سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۲۱:۵۳ بعد از ظهر

۱۹دی درس ایستادگی در راه حق و مبارزه با ظلم و بیدادگری بود.

کد خبر: 53515
تعداد بازدیدکننده: 66
تاریخ: ۲۰ دی ۱۳۹۳

حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق در خطبه اول نماز جمعه این هفته بافق ضمن تبریک میلاد پرسرور پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) درباره سیره  اجتماعی، خانوادگی، اخلاقی ،عبادی این معصومین به ایراد سخن پرداخت.

امام جمعه بافق با بیان اینکه همه پیامبران وائمه اطهار برروی سه محور توحید، احکام و  اخلاق فعالیت داشتند افزود:وظیفه هرمسلمانی است که رفتار و عقایدش همگون ،همراه و برگرفته ازسیره و اخلاق رسول خدا و ائمه اطهارباشد.

وی در خطبه دوم با اشاره به فرا رسیدن ۱۹ دی ماه سالروز قیام مردم قم علیه توهینی که به ارزشهای اسلامی و امام خمینی(ره) آغازشده بود  گفت:ایمان ،بصیرت ،آگاهی و اقدام به موقع مردم قم باعث شد تا دستگاه طاغوت شاهنشاهی روی سفاک خود را نشان دهد و مردم مبارز و مجاهد را به خاک و خون بکشد.

سلیمانی اضافه کرد: ۱۹دی درس ایستادگی در راه حق و مبارزه با ظلم و بیدادگری بود.

گرامی داشت یاد آیت الله انصاری شیرازی و ویژگی اخلاقی این اسوه تقوا و اخلاق،انتصاب مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه تهران ازطرف امام راحل ،ذکر خاطراتی از۱۹دی ۱۳۵۶درقم،گردهمایی ائمه جمعه استان با حضور نماینده ولی فقیه در یزد،معاون سیاسی امنیتی استاندار، معاون اموربین الملل حوزه های علمیه  کشور و مدیرحفظ آثاروارزشهای دوران دفاع مقدس در بافق از دیگر مطالبی بود که امام جمعه بافق در خطبه های نماز جمعه این هفته به آن پرداخت.

 

۱ نظر

  1. سامان می‌گه:

    خدا رحمت کند ایت الله میرغنی زاده را که اگر این وقایع سنگ اهن در زمان ایشان اتفاق افتاده بود ساکت نمی نشستند