دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۰۱:۰۳ بعد از ظهر

نشست هم اندیشی کارزار شیشه دربافق برگزار شد

کد خبر: 52878
تعداد بازدیدکننده: 136
تاریخ: ۰۴ دی ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ نشست هم اندیشی کارزار شیشه (کمپین) صبح امروز با حضور معاون فرماندار بافق ، معاون امور پیشگیری بهزیستی استان و مدیران دستگاههای اجرای شهرستان در فرمانداری بافق برگزار شد.

معاون فرماندار بافق در ابتدا ضمن خیر مقدم با اشاره به اینکه شهرستان بافق با استانهای کرمان و خراسان جنوبی همسایه می باشد دارای مشکلات حادی در حوزه اعتیاد و مواد مخدر دارد.

” محمد علی طالعی ” معضل سوء مصرف مواد مخدر را یکی از بحرانهای اصلی جهان نام برد و گفت: فقر ، رشد جمعیت ، نابودی محیط زیست و تهدیدات هسته ای جزء بحرانهای اصلیجهان هستند که ماد مخدر نیز در کنار این بحران ها قرار گرفته است .

وی افزود : مصرف مواد مخدر بیش از ۲۵۰ میلیون نفر را در سراسر دنیا گرفتار خود کرده که درآمد حاصل از مصرف مواد مخدر معادل تجارت اسلح یا صنعت گردشگری است.

طالعی با اشاره به برنامه های فروشندگان مواد مخدر و باورهای نادرست مصرف کنندگان افزایش پاتوق های شهرستان را نگران کننده خواند و خاطر نشان کرد : با وجود ۲۸۶ پاتوق در سطح شهرستان ماهیانه هزینه ای بالغ بر ۶۰ میلیون ریال بابت تهیه تنباکو هزینه می شود که گاهی مصرف مواد مخدر نیز در این پاتوق ها مشاهده شده است.

معاون فرماندار بافق به تغییر شعار دست اندرکاران مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: شعار تلاش برای نجات یک معتاد تغییر کرده و به جلوگیری از اعتیاد یک نفر جدید به مواد مخدر تبدیل شده است .

معاون امور پیشگیری بهزیستی استان یزد در ادامه با اشاره به اهداف و برنامه های کارزار شیشه در استان یزد گفت: باتوجه به شیوع مصرف شیشه در کشور و تغییر الگوی مصرف از مواد مخدر به سمت مواد محرک ، پایین آمدن سن اعتیاد و گرایش نوجوانان و زنان به این ماده خطرناک(شیشه) لزوم پیشگیری و اجرای برنامه های پیشگیرانه در اولویت کاری قرار می گیرد.

“محمد علی صادقی پور” افزود: با توجه به بین المللی بودن برنامه های پیشگیری و اجرای کارزارها درکشور های توسعه یافته با هدف کاهش تقاضا، ایران نیز قدم در این راه گذاشته و اقدام به برگزاری کارزار رسانه ای پیشگیری از اعتیاد کرده است.

وی اظهار کرد: افزایش مصرف شیشه یکی از معظلات کشور است و فعال کردن این کارزار یا کمپین با بهره گیری از خرد جمعی ، خانواده ها ، مسئولان و رسانه ها در زمینه کاهش گرایش به این مواد موثر است.

معاون امور پیشگیری بهزیستی استان یزد خاطر نشان کرد : در این طرح اطلاعات در مورد سوء مصرف شیشه به خانواده ها، جوانان و نوجوانان در قالب بسته های خدماتی آموزشی به صورت همایش ، چاپ بروشور، کتابچه و لوح فشرده آموزش داده می شود.

وی از نگرش های غلط مردم استان درباره مصرف شیشیه یاد کرد و گفت: بیش از ۹۸ درصد از مردم استان باور دارند که شیشه باعث تشدید تمرکز حواس می شود و این در حالی است که بیش از ۸۳ درصد از همین دسته فکر می کنند یک بار مصرف شیشه اعتیاد نمی آورد .

صادقی افزود : ۸۶ درصد از مردم استان یزد برایت باورند که رفاقت با فردی که شیشه مصرف کرده است مشکلی بوجود نخواهد آورد.

معاون امورپیشگیری بهزیستی استان یزد با تاکید بر اینکه این کارزار از تاریخ ۱۱ لغایت ۱۹ دی ماه سال جاری در کل استان برگزار خواهد شد یاد آور شد : ایجاد بستر های مناسب تبلیغاتی ، نصب بنر و پلاکارد ، استفاده از ظرفیت دانشگاهها ، حوزه های علمیه و مدارس و برپایی نمایشگاه در این رابطه می تواند نقش بسزایی در بالابردن سطح اطلاعات خانواده ها داشته باشد.

در پایان این نشست حاضرین به ارائه نظر و پیشنهاد در خصوص نحوه برگزاری و اطلاع رسانی پرداختند.

IMG_2187 IMG_2188 IMG_2200 IMG_2202

۱ نظر

  1. محمد حسین می‌گه:

    اقایون مسئول من چندین بار در جلسات خصوصی به دوستان گفتم تنها راه جمع کردن این معرکه یک چیز جایگزین است مثلا زمینهای ورزشی باقیمت مناسب نه سانسی ۲۰ هزار تومان یا بیشتر وکارهای فرهنگی مثل بازیهای خیابانی و…
    که متاسفانه بنده که خود جوان هستم در چندین جلسه فرهنگی مطرح کردم که همه گفتن مشکل بودجه است در صورتی که معادن شهر دارند هزینه های کلان برای یه سری کارهای بیهوده میکنند