شوراهای اسلامی شهر و بخش و مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان بهاباد در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تسلیت سالروز شهادت دکتر بهشتی و یارانشان و نیز سالروز شهادت شهید صدوقی، اظهار داشت: شهرستان بهاباد با گذشت دو سال از ارتقاء آن از بخش به شهرستان و با وجود کارهای خوبی که جهت آبادانی و توسعه این منطقه انجام گرفته است کماکان با مشکلات زیادی در حوزه های مختلف روبرو است که امیدواریم بتوانیم با همکاری، همدلی و تلاش مردم و مسئولان گامهای بزرگی در مسیر توسعه این شهرستان محروم برداریم.

“محمدرضا هدائی” در توضیح برخی از مشکلات و معضلات شهرستان گفت: مسئله احداث بیمارستان که از مصوبات سفرهای استانی هیئت دولت می باشد به دلیل دستور وزیر بهداشت مبنی بر رعایت سطح بندی معلق مانده است و به دلیل محرومیت منطقه و فاصله زیاد شهرستان تا مرکز استان و شهرستانهای همجوار احداث این بیمارستان و استقرار پزشکان متخصص در آن بسیار ضروریست.

وی ادامه داد: راه اندازی بخش دیالیز، اتمام راه بهاباد- دربند- نایبند که ۹ سال از شروع آن می گذرد و نقش بسیار مهمی در توسعه بهاباد و خروج آن از بن بست دارد، پوشش دادن بخشی از راه بهاباد به بافق از روستای پرک تا معدن سه چاهون و ادامه آن تا نزدیک بافق و راه بهاباد تا دوراهی ساغند توسط اداره راه- پلیس راه و بیمه، تصویب چارت سازمانی ادارات شهرستان که چارت سازمانی اکثر ادارات ارتقاء نیافته است و برخی نیز فاقد چارت مصوب می باشند، احداث دانشگاه پیام نور و مراکز آموزش عالی، استقرار دادگستری و افزایش نیروی دادگاه عمومی شهرستان، تصویب بودجه جهت احداث ساختمان موزه بهاباد که در زمره برترین موزه های علوم طبیعی کشور قرار دارد، شروع عملیات گازرسانی به بهاباد همزمان با شروع گازرسانی به بافق با توجه به مصوبه هیأت دولت، احداث پایانه مسافربری در خور شأن مردم در ورودی و نزدیک شهر یزد جهت تسهیل در ایاب و ذهاب مردم شهرستان به مرکز استان برخی از خواسته های بحق مردم و مسئولان است که امیدواریم هر چه سریعتر به نتیجه مطلوب برسد.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان با اشاره به کاهش شدید سفره های آب زیرزمینی و افزایش املاح و سختی آب گفت:  آبی که معدن چادرملو از سفره های زیرزمینی بهاباد برداشت می کند بیش از اندازه است و حق مردم را به صورت اصولی پرداخت نمی کند و مردم از این موضوع متضرر شده اند.

امام جمعه بهاباد نیز در این جلسه طی سخنانی بر همکاری همه مسئولین با نماینده مجلس شورای اسلامی را تأکید کرد و در ادامه برخی از مشکلات شهرستان را یادآور شد و اظهار داشت: عمده بحث ما مشکل اشتغال است.

حجت الاسلام ملاحسینی در بیان مشکلات شهرستان گفت: عدم احداث کارخانه گندله سازی که قول احداث آن از جانب مسئولان ارشد استان و مسئولین معدن چادرملو به مردم داده شده است، برداشت معدن چادرملو از آب سفره های زیرزمینی بهاباد، عدم تعیین مرز شهرستان، عدم استقرار نمایندگی ادارات در بخش آسفیچ و غیراستاندارد و خطرناک بودن جاده بهاباد- بافق از مشکلاتی است که مردم را دچار نارحتی و نارضایتی کرده است و باید هرچه سریعتر این مشکلات برطرف شوند.

وی در خصوص موضوع معدن چاه گز که شبهاتی را در بین مردم شهرستان بافق و بهاباد ایجاد نموده است بیان داشت: در مورد مسئله معدن چاه گز ما تابع تقسیمات کشوری هستیم و از لحاظ تقسیمات کشوری و مطابق مصوبه هیئت دولت، این معدن در حوزه استحفاظی بهاباد قرار دارد و مسئولان استان نیز بر این امر تأکید کرده اند.

