دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۲۵:۰۶ بعد از ظهر

فرماندار بافق : شورای فرهنگ عمومی موتور محرکه و نقطه تحول فرهنگی در شهرستان است.

کد خبر: 53044
تعداد بازدیدکننده: 170
تاریخ: ۰۹ دی ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ نشست آموزش و فرهنگ شهرستان بافق بافق حضور فرماندار ، رئیس موسسه خیریه فرهنگی حضرت جوادالائمه (ع) و جمعی از مسئولان و فعالان فرهنگی و آموزشی بافق برگزار شد.

فرماندار بافق در این نشست با بیان اینکه فرهنگ هر جامعه، هویت و موجودیت آن جامعه را تشکیل می دهد، اظهار کرد: توسعه فرهنگی و اقتصادی باید همزمان مورد توجه قرار بگیرد

“سید مهدی طلایی مقدم” با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی موتور محرکه و نقطه تحول فرهنگی در شهرستان می باشد گفت: در دولت تدبیر و امید شوراهای فرهنگ عمومی بیش از پیش تقویت و از آن حمایت خواهد شد.

طلایی مقدم از تهیه و تدوین سند چشم انداز فرهنگی بافق در این شورای فرهنگ عمومی خبر داد و یادآور شد : شورای فرهنگ عمومی جلسات متعددی با محوریت “حجت الاسلام سلیمانی” امام جمعه بافق برگزار کرد که نتیجه امر تدوین سند چشم انداز فرهنگی شهرستان شد.

وی هم صدایی و تعامل را به عنوان رمز اصلی برای توسعه همه جانبه شهرستان خواند و اظهار داشت : کار فرهنگی کار دل است با احیاء درست و صحیح کار فرهنگی شاهد نسلی خواهیم بود که خود مبتکر فرهنگ در آینده است.

فرماندار بافق لازمه تحول و توسعه را دل کندن از تمایلات خواند و یاد آور شد : گذشته را نمی توان نفی کرد باید برای آینده برنامه ریزی کرد.

طلایی مقدم افزود: کار فرهنگی باید بصورت علمی دنبال شود ، استفاده از تجربیات افراد فرهنگی و نخبه علمی در ایجاد تحول شهرستان و مشارکت مسئولان در تحول توسعه و فرهنگ نقش بسزایی دارد.

وی فرهنگ جامعه و خانواده های شهر بافق را در مسائل ریشه دار خواند و گفت : شهرستان بافق در مسائل فرهنگی و مذهبی دارای سوابق روشن و ممتازی است و در استان از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد که خود از پتانسیل های مهم منطقه به شمار می آید.

طلایی مقدم در ادامه به نام گذاری سال توسط مقام معظم رهبری بنام سال اقتصاد و فرهنگ اشاره کرد و خاطر نشان کرد : مسائل فرهنگی و اقتصادی شهر با هم در یک راستا و مکمل هم قرار گرفته چرا که با گسترش و پویایی اقتصاد و صنعت در بافق رشد فرهنگ و مسائل اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

رئیس موسسه خیریه فرهنگی حضرت جوادالائمه (ع) استان یزد در این نشست با بیان اینکه موفقیت در کارها بر گرفته از همکاری و همراهی همه دستگاه های اجرایی است گفت : تا کنون صدا و درخواست بافق به استان بیشتر در حوزه اقتصادی بوده اگر صدا و درخواست بافق نیز در حوزه فرهنگی و اجتماعی به استان ارسال شود گامهای خوبی می شود برداشت .

“غلامعلی سفید ” توسعه فرهنگی را عاملی برای خود باوری جامعه دانست و افزود: توسعه فرهنگی در قالب اهمیت دادن به ارزش های محلی و ملی، باید بتواند از طریق برنامه ریزی های فرهنگی و اجتماعی به نیازهای معنوی و مادی افراد جامعه پاسخ دهد .

استاندار اسبق استان یزد در این نشست از مسئولان شهرستان بافق خواست یک برنامه ۱۰ ساله فرهنگی برای شهر در برنامه داشته باشید و مواردی چون لطیف کردن روح مردم ، علمی کردن بحث های داخل شهر ، انجام کارهای فوری در زمان حال و تربیت اجتماعی و ایجاد علاقه در دانش آموزان برای آینده را در نظر داشته باشید.

در ادامه این نشست برخی از اعضا در حوزه آموزش و فرهنگ مواردی را مطرح و مورد بررسی قرار دادند.

ibgth0ekzybh67r7i0f1 3sb6uj1rq8y19dnhy6yp

۴ نظر

 1. حيران می‌گه:

  ضمن احترام به همه اعضای این شورا ، توجه شما را به نکات زیر جلب می کنم:
  ۱-چند نفر از این اعضای شورا در عرصه فرهنگ و مباحث پیرامون آن تحصیلات،مطالعه،مقاله و … داشته اند؟
  ۲-چند نفر از این اعضای شورا با مفاهیم و تئوری های توسعه آشنایی دارند؟
  ۳-چند نفر از ایشان قادرند فراتر از شعارها صحبت کنند و راهکارهای عملی با پشتوانه علمی و تحقیقاتی ارائه دهند؟
  و …
  مقوله فرهنگ ، عرصه ای پیچیده با دشواری های خاص خود است.نظر و راهکاری قابل قبول است که برآمده از تفکر،علم،آگاهی به زمان،آینده پژوهی و … باشد وگرنه فاقد اعتبار است و بیشتر جنبه سلیقه ای دارد که امری بسیار خطرناک برای جامعه است.

 2. حقگو می‌گه:

  سلام بر روابط عمومی فرمانداری
  ایا این جلسه دعوت کننده نداشت?
  ایا این جلسه زمان و مکان نداشت?
  ایا دراین جلسه شهردار ۰شورای شهر۰میهمانان دعوت شده از سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران نبودند?
  چرا حق و زحمات مجمع هم اندیشی. و شورای شهر و شهرداری دیده نشدچرا?

 3. حسن پور? می‌گه:

  از اقای حسن پور روابط عمومی فرمانداری که حق برگزارکنندگان را به عنوان رسانه نادیده گرفتند تشکر میکنم

 4. دلسوز می‌گه:

  ضمن تشکر
  در شورای فرهنگ عمومی شهرستان به غیر از مسئولین چند کارشناس در حوزه روانشناسی و جامعه شناسی حضور دارند؟
  تا چه میزان کازشناسان خبره حوزه فرهنگی در جامعه شهری بافق تحقیق انجام داده و ریشه مشکلات را علمی بررسی کرده اند؟
  با جلسات دوره ای که مشکلات قابل حل نیست چه چقدر کار عملی که نتیجه بخش باشد تا کنون انجام شده؟
  به عنوان مثال در مساله شرکت سنگ آهن چقدر کار تحقیقاتی و پژوهشی توسط کارشناسان خبره انجام شده و ریشه یابی گردیده است تا در آینده این دست مشکلات پیش نیاید یا بر عکس مسئولین صورت مساله را پاک نموده اند.