دوشنبه ۱ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۰۳:۳۱ بعد از ظهر

گزارش کارگروه مطالبات مردمی ۱۹ دیماه برگزار می شود

کد خبر: 53259
تعداد بازدیدکننده: 196
تاریخ: ۱۴ دی ۱۳۹۳

جلسه کارگروه مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن عصر روز جمعه با موضوع ارائه گزارش کارگروه در روز ۱۹ دی ماه به مردم و کارگران در محل دفتر امام جمعه شهرستان بافق تشکیل شد.

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار بافق پویا در این خصوص گفت: در جلسه کارگروه پیگیری مطالبات مردم و کارگران که با حضور امام جمعه، اعضای شورای شهر مدیرعامل، معاون فرماندار و نماینده کارگران برگزارشد مقرر گردید که گزارش جلسات کارگروه در نوزدهم این ماه در مسجد جامع به مردم داده شود و همچنین پیگیری ها بابت ۱۵ درصد و ۲۸/۵ درصد نیز ادامه داشته باشد.

دخیل عباس زارع زاده در ادامه از جلسه با سرقینی معاون امور معدنی وزرات صنعت ،معدن و تجارت خبر داد تا موضوع سرمایه گذاری در شهرستان و آنومالی های متعلق به شرکت سنگ آهن مرکزی مشخص شود که این آنومالی ها که در بافق قرار دارند متعلق به کجا است، که البته در این زمینه بحث های حقوقی مطرح است و وکیلی از طرف سنگ آهن مرکزی گرفته شده تا با پیگیری وکیل و کارگروه مالکیت آنومالی هایی که در این منطقه وجود دارد مشخص شود و در مرحله بعدخوراک هایی که برای فولاد نیاز است تأمین شود.

دبیر کارگروه نیز طی مصاحبه ای با خبرنگار بافق پویا گفت: در چهاردهمین جلسه کارگروه با دعوت امام جمعه محترم برگزار شد در خصوص مواردی که در جلسه قبل مطرح شده بود از جمله برگزاری جلسات هر دو هفته یکبار و تهیه برنامه و دستور کار مشخص برای جلسات آینده و پیگیری جدی تر جهت موضوع ۲۸/۵ و ۱۵ درصد سهام تأکید شد و همچنین مقرر شد ۱۹ دیماه ،در محل مسجد جامع گزارشی از پیشرفت اجرای ۱۶ بند ابلاغی وزیر و مصوبات صورتجلسه ۹۳/۶/۹ توسط کارگروه به مردم و گارگران داده شود.

حسن امیرزاده افزود: مهم ترین مسئله این جلسه تفاهمی بود که بر روی نظرات وجود داشت و مقرر شد در رابطه با رفع موانع و مشکلات مجتمع فولاد شهرستان و بحث آنومالی های شرکت سنگ آهن مرکزی، نماینده مجلس پیگیری هایی در جهت برگزاری جلسه ای در این خصوص انجام دهند.

وی ادامه داد درخواست ما این است که در فرصتی که تا جلسه گزارش دهی باقی مانده است است فرماندار محترم از نماینده استانداری و نماینده صندوق بازنشستگی بخواهند در جلسه گزارش دهی ۲ ماهه حضور یابند البته لازم است از فرماندار به خاطر مکاتباتی و پیگیری های که در این زمینه داشتند کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم.

رئیس شورای شهرستان در پایان افزود: در گزارش به مردم حتی اگر درصد پیشرفت کار پایین است به مردم اعلام شود که این خود باعث ایجاد آرامش روانی مردم و قطعا به توسعه همه جانبه در شهرستان می انجامد چرا که احترام و بهاء دادن به مردم همین ارائه گزارش در جلسات و پاسخگویی هاست.