در ادامه جلسه نماینده مردم بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از مردم شهرستان بهاباد به دلیل شرکت باشکوه در انتخابات اظهار داشت: محرومیت مادرزادی نیست و انسان ها آن رابوجود می آورند. سازندگی هم مادرزادی نیست و انسانها می سازند.

حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده در مورد مالکیت معدن چادرملو که هم اکنون در حوزه استحفاظی اردکان قرار دارد گفت: من معتقدم بحث چادرملو با قدرت و جدیت باید پیگیری شود. من دنبال اصل معدنم. چون معدن را انسانهایی از این مردم گرفتند و باید با قانون و حساب و کتاب برگرداند و اگر کسانی می خواهند این قضیه را منحرف کنند اشتباه کرده اند.

وی ادامه داد: بنده در حاشیه قرار نخواهم گرفت و درگیر مسائل کوچک نخواهم شد. این پیام است… . بحث حق است و حقوق!

زارع زاده همچنین تأکید کرد: مسائل باید خارج از جوسازی و تحریک و در چارچوب قانون پیگیری و انجام شود.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در مورد احداث کارخانه گندله سازی در بهاباد اظهار داشت: در مورد کارخانه گندله سازی عرض کنم که بنده با سرمایه گذار صحبت کردم و بزودی جهت بازدید از منطقه به اینجا خواهد آمد. بنده در این موضوع با جدیت وارد صحنه خواهم شد و مسئولان ارشد نیز باید همکاری داشته باشند و باید حق مردم را به آنها داد.

وی خطاب به مسئولان بر لزوم پاسخگویی مسئولان در قبال مردم تأکید کرد و خطاب به آنها گفت: شما (مسئولین) و همه ما باید به مردم پاسخ دهیم. مردم حق دارند نسبت به قضایا مطلع باشند و حق دارند بدانند که حقوق بگیران آنها چه کار می کنند.

نماینده مردم بهاباد در مجلس افزود: من و شما حقوق بگیر مردم هستیم. کل زندگیمان را مدیون مردمیم و وظیفه داریم برای این مردم با تمام وجود کار کنیم.

زارع زاده بهاباد و خاتم را از محرومترین مناطق استان یزد برشمرد و اظهار داشت: من دو شهرستان را هدف خودم قرار دادم که یکی شهرستان بهاباد و دیگری شهرستان خاتم است. چون این دو شهرستان از محرومترین مناطق استان یزد هستند و خوشبختانه در اشل شهرها و مناطق محروم کشور نیز قرار دارند و باید از عواید آن بهره مند شوند.

وی در مورد گازرسانی به بهاباد عنوان کرد: بنده از مدیرعامل شرکت گاز استان خواستم بلافاصله جریان گاز بهاباد، جاده دسترسی، کانال و لوله های آن شدیداً فکر شود که بافق و بهاباد با هم به گاز متصل شوند و با هم به سهم خودشان برسند.

نماینده مجلس توجه به کارهای زیربنایی و زیرساختی را مهم دانست و افزود: بحث شهر خورشیدی بحث جدی است و بنده با مسئولان امر صحبت ها و پیگیری های جدی انجام داده ام و انشاءا.. این امر در بهاباد محقق خواهد شد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در رابطه با تغییرات حوزه انتخابیه استان یزد و افزایش یک نماینده به استان اظهار کرد: بحث تغییرات حوزه انتخابیه در کمیسیون شوراها در حال بررسی است و پنج پیشنهاد به این کمیسیون ارسال شده است و هیچ کدام از این پنج پیشنهاد بهاباد و بافق را به حوزه انتخابیه یزد ملحق نخواهد کرد.

“دخیل عباس زارع زاده” با اشاره به دلسوزی نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم تصریح کرد: این نظام برخاسته از خون شهدا و برخاسته از ایثار ایثارگران و شکنجه انقلابیون در زمان قبل از انقلاب است و اگر کسی بگوید که این نظام خائن است، قطعاً بدانید خودش خائن و دروغگوست.

در این جلسه مسئولان ادارات و اعضای شورای شهر به بیان مشکلات شهرستان پرداختند.

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق