چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۴۷:۳۵ بعد از ظهر

نرخ  خدمات لوله کشی گاز در بافق اعلام شد

کد خبر: 53293
تعداد بازدیدکننده: 186
تاریخ: ۱۵ دی ۱۳۹۳

DO3P8035

 

 

درآستانه گاز کشی منازل بافق ، رئیس اتحادیه تعمیرات لوازم خانگی در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه امین گفت : شرکت های فعال در امر لوله کشی گاز ، باید دارای پروانه کسب لوله کشی گاز و  مجوز لازم از سازمان نظام مهندسی باشند.

غلامرضاکریمیان به چگونگی شناسایی شرکت های دارای مجوز اشاره کرد و خاطرنشان کرد :  این واحد ها زیر نظر نظام مهندسی فعالیت دارند و دارای مجوز های لازم هستند  .  در صورت نیاز ، همشهریان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به دفتر اتحادیه تعمیرات لوازم خانگی واقع در ابتدای خیابان مسجد جامع ، سمت راست ، طبقه فوقانی مراجعه ویا با شماره  ۳۲۴۲۷۰۰۳ ویا ۰۹۱۳۳۵۲۶۷۲۲  تماس بگیرند.

وی نرخ گاز کشی در بافق را با سایر شهرها ومرکز استان حدودا همسان دانست و افزود :  قیمت  در بافق حداقل ۵ درصد  از مرکز استان پایین تر می باشد که باید بگویم به طور کلی نرخ بافق نسبت به سایر شهرهای استان از نرخ بالاتری برخوردار نیست .

کریمیان از شهروندان خواست در صورت مشاهده تخلفی به مجامع امور صنفی ـ  اداره صنعت ،معدن ،تجارت ویا اتحادیه تعمیرات لوازم خانگی مراجعه یا تماس بگیرند.

این مسئول ادامه داد : در حال حاضر حدود ۴۰واحد دارای مجوز لوله کشی گاز می باشند و پرونده حدود ده واحد دیگر نیز در دست اقدام است.

وی تاکید کرد : کلیه واحد ها مواظفند برای مصالح به کار رفته از قبیل لوله ،شیر آلات ،اتصالات ،الکترودوحتی حمل مصالح وغیره … فاکتور جداگانه صادر و به مشتری ارائه نمایند .هزینه دستمزد نیز طبق جداول درج شده می باشد.

 

نرخ خدمات لوله کشی گاز در شهرستان بافق

هزینه خدمات شرح خدمات ردیف
۵۵۰۰۰ اجرت یک متر لوله کشی گاز خانگی و تجاری برای لوله های سایز یک ، سه چهارم ، و یک دوم اینچ (شامل سوراخ کاری ، رنگ آمیزی ، نوارپیچی ، جوشکاری و … ) ۱
۶۵۰۰۰ اجرت یک متر لوله کشی گاز خانگی و تجاری برای لوله های سایز (یک و یک چهارم) و (یک و یک دوم) اینچ  (شامل سوراخ کاری ، رنگ آمیزی ، نوارپیچی ، جوشکاری و … ) ۲
۶۵۰۰۰ اجرت یک متر لوله کشی گاز خانگی و تجاری یرای لوله های سایز ۲ اینچ(شامل سوراخ کاری ، رنگ آمیزی ، نوارپیچی ، جوشکاری و … ) ۳
۴۸۰۰۰۰ حداکثر اجرت تهیه نقشه دو خط برای همکف ۴
۷۰۰۰۰ بابت هر طبقه اضافی اعم از تحتانی یا فوقانی مازاد بر بند ۴ ۵

 

توضیحات:

 • کلیه واحدهای صنفی موظفند دو برگ فاکتور جداگانه یکی جهت اجرت و دیگری برای مصالح به کار رفته ( از قبیل لوله ، شیرآلات، اتصالات و الکترود ) صادر و به مشتری ارائه نمایند.
 • دریافت هرگونه وجهی تحت هر عنوان خارج از مجوز قانونی ممنوع و با متخلف در چارچوب قوانین موضوعه برخورد خواهد شد.

 

 

 

نرخ خدمات تبدیل انشعاب گازخانگی از یک واحد به دو واحد

هزینه خدمات شرح خدمات ردیف
۲۰۰۰۰۰ بازدید از کار ( هر ملک به هر تعداد واحد) ۱
۱۷۰۰۰۰ ارائه نقشه اجرایی و هماهنگی با مهندس ناظر ( هر ملک در هر مرحله) ۲
۲۶۰۰۰۰ بابت تست لوله کار اجراشده ( هر ملک) ۳
۱۷۲۰۰۰ بابت بازدید از دود کش ها و کلاهک ( هر ملک) ۴

توضیحات: 

 • در صورت نصب کنتور معمولی جدید و انجام جوشکاری و برشکاری ( تا سقف ۳۰ متر ) مبلغ ۸۳۰۰۰۰ ریال به مبالغ فوق اضافه می گردد بدیهی است در صورت افزایش متراژ لوله کشی بیش از ۳۰ متر فقط اجرت لوله کشی طبق نرخنامه از مالکین اخذ می گردد و هزینه ۸۳۰۰۰۰ ریال در این قسمت مشمول پرداخت نمی گردد.
 • هزینه تست لوله گاز فقط مربوط به مواردی است که تست با هوای فشرده ۳۰ پوند انجام می گیرد و برای سایر روشها این هزینه تعلق نمی گیرد.
 • منظور از ملک انجام عملیات برای کلیه واحدها و طبقات ملک مسکونی بوده و بابت هر طبقه و واحد نباید هزینه جداگانه ای اخذ گردد.

 

هزینه خدمات لوله کشی گاز گلخانه ها و موارد مشابه

 

ردیف هزینه خدمات شرح خدمات
۱ اجرت خدمات لوله کشی گاز با لوله ۲ اینچ هر متر ۶۴۰۰۰
۲ اجرت خدمات لوله کشی گاز با لوله ۵/۲ اینچ هر متر ۸۳۰۰۰
۳ اجرت خدمات لوله کشی گاز با لوله ۳ اینچ هر متر ۱۰۰۰۰۰
۴ اجرت خدمات لوله کشی گاز با لوله ۴ اینچ هر متر ۱۶۰۰۰۰

 توضیحات:

 • کلیه واحدهای صنفی مکلفند برای مصالح به کار رفته ( از قبیل لوله ، شیر آلات، اتصالات و الکترود) فاکتور جداگانه صادر و به مشتری ارائه نمایند.
 • کارهای زیر ۳۰ متر ۲۵ درصد به اجرت های فوق الذکر اضافه می گردد.

 

 

 

 

 

۳ نظر

 1. حبیب می‌گه:

  خداقوت آقای کریمیان . ما که دستمزد متری ۵۸۳۰ تومان دادیم چه کار کنیم./؟

 2. ب می‌گه:

  این گازچندنهاد مسئول و ناظر دارد. اتحادیه تعمیر لوازم خانگی و گاز؟؟؟؟؟؟

 3. بافقی می‌گه:

  لطفا مسئولین ذیربط نسبت به امور مربوط به گاز و گاز رسانی خارج از هر بده بستان و زدو بندی عمل نمایند و خدا و آخرت را در نظر داشته باشند