دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۰۶:۵۹ قبل از ظهر

نخستین نشست ستاد دهه فجر شهرستان بافق برگزار شد

کد خبر: 53634
تعداد بازدیدکننده: 126
تاریخ: ۲۴ دی ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ اولین جلسه ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی شهرستان بافق با حضور امام جمعه و فرماندار بافق ، رئیس و دبیر شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی استان و جمعی از مدیران دستگاههای اجرای شهرستان حضور داشتند ، فرماندار شهرستان بافق با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران ثمره خون شهدا و از خود گذشتگی مردان و زنان کشور است اظهار داشت: عمدتا حوادث و بحرانهایی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیش آمد و اینکه ملت ایران توانستند از این بحرانها سربلند بیرون بیایند نتیجه در صبر و درایت مردم و از همه مهمتر تدابیر و منویات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری در این سی و پنج سال بود که باعث شد با موفقیت موانع و رویدادها را پشت سر بگذاریم.

“سید مهدی طلایی مقدم” ضمن تاکید بر برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم های دهه مبارک فجر از مسئولین و دست اندرکاران برگزاری مراسم های دهه فجر خواست تا با تمام همت و تلاش خود در جهت پرشور برگزار شدن مراسم های این ایام اقدام کنند تا هم قدردان زحمات و دلاوری های گذشتگان باشیم و هم اینکه افتخارات انقلاب اسلامی ایران را به نسل جدید منتقل کنیم.

رئیس ستاد دهه فجر شهرستان بافق مناسبتهایی چون دهه فجر را فرصتی عالی برای انتقال مفاهیم و دستاوردهای نظام به نسل های جدید دانست و اظهار داشت: خاطره گویی و شرایط مقایسه قبل و بعد از انقلاب می تواند در این ایام به عنوان حرکتی شایسته در جهت تبیین مکتب انقلاب محسوب شود.

وی گفت: در شهرستان بافق مساجد و مکان های فرهنگی بسیار فعال و پرشوری وجود دارد که می شود در برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم های دهه فجر از آنها به خوبی استفاده کرد .

امام جمعه بافق نیز در ادامه با بیان اینکه کشور ایران در بین کشورهای اسلامی الگویی بسیار قوی و بی بدیل است اظهار داشت: هر حرکتی که در عصر حاضر در کشورهای دنیا ایجاد شده است به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران است .

“حجت السلام سید جواد سلیمانی” گفت : برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم های ملی مذهبی در شهرستانهای استان از اهمیت و ضرورت خاصی برخوردار است.

وی افزود: دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران به برکت مقام معظم رهبری در کل کشور گسترش یافته است .

رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی استان یزد در نشست ستاد دهه فجر شهرستان بافق با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران ، انقلابی بود که از عالم ملکوت به ملت ایران هدیه شد گفت : ستاد دهه فجر یک ستاد مردمی و مستحکم است که مسئول و مردم در کنار هم فعالیت می کنند.

“حجت الاسلام محمد فخرالدینی” هدف از برگزاری این ستاد را معرفی و تدوین ارزشها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با امام و رهبری عنوان نمود و خواستار مشارکت و همکاری دستگاههای عضو این ستاد در هر چه بهتر برگزاری مراسمات و مسابقات در سطح شهرستان شد.

وی گفت: هدف دهی و ایجاد انگیزه را از جمله مهمترین اهداف ستاد برگزاری دهه فجر در کشور و استان دانست .

“فخر الدینی” با بیان اینکه جشن انقلاب در حقیقت بزرگداشت خون شهدا است گفت: کیفیت ، گفتمان صحیح ، تنوع در چگونگی برگزاری مراسم های دهه فجر را از جمله موارد حائز اهمیت و ضروری است.

وی با اشاره به اینکه از ۵ تا ۱۱ بهمن ماه سال جاری به عنوان هفته استقبال از فجر نام گذاری شده است از اعضای ستاد دهه فجر شهرستان خواست نسبت به فضاسازی مناسب در شهرستان اقدام کنند.

در پایان حاضرین در جلسه به ارائه برنامه های پیشنهادی و نظرات خود در خصوص مراسمهای دهه مبارک فجر پرداختند.

گفتنی است در این نشست کمیته های ۱۷ گانه ستاد دهه فجر شهرستان بافق معرفی و مسئولان و اعضای کمیته ها برای مسئولان مشخص شد.

IMG_5071  IMG_5083 IMG_5087 IMG_5093