چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۴۸:۵۴ قبل از ظهر

شهرستان بافق نیازمند وقف های جدید در حوزه های علمی و آموزشی می باشد

کد خبر: 52928
تعداد بازدیدکننده: 183
تاریخ: ۰۶ دی ۱۳۹۳

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق:
شهرستان بافق نیازمند وقف های جدید در حوزه های علمی و آموزشی می باشد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بافق گفت: خیران وقف های خود را در زمینه ایجاد مراکز آموزشی و علمی به ثبت برسانند.
 حجت السلام والمسلمین ” محمد علی کارگران” رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بافق در سخنانی بعد از اقامه نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بافق گفت: سنت حسنه وقف در دین مبین اسلام بر پایه رفع نیازهای مردم و جامعه بنیان نهاده شده و وقف های بیشمار گذشتگان در این زمینه و بویژه در مناسبت های مذهبی عاملی مهم در احیای فرهنگ دینی و اسلامی داشته است.

وی، توجه به رفع نیازمندی های حاجت مندان در بخش های مختلف را در زمینه وقف بسیار مهم دانست و افزود: ترویج فرهنگ و سنت حسنه وقف، بزرگترین امر به معروف و مصداق نیکی است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان به وجود بیش از ۸۰۰ موقوفه و رقبه آن در شهرستان بافق اشاره نمود و گفت: مستاجران در زمان مقرر نسبت به پرداخت حق اجاره خود اقدام نمایند تا این اداره بتواند نیات واقفین خیر اندیش را انجام بنماید.

حجت السلام ” محمد علی کارگران” گفت: ترویج وقف علمی و آموزشی درشهرستان بافق  باید مورد توجه قرار گیرد. و با توجه به نیاز شهرستان به مراکز آموزشی و علمی و دانشگاهها و مدارس ، واقفین و خیرین در زمینه ایجاد چنین وقف های جدیدی در بافق اقدام نمایند.

 

IMG_3610

وی افزود: با تبلیغات مناسب و اصولی می توان فرهنگ وقف را نهادینه کرد. و خاطر نشان کرد:در زمان های گذشته و با نبود وسایل ارتباط جمعی پیشرفته، شاهد وقف های فروانی بوده ایم که حاصل استفاده از منبر و تبلیغات موثر روحانیون بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق  نقش روحانیون را در ترویج فرهنگ وقف خاطر نشان کرد و از روحانیون شهرستان بافق خواست نسبت به ترویج فرهنگ وقف بویژه در بحث وقف علمی و آموزشی درجامعه اقدام نمایند.

حجت السلام ” محمد علی کارگران” در سخنان پایانی خود به وجود نگین ارزشمند شهر آستان مقدس حضرت امامزاده عبدالله (ع) بافق اشاره نمود و افزود: اداره اوقاف برنامه و طرح های جامعه ای برای گسترش این امامزاده تصویب و به مرحله اجراء در آورده است که با اجرای این طرح ها شاهد افزایش زائر از تمام کشور می باشیم.

وی خواستار همیاری و همکاری تمام مردم ولائی و مسئولان شهرستان بافق در توسعه و پیشرفت بقعه امامزاده عبدالله (ع) شد و گفت طرح توسعه ای امامزاده عبدالله (ع) با محوریت امام جمعه و فرماندار بافق و همیاری و همکاری مردم ومسئولان انجام می پذیرد.

۷ نظر

 1. مجتبی می‌گه:

  باید دهنشو گُل گرفت

 2. محمد می‌گه:

  اقا مجتبی شما از روزی که فلاح رفته خیلی پریشونی و جوسازی میکنی نکنه چیزی بهت میرسیده

 3. بافقی می‌گه:

  مردم بافق فقط حسینیه و مسجد می سازند غافل از اینکه بعضی دانش آموزان بافق کلاس درسشان درون کانتینر دایر است

 4. نقد می‌گه:

  با محوریت امام جمعه و فرماندار . یعنی قبلا با محوریت امام جمعه نبوده . آقای کارگران پس این همه کار شده را نمی بینید . بگم چگونه کار شده . با محوریت و توکل بر خدا

 5. مهدی می‌گه:

  بافق نیاز به وقف جدید ندارد، همان وقف هایی که هست احیا شود خیلی از مشکلات حل می شود…

 6. عادل می‌گه:

  رئیس اوقاف باید بداند که بسیاری از وقفیات بافق مثل آب وزمبن به درستی دست اهلش اجاره داده نشده است وطرف آب وقفی را به درون زمینهای خودش می کندو….