۶ نظر

 1. حسین2 می‌گه:

  تا انجا که ما یادمان می اید ۱۲ شهریور که اقای صباغیان صحبت کرد و اعتصاب تمام شد حرف این بود که واگذاری ۲۸/۵ درصد کاملا لغو شده و ۱۵ درصد را هم برای جبران عقب ماندگیها به شهر بدهند و قرار شد هردوماه یک گزارش در مورد مطالبات مردم شهر بدهند و بعد از چهار ماه هم نتیجه پیگیریها برای ۱۵ درصد را اعلام کنند چون قضیه ۲۸/۵درصد را کلا لغو شده اعلام کردند همین الان که شما به سایت خصوصی سازی بروید می بینید که نه تنها چیزی لغو نشده بلکه فروش قطعی ۲۸/۵ درصد به فولاد خوزستان اعلام شده است .این از ۲۸/۵ درصد .در مورد ۱۵ درصد هم که حدود بیست روز پیش روابط عمومی استانداری و خود اقای دخیل عباس هم قاطعانه اعلام کردند که اصلا هیچ بحثی در مورد ان نشده و اصلا قرار نیست چیزی به شهر بدهند. حالا اقای دخیل عباس چه چیزی را می خواهد پیگیری کند باید از خودش بپرسند .اقایان یک بار بیایید روراست باشید و راست بگویید که بافقیهای ساده دل معدنتان خصوصی شده و تمام .ان ۱۵ درصد هم که دیگر مال دولت نیست که بخواهد به جایی بدهد.

  • . می‌گه:

   به نظر میرسه خصوصی سازی در حال عملی شدن است
   نمونه اش جدا کردن سرویسهای شرکتیها و رسمیها
   با این حساب کارگروه و این حرفا فایده ای نداره

 2. mohsen می‌گه:

  از آقای دخیل عباس زارع زاده
  تقاضا میکنم حتما این موضوع را پیگیری فرمایدکه مالکیت این آنومالی ها مشخص شود زیرا به تازگی یکی از آنها حدود ۷۰ نفر ازکارگران خود را بعلت تعطیلی معدن بیرون کرده و معلوم نیست این معدن یا بهتر بگم این آنومالی ها را چگونه تهیه و تولید صاحب شده! و با چه نیتی آنها را مانند کسانی که می خواهند زمینی راغصب کنند یا بهتر بگم مال خود کنند چند ماه کار می کند وبعد هم تعطیل. این چهارمین آنومالی می باشد.

 3. ناشناس می‌گه:

  نوش دارو پس از مرگ سهراب
  آقا اگر اینها شما را قبول داشتند و به رسمیت میشناختند که تا الان حکم کارگروه را زده بودند و اینقدر دست دست نمی کردندباید یک صورت جلسه ای تنظیم شود که تمام موارد کارخانه جوار معدنی در آن باشد همراه با مشخص نمودن پیمانکار و اعتبار ،اینکه کارخانه را احداث می کنیم ،فلان می کنیم ،وهمان میکنیم فایده ندارد .از بالا هم می بینند که جلسات سوری و بی فایده است ،کک دلشون هم نمی گزه فقط فقط فقط قاطعانه حکم کارگروه ،مشخص نمودن اعتبار و سرمایه گذار ،برنامه زمان بندی شده ،در صورت جلسه ای معتبردر ضمن به فکر پرونده این هشت نفر هم 

 4. محمد می‌گه:

  دوستان نه قراره ۱۵ درصد به بافق بدهند ونه قراره طرحی در بافق اجرا شود وفقط این را بدانید که همه سر کاریم چون اگر قرار بود طرحی اجراشود از شهریور ماه تا کنون می بایست طرحها حد اقل ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد ولی تا کنون هیچ خبری نیست قرار بود سه سال پیش طرحها طی سه سال به بهره برداری برسه عیدامسال سه سال آن تمام میشه مطمئن باشید اگر ۱۰ سال دیگه هم بپرسید میگن سه سال دیگه تمام میشه پس بدانید همه سرکاریم

 5. محمد می‌گه:

  یکی از اعضای کارگروه که ندافیان میباشد پست مدیر عاملی معدنچیان بهش دادن ومشکلش را حل کردن بقیه را هم مشکلشونو به نوعی حل میکنن پس مشکل شهر هم حل میشه خدا خیرشون بده که راحل های اسونی دارن