چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۵۷:۲۹ قبل از ظهر

فعالیت های تولیدی در دستور کار معدنچیان بافق

کد خبر: 53289
تعداد بازدیدکننده: 315
تاریخ: ۱۵ دی ۱۳۹۳

  

فعالیت های تولیدی با هدف درآمدزایی و اشتغال  در دستورکار شرکت تعاونی معدنچیان بافق قرار دارد.

محمود مرادیان در گفت و گو با خبرنگار هفته نامه “امین بافق” درباره روند فعالیت های شرکت تعاونی معدنچیان، عنوان کرد: تلاش مجموعه شرکت تعاونی توسعه و عمران معدنچیان بافق در چندسال گذشته بیشتر در جهت گسترش فعالیت های کاری این مجموعه و نیز برنامه ریزی بلند مدت برای گام برداشتن در راستای ایجاد کارگاه های تولیدی کوچک و بزرگ بوده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی معدنچیان بافق با اشاره به  مشکلات مالی این مجموعه در سال های گذشته، افزود: برخی تعهدات و بدهی های پیشین مسایل اقتصادی و مالی را گریبانگیر این شرکت کرده بود.

وی با برشمردن برخی اقدامات کاری، گفت: پرداخت بدهی های پیشین و نیز تعطیلی موقت بزرگترین مجموعه معدنی شهرستان که سبب زیان این شرکت تعاونی شد از مهمترین مسایل پیش روی این مجموعه بوده است.

وی افزود: در بخش نخست گسترش فعالیت های کاری با هدف درآمدزایی بیشتر برای تامین اعتبار مدنظر برای سرمایه گذاری ها و پرداخت هزینه های جاری و اداری و غیره در دستورکار قرار گرفت.

مرادیان با اشاره به همکاری خوب عسکری مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی  با این شرکت تعاونی، گفت: خرید ۵ دستگاه لودر و دو مینی بوس از

IMG_0877

برخی  اقدامات انجام شده برای درآمدزایی بیشتر در راستای اجرای این اهداف بوده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی معدنچیان بافق با بیان این مطلب که پیش از این عمده فعالیت های این شرکت انجام کارهای خدماتی بوده است، خاطرنشان کرد: البته معدود فعالیت های تولیدی نیز در گذشته انجام شده که بدلایل مختلفی مانند در نظر نگرفتن استعدادها و ظرفیت های منطقه چندان موفق نبوده است.

وی افزود: برنامه ریزی فعالیت های تولیدی و اقتصادی که با شرایط و ظرفیت های موجود منطقه همسو و زمینه درآمدزایی و در جایگاه بعد اشتغال زایی را فراهم نماید یکی از بزرگترین برنامه های مدنظر سال های گذشته این شرکت بوده است.

مرادیان با اشاره به تمدیدمجوز و تغیر کاربری برخی صنایع و کارخانه های این مجموعه، گفت: یکی از با اهمیت ترین این طرح ها تمدید مجوز کارخانه تولید چدن و فولاد این شرکت تعاونی بود است.

IMG_0883

وی با اشاره به انجام برخی فعالیت های مقدماتی این مجموعه، افزود: تکمیل اتاق نگهبانی و فضاسازی و غیره در بخش نخست انجام شد.

وی عنوان کرد: رایزنی هایی نیز تا کنون بطور همزمان برای جذب سرمایه گذار جهت احداث این کارخانه انجام گرفته و بزودی نیز فراخوانی بدین منظور انجام می شود.

مرادیان درباره وضعیت کارخانه نئوپان بافق، بیان کرد: پیشنهادهایی برای تغییر کاربری مجموعه نئوپان به یک کارگاه صنعتی فعال شده است.

وی افزود: مجموعه این کارخانه حصارکشی شد و با برخی مشاوران درباره ایجاد یک کارگاه صنعتی نیز نشست هایی برگزارشده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی معدنچیان بافق پیگیری ساخت مجموعه ااداری نیمه رها شده این شرکت را از دیگر برنامه ها دانست و گفت: موفقیت این مجموعه بزرگ تعاونی که با مشارکت تعداد زیادی از کارکنان بازنشسته بخش های معدنی و شهروندان ایجاد شده است با همکاری بیش از پیش مدیران شهرستان قابل تحقق است.

۱ نظر

  1. محمود می‌گه:

    جناب آقای مرادیان عزیز:
    خودتان خوب میدانید که این وضعیت اسفبار در شان شرکت معدنچیان نبوده و نیست .این شرکت می توانست با مدیریت صحیح و کارشناسی و حمایت های مدیر عاملان شرکت سنگ آهن در سطح بالا قرارگیرد ولی افسوس و صد افسوس …….
    بنظر این حقیر شان این شرکت در حد شرکتهای بنام مثل شهداب و جهاد نصر و…می باشد و نه شرکت نئوپان و آهن و چدن که روی کاغذ هم خنده دار است و مایه تاسف.به به به و چه چه چند نفر دلخوش نکن وبا استفاده از نظرات سازنده همین سهامداران که بازنشسگان شرکت و دارای تجربه های فروانند این شرکت را از بی نام ونشانی در بیاورید که آیندگان قضاوت خواهند کرد همانطور که ما قضاوت کردیم